Bulvár

Odchod z bytu jsem oplakala


Byt nebo domek? Tak tuto otázku jsme si s manželem položili před 4 lety. Já jsem měla to štěstí, že jsem zdědila po rodičích byt 2 + 1 v paneláku, takže s bydlením nebyl problém. Později se ke mně přistěhoval přítel ( manžel ), který do té doby bydlel s rodiči v rodinném domě.


Bylo nám tam spolu krásně, já tam bydlela vlastně už od narození, takže nejen to místo, ale i lidé mi hodně přirostli k srdci. Můj manžel si tam zvyknul poměrně rychle, ale když se na to teď podívám zpětně, tak tam jen přespával a nebo se tam zdržoval jen, když jsem tam byla já popřípadě, po nezbytně nutnou dobu a jak mohl zdržoval se raději venku J

A pak jsme se rozhodli postavit dům. Rázem se naše jakékoliv volné dny staly pracovními, tu tam byly naše dovolené L Vždycky, když byly prázdniny a každý se chlubil, kam pojede, či kde byl, já s úsměvem na rtech odpověděla, že naše dovolená je jasná – MALTA a „ZLATÉ“ písky J A tím, že jsem byla opálená, jako černoch na to pár „nezasvěcených“ lidí i skočilo a já pak udílela rady, jak se dá pěkně chytit bronz u míchačky…

Až na pár nedodělaných věcí už domeček stojí a my se 14 dní před Vánocemi nastěhovali. Strašně moc jsem se na to těšila a byla jsem ráda, že tím je veškerá práce za mnou, ale ve skutečnosti je to začátek.

A já s úsměvem zavzpomínala na bydlení v paneláku, na naše věčné reptání, když na nás po osmi týdnech přišla služba, která obnášela odklizení sněhu a vytření chodby a pak zase dalších osm týdnů pohody.

Opřeni s manželem o lopaty na odhazování sněhu po hodině práce a vytrvalém sněžení…jsme se opět prohrabávali ke vchodu do našeho domečku…..na jaře, umývání 19-ti oken……o vysávání a vytírání podlahy, které mi zabere skoro celé dopoledne – ani nemluvě.

Náš panelákový byt jsme prodali, dlouho jsem se tomu bránila, ale vzhledem k finanční situaci a nedodělaným vnitřkům v domečku, jsem přece jen svolila.

Večer před předáním klíčů novým majitelům jsem se přišla naposled rozloučit s bytečkem ,kde jsem prožila celé své dětství, dospívání, první lásky….jen tak, jako se pokochat nádherným výhledem z okna a třeba i podat ruku těm se kterými jsem vyrůstala…..místo toho jsem tam stála a padala jedna slza za druhou.

Hodně známých mi říká, co blázním, že je to přece krásné jít z bytu do novostavby a já vím, že mají pravdu, ale tohle je prostě část mého života…kus srdce….

Ano, jsem šťastná, šťastnou mě dělá zdraví a úsměv mé rodiny…rozzářená očka mého syna, který má po bytě 2+1 veliký rozběh v domě 5+1..do té doby, než se zase převleču do úboru, popadnu kýbl a hadr a vím, že se zase minimálně 3 hodiny nebudu nudit.

Krásný a pohodový víkend Vám všem

 

nikinik


Milá nikinik,
rozumím Vašim slzám. Člověk si uvědomí, že některé místo miloval až ve chvíli, kdy jej nadobro opouští.
A s tím odklízením sněhu to máme stejné...asi by to chtělo o něco menší místo na parkování ;-).
   
12.05.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] arjev [*]

  V domečku je to lepší,ikdyž musíš více uklízet.Také pocházím z činžáku,no a po maminčině smrti,když jsem předávala klíče novým lidem jsem nemohla ani mluvit a také jsem pro slzy neviděla.To je známka dobrého domova.Tak ho udělej stejně dobrý pro své děti jako to udělali Tvoji rodiče pro tebe

  superkarma: 0 15.05.2006, 08:01:55
 2. avatar
  [7] evita_ij [*]

  dojemnéééééééé .... No ale hlavu vzhůru, věřím, že i v novém domečku budete jen a jen šťastní a spokojení!!!!!

  superkarma: 0 13.05.2006, 15:39:37
 3. avatar
  [6] nikinik [*]

  Holky díky moc Vám všem za podporu i krásná slova....co myslíte, že teď dělám...sedím na netu a čekám, až mi dělníci domontují dveře a já jim podám na "zlatém"podnose večeři.... No a taky jsem dnes jela kolem našeho paneláčku...a jak psala Tanzi...i já koukala do našeho okna a z toho koukal CIZÍ ČLOVĚK...z "mého" bytu

  superkarma: 0 12.05.2006, 18:49:47
 4. avatar
  [5] bookcase [*]

  Taky ti moc dobře rozumím . A v novém domě přeji celé rodince hodně štěstí

  superkarma: 0 12.05.2006, 16:56:41
 5. avatar
  [4] renike [*]

  DRZIM PALCE...snad jednou bude i na opravdovou dovolenou

  superkarma: 0 12.05.2006, 15:21:22
 6. avatar
  [3] jiti [*]

  Taky používám obrat jedeme zase na maltu a zlaté písky. Hodně jich na to skočí a no jooo barák máte a ještě si jedete na dovolenou

  superkarma: 0 12.05.2006, 15:00:14
 7. avatar
  [2] Tanzi [*]

  I já ti rozumím, protože vždycky rádi vzpomínáme na místa, kde nám bylo dobře.
  Já se v životě stěhovala 3x. Poprve od rodičů do 1+1, potom do 1+2 a naposledy do 1+3 kde jsme do ted.
  Ale nejvíce vzpomínám na krásných 6 let v bytě 1+1.
  A i když už je to skorem 20 let co tam nebydlíme, vždy když jedu okolo nezapomenu se tím směrem podívat na "svá okna".

  superkarma: 0 12.05.2006, 14:42:00
 8. avatar
  [1] Eliana [*]

  superkarma: 0 12.05.2006, 14:39:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme