Zase z jiného soudku nám o jídle napsala čtenářka PBD. Ta většinou přes den moc nejí a dává si až večeři. Na druhou stranu - když jí to tak vyhovuje...

Je to Vaše věc, milá PBD, když to Vašemu tělu vyhovuje, proč ne? Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju hezký den.


Dobrý den.

Co já a jídlo?

Jsem přesně ten typ člověka, kterého by odborník na správnou a zdravou výživu umlátil pytlem něčeho ukrutně zdravého... a zřejmě i ukrutně tvrdého.

Jím, ano.. ale naprosto špatně..

Ona jak se říká „Snídani sněz sám, o oběd se poděl s přítelem a večeři dej nepříteli...“ - tak já to nám úplně jinak. Snídani dávám nepříteli, oběd vlastně taky, svačiny taky ale za to o večeři se s nikým nedělím.

O víkendech je teda nepřítel občas i bez oběda. Přes den jsem na tekutém režimu (káva, čaje-bylinkové, neperlivé nápoje, džusíky) a jen tu a tam něco zobnu - a většinou to také není nic zdravého... a žádný řád v tom také není, ani týdenní, natož denní..

Ted bych se mohla vymlouvat na tom, jak je rychlá doba, jak je člověk v presu a ve stresu a tak prostě nemá čas se najíst. Ale není to pravda, když se chce, všechno jde.. Ale proč se mi teda nechce? No, není to ani tak o lenosti nebo tak, ale důvod mám. Možná bude někomu připadat hloupý, možná ne - a teda ne že by mi na tom záleželo, je to má věc :) Důvodem je, že prostě jak se najím, tak se mi nechce nic dělat a namísto aby mě jídlo nastartovalo a dodalo energii - tak mě naprosto utlumí a je jedno, jestli je to ukázkový pokrm dle správné stravy a nebo nějaký ten prohřešek..

Nežiju zdravým životním stylem ale žiju :) A jídlo připravuji doma každý den - vařím ráda, ráda experimentuji.. Nevařím jen nezdravě, ani jen zdravě - vařím to, co nám chutná :)

A co je vlastně nezdravé? Když nad tím uvažuju, tak vlastně nic - protože jsme všežravci a když to člověk nepřehání, tak je vlastně všechno jídlo cajk, ne?

Hezký den :)

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak jíte přes den?

  • Jak jíte po celý den?
  • Dodržujete pravidelné a menší dávky?
  • Dáváte si ráno vydatnou snídani?
  • Jíte teplý oběd?
  • Nebo máte radši teplou večeři?
  • A co svačiny?
  • Co si myslíte o tom, že jedno teplé jídlo denně stačí?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek: knížku Svět na pánvi (Roman Dolejš, nakl. Smartpress) a balíček od firmy Maggi (ochucovadlo Vegga, Maggi Nápady a Nudle z pánve). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JÍDLO. Moc děkuju!

jid

Reklama