Zdraví

Odkud přicházejí noční můry?


Určitě znáte stavy, kdy ze spaní smáčíte polštář skutečnými slzami na základě neskutečného děje snu. Leckdy člověk pláče ještě po milosrdném probuzení, protože emoce a prožitek byly tak silné, že nějakou dobu přetrvávají...
Emoce ve snu jsou na rozdíl od jeho obsahu opravdové. Prožitek je intenzivní. Smějeme se, pláčeme, zlobíme se, máme skutečný strach.

Sny má každý. I ten, kdo tvrdí, že je nemá. Jen si je nepamatuje.
Velká škoda...

Odkud přichází sen?

Co člověk, co doba, co obor, to názor. Naši předkové vnímali sny jako poselství bohů, kteří k nim promlouvali právě formou snů, neboť ve stavu útlumu mysli se jaksi zjednodušila cesta informace k duši. Romantické.

Později, jak mají vědci ve zvyku, sebrali nám všechnu romantiku a nahradili ji něčím, co je sušší než kuřecí prsa upečená v troubě.
„Sen je duševní aktivita během spánku, periodicky se opakující psychosomaticky podmíněná neurofyzická aktivita za předpokladu částečného útlumu mozkové kůry.“
Ble, to zní jako popis počítačového programu na ovládání funkce semaforu.

Sigmund Freud byl zase specialistou na sexuální podtexty a traumata z dětství, i když jeho definice má z velké části něco do sebe. Sny jsou podle jeho slov prostředkem komunikace našeho nevědomí s vědomím. Různé podněty, reakce, detaily, které nevnímáme během dne, mozek nastřádá „do šuplíku“ a během snění nezávisle na naší vůli a vědomí vytahuje, kombinuje s útržky informací v nejbizarnějších formách a bez našeho „souhlasu“, totiž bez možnosti zásahu vůle.

Víš, co se mi dneska zdálo?

Věda nevěda, sny řešíme neustále. Povídáme si o nich a podáváme je jako bizarní příběhy plné emocí. Dokážeme vyprávět vlastní sen jako napínavý film. Nakladatelství jsou stále ochotná vydávat nové a nové snáře s titulem vědecký, egyptský, chaldejský, novodobý a další a další.
Bez významu naše sny rozhodně nejsou. Upřímně, mnohdy dokonce dokážou ovlivnit náš pozdější pohled na realitu před snem. Mnohdy dokončí či doplní chybějící část celku.

Není vjemu bez pocitu

Naprosto cokoli, co se k nám dostává, v nás vyvolává pocit. Ten je zpravidla zatlačen praktickou stránkou naší bytosti pěkně do Freudova šuplíku a čeká. Vjem či prožitek vyhodnotíme tou racionální částí naší osobnosti a dáme mu jméno. Pak ho uklidíme a věnujeme se dalším vjemům.
Celé bdění si tak pěkně sosáme prožitky a situace a rozhodně při jejich množství nemáme moc času je hodnotit tak, jak by si některé zasloužily. Od toho máme teprve spánek a sen jako neoddělitelnou součást našeho plnohodnotného bytí.

Naučte se vyložit si svůj sen sami

Při vykládání snů se jen málokdy můžeme řídit nějakým obecným pravidlem, protože snový model jednoho člověka bude mít patrně úplně jiný původ než totéž u druhého. Jeho základ je přece v předešlém prožitku. Sen je symbol, obohacený o emoci a pocit, který jsme za bdění macešky založili. Teď, když spí naše praktická stránka, můžeme nechat plně rozvinout tu emocionální. Budeme se asi divit, co všechno jsme opomněli z pohledu vlastní duše.

Při vykládání snu si klaďte otázky

Co symbolizuje to či ono? Jaký pocit jsem ve snu měla? Čeho se obávám v reálu? Je to velice důležité, protože mnohdy jsou zdánlivě nepříjemné snové symboly provázeny odlišnými pocity a obráceně. Jak jsem se cítila? U zvířat berte v úvahu vlastnosti, které se jim připisují, i když nezapomeňte, jak konkrétně na vás to které zvíře skutečně působí.

Pro chovatele hadů bude mít kobra jistě jiný význam,než pro toho, kdo z nich má hrůzu. U koček platí totéž – jakkoli se o kočce říká, že je falešná, má také spoustu jiných zajímavých vlastností. Například nepodplatitelnost a mnoho jiných. Sen je vaším individuálním klíčem k hodnocení reality podle vašich pocitů i obav.

Univerzální jsou jen živly

Tam, kde je voda, tam jsou city a touhy. Ať už zvládnuté nebo nezvládnuté. Je důležité, jak jste se ve vodě cítili a také její kvalita i množství. Pokud se příjemně koupete v čisté vodě, jistě vám podvědomí o vaší citové stránce říká něco jiného než sen, v němž se topíte ve vodě kalné. Ptejte se: Co se děje kolem mě v oblasti citů?

Kde je oheň, jsou emoce i vášně – Patří sem hněv, msta, ale i žhavá láska, která může být spalující či je z jakéhokoli důvodu potlačována v reálu. Jistě to vypadá jinak, když vám hoří dům, a jinak, když se budete příjemně hřát u neškodného ohýnku. Ptejte se: Co mě rozčiluje a co bych nejraději spálila, co mě pálí, nebo kdo?

Kde je země, tam je hmota – Hlína, skály, kameny, ale i bahno a písek jsou symboly, které hovoří o vašem vnímání všeho, co je pro vás synonymem hmoty, toho pevného, všeho, co pokládáte za trvalé hodnoty ve smyslu hmotném. Nepatří sem jen peníze, ale například i vaše práce, majetek a podobně…

Kde je vzduch, tam je myšlení a komunikace – Snové symboly vánků, průvanů i tornád a vichřic je styl a pocit z toho, co říkáte a co je vám sdělováno. Je to o myšlenkovém potenciálu a schopnosti věci hodnotit hlavou. Také je tady intelektuální oblast a kapacita. Ptejte se: Jaký dopad mají moje slova? Jak na mě působí slova druhého? Jak nad čím přemýšlím a také: Nepotřebuje moje intelektuální krajina malou pauzu?

Návod, jak se zorientovat v některých snech, jsme psali loni:
http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=35645&id=3

Noční můra má také svůj význam

Mnohdy jsou noční můry zesílenou obavou. Mohou zahrnovat skutečný strach z čehokoli, který si racionálně snažíme nepřipustit. Když budeme dlouho couvat před něčím, co je pro naše emocionální dění v duši silným aspektem, naše podvědomí tomu dá hororový nádech. To proto, že říkat nestačí, a tak na nás naše podvědomí zařve. Noční můra je jen zesílený hlas. Vsadím se, že její námět nebude od skutečnosti daleko, alespoň ne symboly.
Kdo se víc může strachovat o své dítě než matka? Pak noční můra, ve které držíme své mrtvé dítě a křičíme tak, že nás partner probudí, není ničím jiným než strachem o jeho bezpečí. Dost možná se nedávno přihodilo něco, kdy jsme se o ně báli, nebo právě řešíme cosi, co vnímáme jako ohrožení jeho bezpečí.
Sny o vlastní smrti jsou nejčastěji přípravou na velké změny v našem životě. „Nechat něco umřít.“

Sen, který není až tak úplně snem

Zvláštní kategorii si zaslouží tzv. sny prorocké. Nechme spát spícího proroka, to je jeden z milionů.
I nám se může stát, že „odejdeme“ někam, kde zdánlivě nemáme co dělat.

Tyto sny nejsou záležitostí každého člověka, ale existuje část populace, která se s takovou formou snu třeba byť jen jednou setkala. Nezapomeňme, že ve chvíli, kdy naplno zpracováváme vlastní pocity a emoce, můžeme jaksi nabrat i intenzivní pocit někoho druhého. Jde přece o formu myšlenky, a ta přenosná je.

Jsme tu jen hosty

Takový sen je vzácný a má vlastní pravidla, podle kterých ho bezpečně poznáme. Je totiž bez pocitů! V takovém snu jsme hosty. Diváky, kteří bez jakékoli emoce sledují nějaký děj. Jakoby nezúčastněně sledujeme všechno, co se děje, i kdyby to mělo být sebedramatičtější.
Můžeme se dívat na vraždu, a ani to s námi nehne. To proto, že TO není naše.
Po probuzení si zpravidla nevíme rady, kam s ním. Jde-li o člověka nebo místo, které známe, můžeme běh událostí, jakkoli vám to připadá neuvěřitelné, i změnit.
Pokud jsme právě nenabrali něco, co se v tu chvíli dělo. Skeptik řekne: „Kravina!“ Pro mnoho lidí je to ale reálná součást života.

A pomalu jsme u vizí, které přicházejí za bdění. O těch příště.

   
18.02.2009 - Zdraví - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [67] carrom [*]

  shb: to mám taky! někdy je to fakt hrůza..

  superkarma: 0 23.02.2009, 20:44:22
 2. avatar
  [66] shb [*]

  hmm, občas se mi zdají živé sny, ale tak živé, že po probuzení nedokážu rozlišit realitu a musím si to vědomě urovnat to možná mluví za vše

  superkarma: 0 19.02.2009, 16:06:04
 3. [65] Lyoness [*]

  Luciána: 25: Kdyz to tak popisujes ty hnusne stavy pri tom, kdyz jdes spat, uvedomuju si, ze se mi to obcas stane taky - ne casto - ne tak silne, ale treba se citim velice neprijemne, kdyz zhasnu - tak spim s rozsvicenou lampickou...
  v byvalem bydlisti - byl to dum - jsem nemohla spat otocena zady k oknu a celem ke zdi.. vzbudila jsem se pokazde s pocitem, ze se dusim, ze nemohu dychat. Ted jsem se prestehovala, postel mam v novem byte na prostredku loznice a musim rict, ze tyhle stavy skoro vymizely... Mela jsem za to, ze je to nejaka alergie nebo zdravotni problem - dodneska by me nenapadlo to spojovat s necim jinym...
  ani vlastne nevim, jestli tomu mam verit... jsem spis realista a pragmatik..

  superkarma: 0 19.02.2009, 12:40:03
 4. [64] Lyoness [*]

  michaela.kudlackova: 19: jenze ja si je nepamatuju... ne dlouho... vim, ze me nekdo honi, ze me nakonec - kdyz se mi to dosnim do konce - zabije...
  Jen kdyz se vzbudim, je to takovy pocit desu... clovek je jak svazany, nemuze se pohnout, dychat - studeny des... zbytek noci spim vzdy s rozsvicenou lampickou...

  superkarma: 0 19.02.2009, 12:33:35
 5. avatar
  [63] Severacka [*]

  Mě se dost často objevuje ve snech voda, jako holce se mi třeba zdálo jak v potoce, který tekl z lesa se chladili laně, bylo to moc pěkný, před jedněmi povodněmi, teď nevím jestli to byly ty na Moravě nebo ty co přišly po několika letech do Čech, se mi zdálo, že lítám vrtulníkem po plážích kolem řek a volám lidi ať utečou, že se blíží velká povodňová vlna a oni nechtěli pryč od tý řeky, protože bylo krásný sluníčko a nevěřili mi a já pak jen tak tak stihla utct do toho vrtulníku, protože to byla fakt obr vlna. No a ona fakt zanedlouho přišla ....

  superkarma: 0 18.02.2009, 23:23:52
 6. [62] Leidy [*]

  taky se mi zdají sny.Hezké i děsivé.Podle diskuzí a rozebírání to s Míšou Kudláčkovou jsem si je sama ted dokázala vysvětlit-některé.Takže díky všem a hlavně Míše.

  superkarma: 0 18.02.2009, 20:02:00
 7. avatar
  [61] Světýlko [*]

  Jako dítě jsem měla sny o tom, že s postýlkou létám nad silnicí a zahradami. Viděla jsem to všechno z výšky a vůbec jsem se nebála. Kolem desátého roku se mi zdával několik nocí za sebou "seriál" o trpaslíkovi, který mě všude doprovázel (žádnou pohádku jsem neznala ). Na čundru pod stanem jsem zas kdysi začala vykřikovat ze spaní, že "tady teče potok" , pak jsem si lehla a spala dál. Jindy nám ve stanu "hořelo" - zas moje výkřiky o záchranu, poté ulehnutí a další spánek byl v klidu. Já se slyšela (a věděla jsem, že to tak není , že je to blbost), ale nešlo to zastavit...Jednou jsem (ač stydlivá dívčina), vedla schůzi před plným sálem - seděla jsem na posteli, nesrozumitelně mlela a rozhazovala rukama... A několikrát se mi zdály sny, kde byly krásně žluté slunečnice.

  superkarma: 0 18.02.2009, 15:17:15

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Meander [*]

  Včera se mi zdálo, že jsem vyvraždila jednu vlezlou rodinku i s bodyguardem a dneska, že měl můj kocour koťata. Trauma z toho nemám, neb to bylo docela zábavné
  Rikina: A jsou lidi, co si v tom libujou. Podívej na diskusi

  superkarma: 0 18.02.2009, 15:10:49
 2. avatar
  [59] Mipe [*]

  Sny většinou zaspím,ale měla jsem několikrát sen o dvou velmi blízkých lidech nezávisle na sobě že odejdou na druhou stranu,toho jednoho jsem i doprovázela a přibližně po roce po těchto snech se to skutečně stalo,no a teď se cítím dost divně a snů se i bojím.

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:51:21
 3. [58] Rikina [*]

  No nazdar. S tímhle se fakt dá žít? Osobně jsem tedy vděčná všem andělům i můrám, veškerým proudům všech energií, jakož i vlastnímu pdovědomí, že v noci neotravujou a nechají mě spát. Sny si z valné většiny nepamatuju, a ty, které si pamatuju, nerozebírám, maximálně lehce pozvednu obočí nad tím, jaké ptákoviny se umějí člověku zdát.

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:39:19
 4. [57] Daniela_ [*]

  Nestyda: No s bráchou je sranda...Dokonce byl i ve spánkové laboratoři, ale že by to mělo nějaký efekt to se říct nedá. Jednou vylítl ze snu z postele a napálil to přímo do zdi,tak v 1 hodinu ráno jel sám na pohotovost s roztrženým obočím /měl 6 stehů/. Jeho žena jenom ráno koukala proč má jizvu na čele

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:24:54
 5. [56] Nestyda [*]

  Daniela_: Brácha je hustej S takovými živými sny si není radno zahrávat. Jedině Vás s bráchou svázat na noc do kazajky, abyste neublížili sobě ani svému okolí.

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:13:18
 6. [55] Daniela_ [*]

  Nestyda: díky za soustrast...a to jsou jen sny, kdy spím. Dost často ze sna i dělám různé věci (myslím, že to máme s bráchou dědičné po mamce). Já si ve spánku sednu na kraj postele ke zdi a začnu mávat rukou a říkat ještě tady, tady ještě pruh chybí...jen pro vysvětlení..malovala jsem pokoj ale tohle jsou ty veselejší příhody. Můj bratr jednou málem udusil polštářem svou ženu, protože spal a myslel si, že ho chce zabít, tak se bránil.Od té doby mají oddělené ložnice

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:01:08
 7. avatar
  [54] krákorka [*]

  Nestyda: jediné co nějak beru, jsou andělské karty..........

  superkarma: 0 18.02.2009, 14:00:38
 8. avatar
  [53] krákorka [*]

  Nestyda: no právě , že dříve jse se zajímala hodně, musím to nechat spát, páč to co bych byla schopná vidět, by mě asi dostalo do blázince..

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:58:51
 9. [52] Nestyda [*]

  krákorka: já si naopak myslím, že kdyby ses zajímala o nadpřirozeno více, spoustu věcí bys pochopila a vůbec by Tě neděsily a nepřišly Ti "nadpřirozené", to je můj názor, ale mám jen selský rozoumek

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:52:21
 10. [51] Nestyda [*]

  michaela.kudlackova: Abych nakonec nebyla jako pani, co utopila děťátko v řece a druhé v záchodové míse...

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:50:04
 11. [50] Nestyda [*]

  Daniela_: Ty jo, kam se hrabou moji vycvičení pavouci, různobarevní ptáčkové, umění čarovat a létat, ti andělé, kteří se rodí z mých palců na rukách

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:48:25
 12. [49] Daniela_ [*]

  michaela.kudlackova: Jelikož se s kamarádkou (se kterou jsem měla ve snu nehodu) nevídám osobně již pár let, protože se odstěhovala, tak se tím teď uklidňuji, že nehoda s ní nebude když s ní nejsem ani já no ne? Ten druhý sen byl divný, ztratila jsem se na služební cestě do opuštěného městečka, kde jsem se ptala na cestu...a šli po mě zombie...mezi nimi jedno malé dítě (cca 4 roky), které bylo živé, jen předstíralo, že je zombie, aby se zachránilo...A já v tom snu před nimi utíkala a celé to sledovala jako druhá osoba.Nakonec jsem dítě i sebe zachránila ze spárů zombie a z ničeho nic jsem byla mimo dosah městečka a na správné cestě, kam jsem měla původně namířeno...poté jsem se vzbudila

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:32:40
 13. avatar
  [48] gira [*]

  michaela.kudlackova: To je prave to zvlastni, protoze ona na rozdil ode me svuj zivot - aspon navenek! - zvlada perfektne, neobtezuje se emocemi, ma vsechno krasne srovnane, vsechno funguje jak na dratkach, deti, manzel, dum, nikde zadny chaos. Nikdy by me nenapadlo, ze my dve bychom mely nejake podobne potize... Ale mozna je v tom nespokojena podprahove a vlastne mi svym zpusobem trochu "zavidi", ze se chystam k rozvodu a z toho vseho, co me tizi, se vymanit... To je fakt, to by mohlo byt.
  S tou dalnici je to prave silene, protoze jsem si to vysvetlila takhle a okamzite si to neguju, to uz hranici s chronickou nepoucitelnosti Mozna si zvlastni vule a se vsi vervou a ruzovymi brylemi zase hodlam spalit prsty, vid???

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:23:34
 14. avatar
  [47] krákorka [*]

  Odběhnu od tématu...Co říkáte včerejší ordinaci? Já s ní už skončila..... . Akorát mi ten díl rozhodil moje svěřence, a i mě.....

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:20:53
 15. avatar
  [46] Michaela Kudláčková [*]

  gira: Možná má Tvoje kamarádka potíže, které vnímá jako podobné s Tvými. Obava, že bude umlácena problémy, že se nedokáže z něčeho vymanit a podobně. Je-li čloběk někde zamčený, nemůže se dostat ven. Symbopl je v realitě - "nevím jak dál" mám strach z budoucnosti.
  Tu dálnici jsi si parádně vysvětlila sama.

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:10:48
 16. avatar
  [45] krákorka [*]

  Všem přeji ať jste spokojené a šťastné!!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:08:16
 17. avatar
  [44] krákorka [*]

  michaela.kudlackova: Kdysi jsem pomohla babičce, napojil se na mě léčitel a telepaticky jsme komunikovali- bylo to po telefonu, byl to tak intenzivní zážitek- jakoby mi mravenčelo celé tělo, dodnes doktoři memohou pochopit , že se z toho babička dostala.....Si říkám , že kdybych se zajímalo o nadpřirozeno víc, tak mi hrábne...

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:05:19
 18. avatar
  [43] gira [*]

  Ja si bohuzel vetsinou svoje sny vubec nepamatuju. Jen posledne se zdalo, ze jsem dvakrat za sebou pro vjezdu na dalnici (?) jela na cervenou a zastavila me policie (italska?), zaplatila jsem pokutu a bylo to vyrizeno, zadne drama, jen jsem mela z toho divny pocit. Dodnes si lamu hlavu, co to mohlo znamenat. Jako by varovani pred opakovanim stejne chyby? To me napadlo jako prvni. Ale ja se ve vykladu snu nevyznam.
  Moje hodne dobra kamaradka mela nedavno takovy hororovy sen, kde jsem pry taky "ucinkovala". Samozrejme mi ho hned zacerstva vypravela, a i kdyz je jinak celkem neohrozena, bylo videt, ze ji to dost vzalo. Zdalo se ji, ze jsme zustaly samotne zamcene v obrovskem nakupnim centru a ze nas tam nejaci typkove doslova ubili baseballovymi palkami na maderu. A pak nas hodili do sklepa k ostatnim obetem... Rikala, ze se na to divala jakoby zvenci, z pohledu treti osoby, ale ze jsme to byly urcite my dve. No to cloveka trochu zamrazi...

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:03:55
 19. avatar
  [42] krákorka [*]

  michaela.kudlackova: moc děkuji za radu, pochopení.Chvílema si říkám , že jsem labil .Mám dost náročné povolání, pracuji s postiženými lidmi, tak si říkám, že když jsem už vycucaná,tak se musím hlídat, abych nespadla do totálního byčerpání. Umím ale odezírat myšlenky jiných, tak to se hodí...

  superkarma: 0 18.02.2009, 13:01:29
 20. avatar
  [41] maat [*]

  Mě se poslední dobou ve snech pořád někdo snaží zabít.Různé situace, různí lidé, většinu z nich skutečně znám a chovají se naprosto reálně.Ale nijak mě to nestresuje, ty sny jsou velmi zajímavé.Aspoň někde mám pohyb, když tam různě prchám

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:57:35
 21. avatar
  [40] Michaela Kudláčková [*]

  Nestyda: No Ty bláho... dost pravděpodobně jsi se na tom záchodě zbavila něčeho, co pro Tebe bylo nové a vůbec ne příjemné. Je to vlastně očišťující sen.

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:54:50
 22. avatar
  [39] Michaela Kudláčková [*]

  Daniela_: Ten sen s autonehodou může být skutečným varováním. Je mnoho alternativ reality. Všechny nežijeme, jen některé.

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:52:20
 23. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  krákorka: ....příklad - když mi bylo šestnáct, zdálo se mi, jak vedu za ruku dítě a přejede mě auto. Byl to červený wardburg kombi. Pak jsem se vznesla a viděla obrovskou ceduli, kde bylo napsáno 1988. Skoro jsem se pos...
  S hrůzou jsem čekala na ten rok a z každého čarveného kombíka jsem měla žloutenku.
  ...ten rok, jsem odešla z domova, vdala jsem se a narodila se Pavlína. To je celé. Viděla bych to podobně. Může to být jen nějaký zvrat.
  ...
  Jestli jsi typ člověka, který dokáže druhým pomoci, třeba jen holou větou, lidi to poznají a budou za Tebou chodit. Jako houba být musíš. Protože bez toho, abys nasála problém toho, kdo Tě žádá to nejde. Budiž Ti útěchou, že mnoho lidí můžeš posunout a to není málo. Jen se nauč to pak dát pryč. Výborně pomáhá sprcha, když zavřeš oči a představíš si, jak všechny srágory, které na Tobě ulpěly pěkně odplavávají. (tomu člověku už nic nedlužíš).
  Nebo zavři oči a představ si špagát kterým je, nebo jsou k Tobě ti lidé připutaní. A pak prostě ten špagát odstřihni. Oni to nevědí, tohle už je jen Tvoje. Bude Ti líp uvidíš.

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:49:23
 24. [37] Daniela_ [*]

  michaela.kudlackova: Nevím proč mě tak děsila. V každém případě teď přemýšlím nad Tvou odpovědí. Nemyslím si, že by to byl přetransformovaný zážitek...jelikož se sama nedokáži nějak srovnat s faktem, že by existoval nějaký minulý život. A že by se mi zdálo o tom, že jsem v minulém životě umřela při autonehodě? Nevím ....to druhé vysvětlení už mi přijde celkem pochopitelné...tzv. zdvojený sen, že sama sobě něco naznačuji nebo říkám To, že bych dělala něco proti vlastnímu přesvědčení nebo proti své vůli....tomu bych věřila.V nynějším životě (světě) jsem nucena téměř denně jednat proti svému přirozenému přesvědčení...je tedy možné, že sny /mé podvědomí/ se s tím snaží vypořádat?!

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:36:54
 25. avatar
  [36] krákorka [*]

  michaela.kudlackova: Míšo prosím ještě o radu , dost lidí mě vyhledává , svěřuje se mi , očekávají ode mě pomoc.. Já jsem pak jak přepitá houba negativní energií, co mám dělat, aby mě trápení jiných tak nepohlcovaly?....Navenek jsem silná žena, údernice..

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:35:45
 26. avatar
  [35] Kelly [*]

  michaela.kudlackova: Jen je zajímavé, že tyto sny mívám častěji až v posledním půlroku, kdy si myslím, že právě nyní mám největší nápor zodpovědnosti za sebou a konečně mám volnější ruce.
  Nebo že by právě proto tato uvolněnost spustila můj hororový SW?
  Každopádně díky za vysvětlení, snažím se to brát racionálně (občas je to ale problém, když se mi některé sny plní).
  Snad si po tomto vysvětlení moje roztřesené nohy dají říct

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:28:21
 27. avatar
  [34] krákorka [*]

  omlouvám se za 2 příspěvky , zlobí mě net..

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:23:54
 28. avatar
  [33] krákorka [*]

  Je to ve mě stále, ale...Uklidnila mě až kniha- miluj svůj život o pozitivním myšlení!!!!!Dobrá kniha....

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:21:46
 29. avatar
  [32] krákorka [*]

  Zdravím. Moc hezký článek!!!!!!!!!! Já se ze su jednou skoro složila , byl to intenzivní zážitek, že jsem se v noci vzbudila ,s pocitem totálního vyčerpání. Týden jsem se nemohla skporo ani vyčurat, najíst...Byl to sen , že se můj syn nedožije 8 let...Ale pak jsem si to vyscětlila, že mi kdysi kartářka řekla, že bych mohla být nevěrná manželovi do 8 let, tak se uklidniji , že tam mám tu 8 podsunutou. Ale fakt mi bylo tak zle , že jsem přemýšlele o nemocnici.

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:20:15
 30. [31] Nestyda [*]

  Jak si tak pročítám ty Vaše zážitky, uvědomuji si, že jsem šťastný člověk, mívám tak krásné sny plné napínavého děje. I když jde občas o sny smutné a kruté, pořád je miluji. Asi je to tím, že já jsem vlastně duchem nepřítomna pořád, pořád létám někde mimo :-). Sny si užívám plně. A také mám štěstí, že si sny pamatuji. Na sny nedám dopustit, každý večer se těším, co se mi bude zdát. Sen si celý den připomínám a nad veselými se zasměji, nad smutnými přemýšlím, nad krutými kroutím hlavou. Jednou se mi zdálo, že sedím na záchodě a rodím, dítě vypadlo do mísy, odlupovala se z něj kůže a smrdělo jako zkažená šunka. I plakací sny mívám, z jednoho jsem se probudila, bulela jsem jako želva a nemohla zastavit vzlykot. V jiných snech zase zpívám, ty miluju. Jak říkám, na sny nedám dopustit, ať mají děj jakýkoli, miluji je.

  superkarma: 0 18.02.2009, 12:18:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme