Ve vsi se nic neututlá. A některé informace se k vašim uším donesou, i když o to vůbec nestojíte. Třeba pravda o týraném sousedovi. Vždycky jsem ho litovala. Ale teď už nebudu!

muž

Připadalo mi, že trpí neprávem. Že si z něj celá rodina, včetně dětí udělala otloukánka. Není dne, aby na jeho hlavu nepadaly nadávky, a možná i pohlavky. Lidé ve vsi si jejich „vztah“ dávají k lepšímu. Ale nikdo ho nelituje.

Dříve jsem jen tak útržkovitě zaslechla, že dal své děti do děcáku. Ale věřte lidským drbům. Nechtěla jsem se nikoho ptát, jak je to doopravdy. Stále jsem žila v domnění, že ten muž je chudák, že se oženil s takovou fúrií.

„Ano, je to fúrie, to nikdo nepopírá, ale dobře mu tak. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. To má za ty děti,“ rozpovídal se jeden manželský pár, který zná jeho příběh od začátku.

„Byl ženatý. Bydlel s manželkou tady v bytovce. Jenomže jí při prvním porodu „hráblo“, nějaká laktační psychóza nebo co. Léčila se na psychiatrii a doktoři jí doporučili, aby se raději o druhé dítě nepokoušeli. Neposlechli, a z dalšího porodu se už nevzpamatovala. Skončila ve „cvokárně“. O děti se tedy starali on a tchyně.  

No a v tu dobu si ho vyhlídla tady mladá, jeho současná žena. Byla svobodná matka a potřebovala někoho uhnat. Zkoušela to na ledaskoho, ale tenhle trouba jí naletěl. Lezla za ním do bytovky, a když chtěli mít klid, zavírali děti do sklepa. Dokážete si to představit?

Pak se vzali, jeho děti šly s ním, ale macecha si z nich udělala otroky. Když přišly ze školy, nedala jim ani najíst, a už makaly. Pak se to nějak domákla sociálka a chtěla mu děti odebrat. Když si pro ně přijeli, ječela mladá na celou náves: „Tak si je vemte, parchanty…“

A on, slaboch, nic neudělal. Kdyby nebylo jejich babičky, skončily by chuděrky v děcáku a on by pro ně nehnul prstem.

Ani nevím, jak děti skončily, když babička umřela, ale myslím, že žije už jen kluk. Ta holka byla taky nějak těžce nemocná…

Takže my ho vůbec nelitujeme a za ty děti mu to přejeme.“

Tenhle příběh mnou hluboce otřásl a dlouho jsem o něm přemýšlela. Ano, ten muž zaslouží opovržení za to, jak se zachoval ke svým dětem, a třeba i sám bere současný „očistec“ jako boží trest.

Čtěte také:

Reklama