Bulvár

Odmítla jsem spolupracovat

Hezký celý týden!  

 Nastupovala jsem do do školy v 62. roce, coby něco přes metr vysoký, sedmnáctikilový "chroust". To byl takový vleklý pětiletý průšvih. Soudružka učitelka, poplatná své době, předpokládala u takové osůbky jakousi ustrašenost, vedoucí ke spolupráci. Totálně jsem zklamala a tak ty spousty průšvihů často spáchal někdo jiný a tresty jsem nesla na svých bedříčkách já. Nutno ale dodat, že mě to zocelilo na celý život.

 Největší hovadinu jsem asi provedla v osmé třídě. Na apríla jsem poslala našeho třídního (matikáře a výtvarníka) k ředitelce s tím, že s ním chce projednat květnovou výzdobu školy. Měl před důchodem a do ředitelny šel značně nasupen, na škole byly mladší síly. Nikdy mi neprozradil, jak to v ředitelně probíhalo, ale nepráskl mě. Že prý si to se mnou vyřídí sám. Vyřídil. Řekl mi, že nikoho tak praštěnýho ještě neučil a mockrát jsme se tomu nasmáli. PAN učitel Švehla byl formát. Na druhém stupni jsem přinesla i ředitelskou důtku, ale zaboha si nevzpomenu za co.  

 Na střední škole byl docela průšvih nevstoupit v jednasedmdesátém do SSM. Já a spolužák adventista Miloš jsme naší škole kazili 100% účast. Musím říct, že jsme nijak zvlášť netrpěli. Polovina učitelů s námi tajně sympatizovala a tak jsme jen většinou oddřeli brigády a závazky, co si mládežníci dali  :-).

enka1

S tím aprílem se mi vybavil ten loňský. Pracovala jsem ve Šťasném Jimovi a domluvili jsme se s kolegy, že všichni pošleme šéfredaktorce ráno SMS, že nemůžeme přijít do práce. Každý si vymyslel pádný důvod. Když se celá vyjevená řítila do práce, všichni jsme se poschovávali a ona si opravdu pár minut myslela, že je v redakci sama. (Bylo nás asi 20!) Pak jsme na ní bafli - ta úleva v jejích očích byla obrovská. Smáli jsme se tomu celý den, byla to moc fain ženská, takže se Apríl vyvedl. Simona

Co vy, milé čtenářky, zažily jste nějaký školní průšvih, na který by si stálo za to vzpomenout? Boj s učitelkou, záškoláctví, pozdní příchody, ďábelské lsti či obyčejné klukoviny - v našem případě holčičiny? Pište, moc se všichni těšíme na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
15.02.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml30Sml67

  superkarma: 0 15.02.2010, 11:38:43
 2. avatar
  [2] mio [*]

  Sml52 chudák učitelSml52 to mi připomnělo scénu z Marečku podejte mi pero, jak poslali Hujera za učitelem do kabinetu: "pane učiteli, za minutu zvoní"Sml30

  superkarma: 0 15.02.2010, 11:23:02
 3. avatar
  [1] vodfon, kolie [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 15.02.2010, 08:53:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme