Jdu vyhodit odpadky do kontejneru a vedle něj se válí několik polorozsypaných mikrotenových tašek, z nichž se valí nevábný obsah.  Přitom kontejner vedle je poloprázdný. Jenomže někomu bylo zatěžko udělat krok navíc a raději to hodil na zem. Tak to mi hlava nebere.

rubish

Zkrátka z cizího krev neteče. Lidská lhostejnost nezná mezí a někteří si klidně zaneřádí okolí domu, ve kterém bydlí. Co na tom, že se na jejich „svinčík“ musí dívat ostatní sousedé. Ať si to uklidí, když jim to vadí, já okna směrem k popelnicím nemám. A co je za mým prahem mě nezajímá.  

Pytlíky s odpadky snad vyhodí popeláři…Ale lednici? Jak u blbých na půdě. U popelnic stojí „vykuchaná“ lednice. Přitom přímo před naším domem jsou sběrné suroviny, kde berou i vysloužilé spotřebiče. Ale někdo byl prostě líný odvézt tam ten krám a tak ho pohodil k popelnicím v domnění, že se o něj „někdo“ postará.

Snad si ten „dobrotivec“ nemyslel, že ji někdo ještě využije? Třeba jako králíkárnu, nebo skříňku na boty a vyřeší tak jeho problém. Nikomu se nehodila a strašila tam minimálně měsíc.

A mohla bych jmenovat dál. Tuhle jsem četla v místním zpravodaji, že si někteří vtipálci zahráli na ufony a udělali na poli místního hospodáře kruhy v obilí. Děsná „bžunda“jak tam budou jezdit záhadologové a zkoumat jejich původ. Jenomže to už je dávno provařená písnička a nikoho to nezajímá. Snad jen hospodáře, kterému vznikla škoda.

Jenomže reakce farmáře byla překvapivá. Škoda na obilí mu nevadí tolik, jako černé skládky, které si lidé „zakládají“ na jeho pozemcích. Dokážete si asi představit, co se tam musí všechno válet? Od starých pneumatik, přes spotřebiče, až po nábytek.

Někteří lidé jsou (s prominutím) prasata.

Reklama