Vzdělávací projekt Zdravá Pětka a Fórum Zdravé Výživy spojily své síly a aktivně bojují proti obezitě dětí i dospělých. Ovoce a zelenina patří podle nich na talíř alespoň pětkrát denně, čeští strávníci to však mnohdy netuší. Zdravé svačiny si do školy stále nosí jen malé procento dětí, v jejich aktovkách převládá pečivo se salámem a sladkosti.

 

Rostoucí počet obézních lidí v České republice zvyšuje potřebu osvěty v oblasti správného stravování. Projekt Zdravá Pětka, kterým společnost Ahold dlouhodobě vzdělává děti v oblasti zdravého stravování, proto zahajuje spolupráci s Fórem Zdravé Výživy. V ní budou společnými silami upozorňovat na význam zdravé stravy. Důraz přitom kladou hlavně na konzumaci ovoce a zeleniny.

„Školáci, kterým je primárně určená naše vzdělávací akce, si málokdy uvědomují, jak důležité tyto plody jsou. Ani jejich rodiče ale mnohdy neví, že při správné životosprávě má být ovoce či zelenina na talíři pětkrát denně,“ vysvětluje motivy Petra Režná, manažerka projektu Zdravá Pětka. Její slova potvrzují i odborníci z Fóra Zdravé výživy (FZV). Podle Prof. Ing. Rudolfa Poledneho, CSc., předsedy FZV, podíl ovoce a zeleniny v potravě podstatně snižuje riziko infarktu a hraje velice důležitou roli v prevenci dalších nemocí.

V rámci společné osvěty proto obě organizace radí, jaké množství ovoce a zeleniny je dobré zařadit do jídelníčku, nabízejí informace o jejich výživových hodnotách i tipy na zpracování, ale také prozrazují jak se změnily stravovací návyky českých rodin za poslední roky.

 

Školním svačinám vládne houska se salámem

Podle výsledků výzkumu, který před dvěma lety zahájilo Fórum mezi žáky základních škol, dbá jen polovina rodičů na pravidelnou každodenní konzumaci ovoce a zeleniny u dětí. „Stejně varovné informace získáváme bohužel i z přímého kontaktu se školáky, kteří se účastní Školy Zdravé Pětky,“ upozorňuje Režná. „Sami se nám svěřují, co dostávají od rodičů ke svačině. Málokdy přitom jmenují ovoce či zeleninu.“

Téměř polovina dětí je zvyklá ve svých sáčcích se svačinou nacházet rohlík nebo housku se salámem, v lepším případě se sýrem. Ve svačině školáků se velmi často najde i nějaká sladkost – ať už buchta, koláč či sušenka. „Naopak na ovoce a zeleninu myslí při přípravě svačiny jen každý osmý rodič,“ poukazuje na varovné výsledky diskusí s dětmi Režná.

 

Většina dětí, se kterými odborníci na výživu v rámci Školy Zdravé Pětky mluvili, jsou zvyklé na jeden až dva kusy ovoce nebo zeleniny. Pětkrát či častěji se do zdravých plodů zakusuje jen minimum školáků, naopak jsou i tací, kteří je na jídelníčku nemají vůbec.

 

 

Z tiskové zprávy
Více na
www.zdrava5.cz 

Reklama