Zdraví

Odborníci upozorní na mýty o rakovině prsu

Odborníci upozorní na mýty o rakovině prsu, které stále kolují mezi veřejností. Dnešního setkání v pražském onkologickém centru Medicon se kromě lékařů zúčastní i režisérka Olga Sommerová, která je autorkou dokumentu O ženských ňadrech.

V České republice jí ročně onemocní přibližně šest tisíc žen, z nichž dva tisíce zemřou. Rakovina prsu je přitom nejlépe léčitelná v prvních dvou stádiích, obtížně se léčí ve třetím stádiu, žena s rakovinou čtvrtého stupně je už téměř bez šance na vyléčení.

Odborníci proto apelují na ženy, aby věnovaly velkou pozornost prevenci. Nejdůležitější je pravidelné samovyšetření a preventivní gynekologické prohlídky. Každá žena starší 40 let by měla chodit každý rok do poradny a podstoupit mamografické vyšetření. Pokud se zachytí rakovina v prvním stadiu, je šance na úplné vyléčení bezmála stoprocentní.

   
28.04.2009 - Prevence rakoviny - autor: MediaFax

Komentáře:

 1. avatar
  [4] izis.80 [*]

  že taky odborníci neřijaj jak to podporuje hormonální antikoncepce ...

  superkarma: 0 06.05.2009, 18:07:03
 2. avatar
  [3] izis.80 [*]

  rakovina je nemoc až na vyjímky civilizační - tzn. že se lidi o sebe dost nestaraj. Sml80 tak to nechte prohmatávat partnera ne? Ten to pozná taky dobře, po pár cvičeních. Aspoň budete mít záminku, kdyby se mu nechtělo...

  superkarma: 0 06.05.2009, 18:05:58
 3. avatar
  [2] navia [*]

  myše — #1 U nás ve škole, kde pracuji tyhle samovyšetřovací modely ukazovali  holkám. Tuším, že to byla nějaká akce Ligy proti rakovině... ale je fakt, že kdyby to měli gynekologové (třeba v čekárnách nebo u sester, než vypíšou všechny papíry) tak by to bylo asi lepší...

  superkarma: 0 28.04.2009, 10:11:13
 4. avatar
  [1] myše [*]

  jo jo, já jdu příští středu (je mi 38)

  Jenom mi na všech těch radách o samovyšetření, návody a pod. chybí ta praxe - CO mám vlastně hledat...

  chtělo by to, aby u každého gynekologa měli umělohmotné prso s nálezy - aby si každá mohla sáhnout a najít... Prý už to existuje - ale jak se k tomu dostat?

  1. na komentář reaguje navia — #2
  superkarma: 0 28.04.2009, 09:37:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme