Jako malá jsem si co se týče tělesných trestů užila své. Matka se po rozvodu s mým otcem dala na pití a pro ránu nešla daleko, naopak jakmile přišly nějaké starosti, mohla jsem se sestrou čekat, že "bude veselo".

Při každé ráně jsem si říkala, že moje dítě tohle NIKDY nezažije, a zatvrzovala se čím dál víc.
Pak přišla velká láska. Potkala jsem milého kluka a když mi po velice krátké známosti navrhl společné bydlení a svatbu, neváhala jsem.

Nejenže jsem ho milovala, ale hlavně to pro mne znamenalo zbavit se konečně společnosti mámy, bití a ponižování.

Zpočátku bylo všechno krásné, ale po čase přišlo cosi, co pro mne bylo jako noční můra. Manžel byl cholerik a dost často mne uhodil. Pokaždé mi pak vysvětloval, že on nerad, ale že si za to vlastně můžu sama, a já, pro všechny okolo rozumná a sebevědomá jsem tomu pomalu začínala věřit.

Říkala jsem si, že tohle přece není náhoda, že si to asi opravdu zasloužím.

Před rokem a půl se nám narodil chlapeček. Zpočátku bylo všechno celkem v pořádku, ale pak se manžel na malého utrhl. Neuhodil ho, ale způsob, jakým se na malé miminko obořil, mi konečně otevřel oči.

Vybavilo se mi to, co jsem cítila jako dítě a mé rozhodnutí ohledně mého dítěte. Bylo mi jasné že časem bych jeho záchvaty neodnášela jen já, ale i špuntík.  Ještě ten den jsem se s malým odstěhovala a momentálně jsem v rozvodovém řízení.

Když se prcek vzteká, dokážu mu lehce třepnout jednu na prdku, rozhodně ho nerozmazluji, ale vím, že na něj NIKDY nevztáhnu ruku ve vzteku a nedovolím, aby to udělal kdokoli jiný.

Přes všechny starosti a problémy je mi štastný úsměv mého sluníčka potvrzením, že jsem se rozhodla správně a když se přitulí a spokojeně zabrouká "máma", vím, že bych se pro něj prala s celým světem.

Mad_Max


Uf! To je náročná cesta. Držím palce, ať se máte se sluníčkem fajn.

Dnešní téma jsou tělesné tresty:


Souvisí tělesné tresty s násilím ve společnosti?

K čemu vychováváte děti?

Trestají učitelé v dnešní škole?

Znáte jinou výchovu než domluva/facka?
Pochubte se!

Proč nemáme tělesné tresty také ve věznicích,
když je máme v rodinách?
Co se má a nemá?


Napište nám, odměníme Vás!
redakce@zena-in.cz

Reklama