Krátkou vzpomínku na Václava Havla poslala i čtenářka s nickem enie. Rozloučila se s ním zapálením svíce a lituje, v naší kultuře nedokážeme přijímat smrt jako součást života.

Milé ženy-in, i když patřím k mladší generaci, v době převratu mi bylo šest let, tak je pro mne Václav Havel výraznou osobností naší doby. Jsem ráda, že byl prezidentem České republiky a bravurně reprezentoval naší malou zemi ve světě.

Dokument Občan Havel, se mi velmi líbil, bylo zde vidět, jaký to byl bezprostřední člověk z lidu.

Včera jsem shlédla jeho film Odcházení  a  upřímně se mi líbil. Pro jeho pochopení  je potřeba se nad tímto snímkem zamyslet, ale o to je tento film zajímavější.

Při večerním rozsvícení adventního věnce jsem rozsvítila jednu svíci navíc za tohoto úžasného člověka a tímto způsobem jsem se s ním rozloučila. Měli bychom se naučit přijímat smrt i když je to velmi těžké. Bohužel v naší kultuře jí nedokážeme přijímat jako součást života.

S Bohem pane prezidente Václave Havle

enie

Pro mnohé zůstane navždy jediným opravdovým Panem prezidentem

Jak jste přijaly zprávu o úmrtí Václava Havla vy, milé ženy-in? Zasáhla vás ta událost natolik, že se k ní chcete vyjádřit? Máte možnost. Čím pro vás byl Václav Havel a co si z jeho odkazu uchováte v srdci?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama