Zdraví

Odmítáte kvůli tlustým nohám nosit sukni? Pomoci vám může liposukce lýtek

Možná se to nezdá, ale lýtka jsou jednou z oblastí těla, jejichž vzhled trápí většinu žen. Často totiž „dorostou“ do nežádoucího objemu a jen velmi těžko se jejich tvar mění. Existuje však několik možností, jak lýtka transformovat, mezi něž patří různé typy nenáročného cvičení či liposukce.

Jsou-li vaše lýtka silnější kvůli nadbytečnému tuku, můžete svůj problém vyřešit dvěma způsoby, a to liposukcí, anebo cvičením. Pokud se rozhodnete zhubnout a „makat“, pamatujte, že méně je více! Přehnané a namáhavé cvičení může kvůli nárůstu svalů lýtka naopak ještě zvětšit a vyrýsovat.

clinic

Hlavně necvičte s velkou intenzitou

Na co se tedy zaměřit? Každopádně pro začátek zahoďte podpatky, jestliže je nosíte pravidelně. Postavení chodidla a nohy v nich totiž přímo posiluje lýtkové svaly.

Co se týče sportů, dejte šanci běhání. Neměli byste se ale soustředit na sprinty a krátké vzdálenosti, ale spíše delší běhy, kdy poběžíte pomalu po rovině. Zkrátka žádná velká náročnost, ale jen lehké cardio. Vytrvalostní běhání pomůže shodit tuk a dokonce zmenšit velikost svalů na lýtku, stejně jako plavání, pilates, chůze či cvičení na ellipticalu.

Těžkému cardiu, které vyžaduje sílu a rychlost svalů na nohách, se vyhněte obloukem – žádné skákání přes švihadlo, běhání do kopců. A už vůbec nepomýšlejte na posilování s činkami, kdy dochází k velkému nárůstu svalů.

Když pohyb nezabírá…

Říkáte si, že je tohle sice hezké, ale že jste to všechno vyzkoušeli, a stále nevidíte žádný efekt? Pak je řešením pro vás liposukce lýtek. Při ní vás plastický chirurg zbaví silnějšího podkoží, odkud odsaje tuk, a dojde tak k viditelnému zúžení lýtka.

clinic

Tuk se odsává podélně z nohy, nikoliv po obvodu, aby nedošlo ke komplikacím v proudění krve a lymfy. Protože se jedná o zákrok poměrně složitý, kdy existuje i riziko vzniku různých problémů, je vhodné jej podstoupit pouze na renomovaných pracovištích. Jedním z nich je prestižní klinika estetické medicíny Brandeis Clinic se sídlem v Praze.

Před zákrokem zde nejdřív absolvujete nezávaznou konzultaci, při níž s lékařem proberete svá očekávání, a lékař vás seznámí s průběhem zákroku. Díky speciálními laserovému přístroji je tento typ liposukce v podstatě bezbolestný, protože rozpouští pouze podkožní tuk a nezasahuje do okolních tkání.

Jestli vám cvičení ani dieta se silnými lýtky nepomohly, stojí liposukce určitě za zvážení!

   
24.03.2016 - Efektivní hubnutí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] PanJan [*]

  Ahoj, zkus kryolipolýzu - to je taková liposukce, kdy ti tuk odstraní zmražením. Vřele doporučuju ;-)

  superkarma: 0 19.08.2016, 21:12:12
 2. avatar
  [6] *Lefff* [*]

  Ale jo. Když se pak člověk cítí líp, je šťastnější, sebevědomější... Sml67

  Já zákrok, ač by mě určitě vylepšil, zatím v plánu nemám. Musela bych si nechat odsát lýtka i kolena. Nemám bohužel esteticky vzhledné nohy, ač nejsem ani hubená, ani tlustá (173cm/64kg). Moje lýtka jsou jednoduše odjakživa neforemná. Pokud už nosím sukně, tak v délce přesně ke kolenům, se sedlem až na boky a pak rozšířenou. Dělá mi to pěknou postavu. A nebo v létě dlouhé, rozevláté bavlněné sukně. Ty zakryjí vše.

  Pokud už bych měla volné peníze na estetické zákroky, začala bych odstraňováním znamének, pih a miniaturních červených teček - hemangiomů. S věkem se nějak množej, potvory...

  superkarma: 0 26.03.2016, 10:41:15
 3. [5] bobani [*]

  Sml80

  superkarma: 0 24.03.2016, 19:26:22
 4. avatar
  [4] AmeA [*]

  Ráda nosím sukně i kalhoty...dle počasí a nálady Sml59Sml22

  superkarma: 0 24.03.2016, 16:24:16
 5. [3] Darmovzalova [*]

  Když vidím některé ,,mladé holky"co mají na sobě a jaké mají lýtka a nevadí jim to .Jsme jaké jsme a sukni proč ne ,když se v ní člověk cítí dobře .

  superkarma: 0 24.03.2016, 14:03:29
 6. avatar
  [2] Mariena47 [*]

  Nemám nohy jako srnka a celý život mi to nevadilo.Jsem jaká jsem.Nosila jsem sukně i kalhoty.

  superkarma: 0 24.03.2016, 10:55:50
 7. [1] Pajka19 [*]

  Za mého života jsem měla na sobě sukni snad jen 2x a to z toho 1x byly svatební šaty :-D Teď ve svém věku bych chtěla nosit sukně - šaty, ale mé nohy mi to při pohledu do zrcadla vžádném případě nedovolí a netýká se to jen lýtek :-( A nějaká operace?? Takový Ježíšek se ještě nenašel a já si to bohužel nebudu moci nikdy dovolit.

  superkarma: 0 24.03.2016, 09:01:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme