4. října 2006, Vinohradská 47, Praha
Moderní mixologie už pro Vás nemusí být záhadou. K radosti všech vyznavačů osvěžujících koktejlů, příjemného prostředí a odborné mixologie na světové úrovni, byl v Praze na adrese Vinohradská 47 otevřen nový bar. Jmenuje se Techtle Mechtle a nabízí stylový vzhled interiéru, potěší Vás širokou škálou míchaných nápojů i tradičních destilátů. Personál je dlouhodobě profesionálně školený. Osvěžující koktejl Vám tady kromě dalších barmanů namíchá také nejlepší absolvent pilotního kurzu Havana Club Academy David Andrle.

Restaurace a Bomba bar
Nový bar Techtle Mechtle je rozdělen do dvou částí – na Techtle Mechtle restauraci a Bomba bar. Restaurace s kosmopolitní kuchyní je kombinována s music barem, ve kterém najdete klasickou nabídku míchaných koktejlů a destilátů. Bomba bar otevírá své prostory vždy v 18 hodin. Jeho součástí je „RUM CLUB“ – což je velmi vzácná sbírka rumů z celého světa. Již brzy místní pestrou sbírku rozšíří první ultraprémiový rum světa Havana Club Máximo Extra Añejo, který bude slavnostně uveden na český trh v první polovině října 2006.

Odborná degustace
Každý, kdo rád koktejly vychutnává, si může v Bomba baru dopřát také odbornou degustaci. V nabídce jsou totiž testovací plata – hosté si mohou v menších dávkách zakoupit vzorky destilátů určité báze (rum, tequila, atp.). Při ochutnávce jednotlivých vzorků, například rumů, může sám poznat rozdíly mezi jednotlivými druhy rumů a jejich vliv na chuť. Drinky, které se připravují v Bomba baru jsou z velké části tvořeny dle moderní mixologie. Jsou míchány za použití čerstvých bylin, čerstvého ovoce, prémiových značek alkoholů. Největší měrou je místní moderní mixologie ovlivněna londýnskou barovou scénou.

Moderní mixologie
Barovou technologii a trénink barmanů zajistil a připravil v Techtle Mechtle Aleš Půta – provozovatel Hemingway cocktails service. Moderní mixologií se zabývá řadu let. Zkušenosti sbíral nejen v řadě evropských měst, ale také v Austrálii po boku slavného barmana George Němce. George Němec je čestným držitelem titulu Nejlepší barman Austrálie.

Barmanská show a řada českých celebrit
Umění barmanů přišly obdivovat také tyto osobnosti:
Eva Aichmajerová
Romana Vítová
Petra Voláková
Martin Dvořák
Aleš Háma
Vítek Havliš
Tomáš Savka

V rámci slavnostního otevření Techtle Mechtle předvedl v Bomba baru show ve Flair Bartending Filip Ropek. Barmanství se věnuje 4 roky. Na různých soutěžích obsadil přední místa například 3. místo na Flair Trix ve Znojmě, 2. místo na Spider Flair Cupu v Praze. Patřil mezi top 5 nejlepších českých barmanů, kteří měli tu čest zúčastnit se mezinárodní barmanské soutěže Havana Club Cocktail Show 2006 na Václavském náměstí v Praze. Spolupracoval s reality show TV Prima BAR.

Skvělé receptury osvěžujících koktejlů Bombabaru
Chivas Crush
do shakeru na kostky ledu 4 cl Chivas Regal 12
1,5 cl cukrového sirupu
2 cl čerstvé citronové šťávy
10 cl jablečného džusu
promíchat v shakeru, přelít přes barové sítko (strainer) do longové sklenice na drcený led
dolít zázvorovou limonádou
ozdobíme snítkou máty

Contraband
4 semínka kardamonu rozdrtit ve sklenici
zasypat ledem
4 cl Beefeater
2 cl pomerančovo-zázvorového sirupu
12 cl grapefruitového džusu
promíchat v shakeru, přelít přes barové sítko (strainer) do sklenice typu old fashion na led
ozdobíme plátkem zázvoru a koktejlovou třešní

Boston Rainfizz
1 lžíce vanilkového cukru
2 cl čerstvé citronové šťávy
mírně zamíchat a přidat led
3 cl Havana Club Aňejo Blanco
2 cl pomerančového likéru Cointreau
promíchat v shakeru
přelít přes barové sítko (strainer) do longové sklenice na led
dolít sodou
ozdobíme limetou a koktejlovou třešní

Reklama