V pátek jsem vám ve své módní hádance slíbila, že v pondělí prozradím, kdo se skrýval pod maskou Střihorukého Edwarda. Byla dokonalá, co říkáte, Johny Depp by se divil, ale vy jste chytré hlavičky, většina z vás poznala, nebo si zjistila, že...  

...do role Střihorukého Edwarda se převtělila krásná francouzská herečka Chantal Poullain, a zde máte důkaz.

Proměna takřka neuvěřitelná krok za krokem

chantal

chantal

chantal

Co na proces „výroby“ Střihorukého Edwarda říkají samotní tvůrci Petr Kurečka a Marek Škarpa, a samozřejmě

hlavní aktérka Chantal?

„Chantal si dlouho nemohla vybrat postavu. Docela jsme si s tím lámali hlavu. Nechtěli jsme z ní dělat prvoplánového chlapa. A pak jsme si oba vzpomněli na náš oblíbený film Střihoruký Edward a bylo rozhodnuto.“ A jak Chantal postavu přijala? „Miluji tu postavu, je to nádherný film, takový smutný, ne strašidelný. Navíc je tam krásná maska a kostým. Moc jsem se na svoji proměnu těšila.“ 

chantal

chantal

Příprava na focení trvala opět více než dvě hodiny. Složitá maska i paruka, na míru šitý kostým. Samotné focení probíhalo v areálu Pražského Hradu za přísného dohledu Vojenské policie. „Když si Chantal nasadila ty hrozivě vypadající „střihoruké“ nůžky, které jsme nechali na míru vyrobit, seběhli se turisté, a tak jsme nakonec nebyli jediní, kdo v zahradách fotografovali. Navíc to byl poslední hezký den listopadu. Měli jsme zkrátka štěstí,“ doplňují Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Ptáte se, k čemu je to dobré?

Jak jistě mnohé z vás víte, Chantal je nejen výbornou herečkou a šansoniérkou, ale i zakladatelkou nadace Archa Chantal, která pomáhá nemocným dětem. A Kalendář Proměny 2012, který je v pořadí již třetí poslouží opět dobré věci. První dva kalendáře svým výnosem z prodeje a dražby umožnily realizování hned několika projektů v dětských odděleních českých nemocnic. A jinak tomu nebude ani v případě kalendáře 2010.

Loni jsem měla to potěšení zúčastnit se křtu kalendáře, klikněte ZDE, a letos jsem opět dostala pozvánku, takže vás budu informovat. Můžete se těšit na další fantastické proměny českých hvězd. Tentokrát v „roztomilá“ filmová monstra.

foto: Pája Hrubý, © 2011 Kalendář PROMĚNY 2012


  • Rozhovor s Chantal Poullain si můžete přečíst v dnešním vydání ZDE.
Reklama