Bulvár

Odnaučený kuřák

Ahoj redakce a ženy-in.
Já jsem začala kouřit ve 13 letech. Tenkrát jsem ani nevěděla, jak se šlukuje, a kouř jsem nevdechovala, ale polykala… bylo to docela náročné.
Jenže kouřili všichni kolem… i mí rodiče. A proč já ne? Chtěla jsem být IN, tak jsem se pomalu, ale jistě propracovala na prvotřídní „huličku“.
Kouřila jsem potom i v práci. Když jsem přijímala novou kolegyni, tak podmínka byla sdílení kanceláře s kuřákem. Ona nekuřačka, musela trpět… bylo to ode mě dost bezohledné. Ale to si kuřák neuvědomí.

Vesele jsem se prokouřila až do svých 25 let, kdy moje velmi blízká přítelkyně držela tzv. DETOX. Ze dne na den přestala jíst nezdravé věci, přestala pít alkohol a přestala kouřit, pila různé čajíčky atd. A pokaždé, když jsme se sešly, tak mi povídala, jak se cítí super a že bych taky měla držet DETOX…
Já jsem jí tenkrát na to řekla: „Vždyť by mě to zabilo, seknout najednou se vším špatným, dostat své tělo do totálního šoku, takový extrém neudělám.“ „Ale víš co, já začnu pozvolna… zítra přestanu kouřit … a potom se uvidí.“ Jak jsem řekla, tak se stalo.
Ze dne na den se z kuřáka, který kouřil asi 20-40 cigaret denně, stal odnaučený kuřák, který nekouří 5 let. Kamarádka se vrátila zpět k nezdravému stylu života, ale já nekouřím!!!

Začátky byly dost těžké, počítala jsem minuty, pak hodiny, pak dny a měsíce od poslední cigarety. V hospodě při pivku nebo vínku jsem nervózně poťukávala prsty do stolu, při kávě jsem žvýkala párátko nebo nějakou sladkost. Teď už s tím problémy nemám, občas dostanu na cigárko chuť, ale rychle si vzpomenu, jak moc těžké je přestat! Ale jsem na sebe neskutečně hrdá, že se mi to podařilo. Možná proto jsem do půl roku otěhotněla a mám už 2 krásné děti.
Neodsuzuji kuřáky, pokud vám vyloženě nefoukají kouř do obličeje, ale je mi jich líto. Vždyť cigareta vás neskutečně omezuje a bere svobodu.

Ale nevím, jak ubránit své děti. Parta vrstevníků, kouřící filmoví hrdinové a touha lišit se JE MOC SILNÝ SOUPEŘ proti mámě. Budu se snažit jim nabízet lepší alternativy než cigaretu.

Vaše věrná nekouřící ŽENA-IN 
AJENKA


Milá Ajenko,
máte být na co hrdá. Přestat ze dne na den, to už vyžaduje sakra sebekázeň.

 

 

   
23.02.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [4] Martina59 [*]

  Určitě bych zkusil jarní detox

  superkarma: 0 12.08.2013, 12:37:47
 2. [3] sdrawa [*]

  Vždyt není nutné vůbec s kouřením přestávat, stačí si pořídit elektronické cigarety

  superkarma: 0 01.03.2013, 11:12:06
 3. avatar
  [2] Josefa [*]

  Já jsem přestala po téměř 40 letech kouřit.Teď již několik let nekouřím a jsem ráda,že se mi po mnoha pokusech podařilo přestat kouřit.Pomohly mi náplasti.Jen lituji,že jsem si nezačala dávat bokem peníze,které jsem ušetřila místo cigaret.Jedná znám mi říkala již vloni,že to počítala a že za rok prokouří spolu s manželem 35 000,-Kč.Doslova mi to vzalo dech.Raději se ani nepokouším spočítat kolik mne to kouření stálo za ty roky.

  superkarma: 0 23.02.2007, 19:54:31
 4. avatar
  [1] SENSITIVESKIN [*]

  svobodu bere každá droga....hulení, chlast, sex, sport - je každýho věc, co ho baví a nejhorší jsou ti děsně napravení

  superkarma: 0 23.02.2007, 11:58:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme