Nemluvím teď o jasně dané zákonné hranici, ptám se na něco jiného. Narazil jsem na zajímavý citát Jana Nerudy. Hnedle se v hlavě uhnízdila otázka, zda pití piva a vína náhodou opravdu nesouvisí s věkem. Prozraďte mi v diskuzi, jak to máte vy?

Následující verše jsou od Jana Nerudy...

Do padesáti jsem miloval,
od padesáti je mi líno,
do padesáti jsem pivo pil,
od padesáti piji jen víno.

Souhlasíte s tím, co je za nimi (řekl bych) skryto? Tedy myšlenkou, že do určitého věku je člověk nevybouřený a holduje hlavně pivu, jak zmoudří, objeví víno.

Jistěže je zde použita metafora k vyjádření toho, že k některým věcem člověk musí dospět a z některých vyroste, ale žádný obraz by nefungoval bez konotací v realitě. Je tedy pivo nezralé a víno dospělácké?

Jako abstinent nedovedu odpověďet, pomůžete mi? Pište mi tady do diskuze, jestli se váš postoj k pivu a vínu mění s věkem.

Téma dne 5. září 2013: Pivo, nebo víno

  • Jste pivařka, nebo vinařka?
  • A dokážete svůj vztah k těmto dvěma mokům popsat?

Toto téma je pojaté trochu jinak, než jste byly doposud zvyklé. Jeho stěžejní část bude sice postavena na čtenářských příspěvcích, ale ty vyjdou během dne jen 4. Posílat příspěvky můžete 5.9.2013 na e-mailovou adresu redakce do 12.30 hodin. Příspěvky, které přijdou později už nemají šanci na uveřejnění, byť by byly sebelepší. A proč tohle omezení?

Celé dopoledne budou vycházet redakční novinky, ve kterých se budou k tématu vyjadřovat osobnosti a odborníci. Krom nich budeme vydávat i novinky z aktuálního dění.

Odpoledne pak z příchozích čtenářských příspěvků vybereme 4 nejlepší a ty postupně uveřejníme (cca ve 13.30, 14.00, 14.30 a 15.00). Jakmile budou uveřejněny všechny čtyři, vydáme anketu (odhadem v 15.10), ve které budete mít přesně hodinu na to, abyste rozhodly, který z uveřejněných příspěvků je nejlepší a zaslouží si dárek. Jakmile tato dramatická hodina skončí, skončí i téma a bude následovat vyhlášení.

Doufáme, že vás tahle změna v editaci bude bavit!

A o jaký dárek budete takto soutěžit? Myslím, že je vhodný pro pivařku i pro vinařku, ale vzhledem k jeho křehkosti by bylo dobré, dojít si pro něj do redakce (to se pak ještě s výherkyní domluvíme). No, zasláním příspěvku každopádně souhlasíte s tím, že vám bude výhra doručena s rizikem poštovního rozbití. Cena totiž je: šest piv Gambrinus s příchutěmi a dvě krásné skeleničky na šampaňské.

vyhra

Reklama