Proč si zvykli spát odděleně a jaké výhody v tom shledávají čtenářka El.Emanuela a její manžel, to zjistíte v tomto příspěvku k dnešnímu tématu...

Chtěla byste mít s manželem oddělenou ložnici? Ne? Podle čtenářky Eli.Emanueli to má jen výhody...

Oddělené ložnice to jistí

Ze začátku jsme s manželem spali oba v jedné ložnici. Bylo to krásné a v euforii zamilovanosti jsme lecjaké nepohodlí hravě přehlédli. Potom se nám narodilo dítko. Protože se manžel potřeboval vyspat, aby mohl v práci fungovat, přestěhovala jsem se i s miminkem do jiného pokoje. Výhodné to nakonec bylo pro oba - manžel se v noci vyspal, takže ráno vstával svěží a mohl si přebrat dítě na tu hodinku, než se vypravil do práce. A já dospávala, co jsem v noci nestihla.
Zvykli jsme si spát odděleně. Sice jsme zkoušeli nějaký čas spát spolu v jedné místnosti, ale nebylo to ono. Manžel je skřivan, já sova. Když jsme šli spát zároveň, dlouho jsem se převalovala a nemohla usnout. A zuřila jsem i nad „promrhaným“ časem. Nakonec jsme se zase každý usídlili v jiném pokoji. Manžela nebudily mé pozdní příchody do ložnice, já si mohla před usnutím číst a v noci mě nerušilo jeho chrápání (i když chrápe jen mírně a jen někdy). Každý jsme vstávali v ten čas, kdy jsme potřebovali, a druhého tudíž pípání budíku nerušilo. S příchodem druhého dítěte jsme zase v období, kdy není praktické spát spolu v jedné místnosti.
Vím, že každý na to má jiný názor. Za svobodných dob jsem si nikdy nedokázala představit, že bych měla usínat sama, bez svého miláčka. Jenž člověk míní..., znáte to. Nyní si oddělené ložnice nemůžu vynachválit. Oba máme dost prostoru k tomu, abychom se vyspali dle svých potřeb, a jeden druhého si můžeme užít i během dne.
Prostě - u nás platí, že není nad oddělené ložnice. Užíváme si toho, dokud to lze. Až děti povyrostou a budou chtít oddělené pokoje (nutnost kvůli pohlaví a většímu věkovému rozdílu), asi se s manželem uskromníme. Teď ta možnost oddělených ložnic ale je, takže by bylo škoda ji nevyužít.

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama