Bulvár

Odbojní otcové šli domů?

 

Přestože sdružení se záhadným názvem K213 nedosáhlo úspěchu ani v jediném bodě svého „programu“, ústy svého předsedy vyjádřilo spokojenost a svou manifestaci pokládá za úspěšnou. Dalo by se říci, že nespokojení otcové, jimž byl po rozvodech s partnerkami znemožňován styk s jejich dětmi, se spokojeně rozešli. Média pečlivě zaznamenala jejich existenci i požadavky, my ženy jsme vstřebaly brilantní, džentlmenský slovník a „ocenily“ jejich odhodlání.

 

Pánové si na svém plácku před ministerstvem práce, kde srdnatě setrvávali celý minulý týden, hezky popovídali, několika zajímavými příměry z říše hospodářské fauny počastovali několik veřejně činných žen, čímž si příjemně namasírovali skřípnuté ego, pěkně si odpočinuli a odpochodovali domů, kde jim ty „feministické krávy“ patrně přihřály něco k jídlu. Vždyť jak se chudáčci asi při svém spravedlivém protestu a obětavém polehávání po chodníku asi stravovali? Ještě aby si uhnali žaludeční neurózu. Ale třeba jim křivdím, když mi takovýto způsob prosazení se připadá poněkud úsměvný, recesistický i agresivní, a patrně i zbytečný.

 

Proto jsem se zeptala přímo mluvčího a předsedy sdružení K213, pana Ing. Jiřího Fialy, co vlastně sdružení chce, a jakým způsobem toho hodlá dosáhnout.

 

Jiří Fiala (vpravo) byl poslední dny v ostrém zájmu médií.Pane Fialo, nevadí Vám, že jste svou manifestací vlastně ničeho nedosáhli? Konkurz nezrušili, paní Pavlová ve svém úřadu setrvává, pan Nečas se také nechystá sepisovat výpověď.

„Není pravda, že jsme ničeho nedosáhli. Podívejte se, jakou jsme přitáhli pozornost. Máme za sebou několik rozhovorů, ví se o nás, vzbudili jsme zájem médií a stoupla naše členská základna… To pokládám za úspěch."

 

Kolik máte vlastně členů?

„V současné době máme 550 členů."

 

Jací muži se na vás obracejí a co jim vlastně nabízíte?

„Pochopitelně jsou to muži, kteří mají pocit, že jim bylo nějakým způsobem ukřivděno, či se k nim stát jako k otcům nezachoval košer. Nabízíme bezplatné právní poradenství, též jistou formu psychologické pomoci a pochopitelně i možnost právního zastoupení. Zde jsme výrazně úspěšnější než komerční právníci."

 

To máte tak dobré advokáty?

„Myslím, že je to především v přesvědčení. Zájmem právníka je dle mého názoru nenaštvat soudce. No a nám jde především o zájmy otce a jeho dětí, které důsledně hájíme."

 

Nazval jste paní Pavlovou „feministickou krávou“. Můžete mi definovat slovo feministka? Jak se podle Vás taková žena chová?

„Je to podle mě osoba, která hájí výhradně zájmy žen, a dost často i svoje vlastní. Staví muže a priori jako nepřátele, bez toho, aby uvažovala nad dopadem, jaký bude její jednání mít."

 

Odcituji jednu Vaši myšlenku: „Výživné se vývojem doby stalo otevřeným nástrojem feministické justice k terorizování otců, zejména pak těch, kteří se této hloupé a zkostnatělé justiční struktuře staví na odpor.“ Pane Fialo, mezi soudci jsou i muži, a Vy mluvíte o feministické justici. Myslíte, že i muži jsou feministé?

„Jistě, například pan soudce Jirsa je feminista jako poleno."

 

Jak můžete  vědět, že člověk, kterého se chystáte zastupovat, není sám zloduch? Že ho jeho žena neopustila právem? Co když je to špatný člověk, který si na oběť jen hraje? Jak víte, že jste objektivní?

„Čteme spisy a rozvodové rozsudky, orientujeme se podle toho, co nám klient o svém případu předkládá. Po sousedech se ptát nechodíme. Navíc dnešní stav je takový, že se chtějí rozvádět především ženy, a to z 80 %. Většina z nich navíc ještě na rozvodu často slušně vydělá."

 

Byl jste nazván sexistou – jste sexista?

„Přiznám se, že jsem nevěděl, co to je, a tak jsem se podíval do slovníku. Odpověď – ne, nejsem."

 

Jste ženatý?

„Ne – jsem rozvedený."

Můžete mi říct, co by podle Vás měla mít ideální žena? Jaká by měla být, aby se Vám líbila?

„Měla by respektovat nebo mít pochopení pro mé názory a být mi názorově blízká. Měla by se mi líbit. Tedy být pro mě přitažlivá. Dřív jsem si myslel, že na tom tak nezáleží, ale to jsem přehodnotil. Měla by zvládat domácnost, i kdybychom se o domácí práce dělili. Měla by být intelektuálně na srovnatelné výši."

Máte nějaký idol ? Nějakou ženu, kterou byste jmenoval?
„Alici Masarykovou."

 

 

A nějakou, která ještě žije ? J

 „Condoleezza Riceová."

 

Názor je právem každé z nás. Můj je takový, že mi pan Ing. Fiala trošku připomíná historickou Vlastu. Musím ale přiznat, že když jsem s ním hovořila, působil příjemně. Rozvádět bych se s ním ovšem nechtěla.

 

Máte s rozvodem svou zkušenost? Myslíte, že má mít muž po rozvodu právo vychovávat své dítě? Nebo by mělo dítě samo říct, s kým chce trávit víc času? A má vůbec sdružení K213 šanci uspět?

 

   
04.02.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [85] lilithheta [*]

  pajda 84: Jenže ty mluvíš o extrémech. Zatímco tatínci, kteří si za dobu manželství dítěte pořádně nevšimnou a po rozvodu najednou strašně moc touží utírat dětem zadek, zase takovým extrémem není ... řekla bych, byť to nemám podložené žádnými čísly. Je jasné, že to je případ od případu a kolikrát by byl otec lepší než matka, a to ani nemusí vykazovat žádné asociální chování. Jenže jak tohle vyřešit?

  superkarma: 0 05.02.2008, 13:48:39
 2. avatar
  [84] pajda [*]

  Ještě bych dodala, že můj manžel zažil jako dítě totéž - soud ho svěřil matce, která měla několik sexuálních partnerů a neváhala se prostě v bytě zamčít, vypnout telefon a celou noc prošoupat - dámy prominou - zatímco její syn seděl na schodech před bytem. Rozhodnutí bylo taky podloženo tím, že styk s otcem syna traumatizuje...tohle mu zjevně vadilo míň, než kdyby žil se svým tátou a jeho rodiči spořádaným životem.

  superkarma: 0 04.02.2008, 17:25:51
 3. avatar
  [83] pajda [*]

  Solei: budeš se divit, ale lze.
  Já totiž tátovy papíry měla v ruce. Soud rozhodl na základě tvrzení matky, že zatímco ona by se o snya starala osobně, tak táta by ho v době, kdy bude v zaměstnání svěřil do péče své pratety, která měla jako zaměstnání "péči o děti v domácnosti". Kdo se bude starat o bráchu v době, kdy jeho matka bude v práci, soudkyně neřešila, prostě rozhodla, že péče matky bude v každém případě lepší.
  Není to jediný případ, který znám, jako výchovná poradkyně jsem řešila několik případů, kdy děti (i když už starší) utekly za otcem od matky a v mnoha případech mi nad "jednoznačným a správným" posouzením soudu zůstával rozum stát.
  Proto píšu, že si netroufám posoudit, kdo je v právu.

  superkarma: 0 04.02.2008, 17:16:05
 4. avatar
  [82] Lesana [*]

  Solei: kontakt s dětmi měl zakázaný nejdřív proto, aby byly chráněny zájmy dětí a ty nebyly návštěvami u otce traumatizovány, to pak bylo zrušeno a pak měl zákaz styku protože se "v minulosti k dětem choval agresivně a nezodpovědně, zanedbával vyživovací povinnost a odmítá asistenci psychologa. Stěžovatel navíc dle soudu nevyužíval práva na styk s dětmi, který mu umožňovalo několik předběžných opatření, a pokud se na setkání dostavil, šlo o stresovou záležitost pro děti. Soud též vyzdvihl, že znalci u dětí zjistili diagnozu posttraumatické stresové poruchy a vzhledem k jejich psychické zralosti vyloučili, že by byly indoktrinovány matkou."

  Ve Štrasburku rozhodli, že docházelo ke zbytečným průtahům soudu v neprospěch p. Fialy, že se úřady ani nesnažili zajistit mu právo na styk s dětmi v době, kdy na něj měl nárok. Nepročítala jsem to moc podrobně,ale že by soud rozhodl, že není povinen zaplatit dlužné výživné, jsem tam nenšla

  http://www.justicetv.cz/pdf/echr_f.pdf

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:49:51
 5. avatar
  [81] Z_U_Z_U [*]

  Meander: myslím, že soudě podle projevů tohohle pána je to jasné

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:35:40
 6. avatar
  [80] Z_U_Z_U [*]

  Nyotaimori: z exmanžela psychopata udělala jeho matka výchovou, takže dědičnosti se v tomhle případě nebojím. A fakt se mi nechce hustit dítěti do hlavy, co bylo mezi mnou a jeho otcem špatného, názor si na něj udělá časem sám. S malým není sám, stýkají se u tchánovců. Druhá věc je, že když zažádám o zrušení styku, budeme se dohadovat u soudu, malej projde pohovorem se sociálkou, psychologem... fakt se mi nechce ho strčit do tohohle kolotoče. Zvlášť když vím celkem jistě, že jak se se svou nynější přítelkyní pomnoží, ztratí už zájem úplně.

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:35:03
 7. avatar
  [79] Solei [*]

  Meander: mám vyvozovat závěry z jeho politické kariéry a webových stránek?

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:31:58
 8. avatar
  [78] Meander [*]

  Solei: A která s těch teorií asi tak bude pravděpodobnější. Že je to zmrd, nebo že je to hodný taťka?

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:27:56
 9. avatar
  [77] Landriel [*]

  pajda: psala jsem to dole Kočanské - hlavně proto, že by měla dva domovy, tudíž by pořádně doma nebyla nakonec nikde. Jinak on se stejně nejspíš bude stěhovat též do Brna nebo blízkého okolí, navíc pro něj není problém dovézt ji kamkoli autem. Prostě nechtěl - buď všechno, nebo nic.

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:25:45
 10. avatar
  [76] Solei [*]

  pajda: z mého pohledu je zákaz kontaktu rodiče s dítětem tak závažné rozhodnutí, že přece muselo vzniknout na základě něčeho. To nejde jen tak přijít k soudu a říct, mně už se nechce pujčovat mu děcko tak mu kontakt s ním zakažte.
  Ale je pravda, že mám jisté sklony k tomu vidět svět trochu růžově. Třeba je to starostlivý otec, který přebaloval, chystal svačinky vodil do školy, školky a kroužků, ženu nikdy neuhodil ani na ni nekřičel. A ona je protivná semetrika, kterou otravuje brát na svého ex ohledy. A protože má soudkyně neuspokojivé manželství tak samozřejmě nadržovala manželce.

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:22:14
 11. avatar
  [75] Evikus [*]

  Solei: Klube se z něj pěknej hajzlík

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:17:36
 12. avatar
  [74] pajda [*]

  Solei: to neposoudím, protože neznám ani tu soudkyni, ani bývalou manželku pana Fialy. Ovšem pokud je svéprávný a neseděl v kriminále nebo není obviněn z trestného činu, nevidím důvod, proč by se nemohl vídat s dítětem. Můj táta taky nepil, o děcka se staral řádně a syna nechali jeho bývalé ženě i přesto, že byla alkoholička a syna vrazila babičce. Tím pro ni celá výchova skončila, ovšem alimenty se jí hodily. Takže ano, znám to na vlastní kůži z druhé strany - mimochodem s bráchou se normálně stýkáme. Na matinku si jako dospělý udělal obrázek sám, ovšem až jako dospělý. Jako dítě si jej neměl jak udělat.

  superkarma: 0 04.02.2008, 16:05:38
 13. avatar
  [73] Solei [*]

  pajda:
  soudkyně panu Fialovi zakázala kontakt s dětmi a odvolání k mezinárodnímu soudu se týkalo tohoto kontaktu. Netýkalo se sproštění od placení alimentů. Na základě čeho mu ale ten kontakt zakázala to se nikde nepíše. Pochybuji, že to bylo absolutně bezdůvodně jen proto aby si mohla zabouchat kladívkem.

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:54:32
 14. avatar
  [72] pajda [*]

  Solei: a četlas to celé? Pokud má vyjádření mezinárodního soudu, že soudní řízení nebylo v pořádku, tak to si asi z prstu nevycucal...

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:50:45
 15. avatar
  [71] Z_U_Z_U [*]

  Ch.Z. Kochanská . podle toho co říkal extchán už si taky zkusil na ni vyletět a uhodit a ona ho nechala vyhodit z práce a dva dny spát ve stanu. Pak už se prý choval slušně

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:50:21
 16. avatar
  [70] Solei [*]

  http://www.geocities.com/gvanek2000/CeskaExekuce.html
  zdá se, že pan Fiala dluží výživné a to natolik, že dokonce podléhal i exekuci. Hájí se tím, že soud byl podjatý.

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:41:03
 17. avatar
  [69] pajda [*]

  Landriel: z jakých? Že byste se nedomluvili? Pokud vím, tak je podstatná možnost neměnit šoklu (což chápu) a neměnit pokud možno prostředí. U vás by to asi nešlo, aby dítě týden dojiždělo a týden ne, ale jinde nevídím, proč by to nemělo fugnovat.

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:38:50

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [68] Landriel [*]

  Ch.Z. Kochanská: no já třeba střídavou péči svému budoucímu ex navrhovala a právě z těchto údajných důvodů to odmítl.

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:27:36
 2. avatar
  [67] Anouk [*]

  michaela.kudlackova: Ja se omlouvat nebudu, jelikoz to beru tak, ze pokud se pod neco podepisete, tak s tim souhlasite a vyjadruje to i Vas nazor V opacnem pripade je nutne napsat, koho citujete
  Souhlasim s Kotetem a navic me fascinuje, kolik manzelu se (nejspis po svatbe) zmeni v nesnesitelne tyrany

  superkarma: 0 04.02.2008, 15:26:53
 3. avatar
  [66] shb [*]

  Pan doktor Jirsa je muž na svém místě, je mimo jiné předseda soudcovské unie a jako jeden z mála má mozek a zdravý rozum, a tvrzením pana Fialy že: Výživné se vývojem doby stalo otevřeným nástrojem feministické justice k terorizování otců.... je vyloženě chlapské podání, jsou to všechno fotrové tak ať platí, jednou si ty děti udělali tak zodpovídaj!!! no nic to bych se musela zase naštvat...

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:57:26
 4. [64] Zaffira [*]

  sunshine: no když oni potřebujou jistotu, že ta jejich žena není nakažená od jejich kolegů z klubu

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:53:08
 5. avatar
  [63] Ch.Z. Kochanská [*]

  Landriel: I taková manželství se rozvádějí... Už pět let spoluvychovávám syna mého drahého, společná péče skutečně funguje a kluk tím nijak postižen není. Samozřejmě, že v tom umí chodit a vytěžit pro sebe co nejvíc. Dva domovy znamenají i dvoje Vánoce, narozeniny, dvakrát v létě k moři...
  Ale tento model funguje jen při schopnosti domluvy, nesmějí si rodiče měřit čas strávený s děckem na stopkách.
  Nedávno rozvedený kamarád má dceru taky vždy týden u sebe a nepřipadne mi z toho deprivovaná. Sice se její rodiče rozvedli, ale má pořád oba stejně.
  Jenže takových případů je stále málo, samozřejmě i vinou otců. A existuje všeobecný názor (bohužel i v soudnictví)- dítě matce.

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:49:53
 6. avatar
  [62] Landriel [*]

  Ch.Z. Kochanská: otázkou je, jak vhodné je pro to dítě mít de facto dva domovy - aby pak nakonec nemělo pocit domova nikde. Navíc ve svém okolí všude vidím standartní model - matka "pečuje o dítě", otec "živí rodinu" a občas si milostivě s dítkem "pohraje". Důležité dovednosti, návyky a znalosti má pak dítě opravdu převážně od mámy. Pokud je to někde jinak, všechna čest a mělo by se k tomu u rozvodu přihlédnout. Jenže taková manželství se většinou myslím taky nerozvádějí.

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:37:09
 7. avatar
  [61] Luciš [*]

  Sice jsem už stará koza, ale vadilo by mi nevyrůstat s mým otcem. Ať je jako manžel jakýkoliv, mám s ním vztah, který s mámou nemám . Je to asi výchovou u nich v rodině, ale s ní jsem se nikdy netulila, i dnes mám problém jí dát pusu nebo o něco požádat. Vždycky byla generál a slabosti se netrpěly. Otec je pravý opak a naše babička z jeho strany byla

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:20:01
 8. [60] mindulinka [*]

  Také zastávám názor, že čím menší dítě - tím je matka pro něj důležitější. A také by mě zajímalo, kolik výše uvedených "taktínků" se do rozvodu o svá dítka doopravdy staralo: koupalo, vařilo, pralo, uklízelo, žehlilo??? Pokud se nestarali za manželství tak nevím proč se chtějí starat po rozvodu.

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:14:46
 9. avatar
  [59] *Kotě* [*]

  michaela.kudlackova: pokud jste ty anketní otázky nevymyslela, pak se omlouvám. A hanba tomu, kdo je vymyslel.

  Ten zmíněný pán je možná hovado, ale mě stejně zaráží ten všeobecný konsenzus zde, že po rozvodu dítě nepatří otci do ruky... já vím, že je mnoho otců, kteří po rozvodu o dítě zájem nejeví, ale troufám si říct, že to rozhodně nejsou všichni, a paušálně prohlásit, matka je důležitější...

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:07:40
 10. avatar
  [58] Ch.Z. Kochanská [*]

  Landriel: Pokud bývalí manželé bydlí v jednom městě či vsi, technicky je to možné a jsou schopni domluvy - jsem pro společnou či střídavou péči. V mém okolí to funguje dobře. S těmi procenty důležitosti matky si dovolím nesouhlasit.

  superkarma: 0 04.02.2008, 14:01:02
 11. avatar
  [57] Landriel [*]

  Mimino a batole jednoznačně matce, pokud to není psychopatka, alkoholička nebo feťačka. Dítě předškolního věku už je schopné si říct, s kým by chtělo trávit většinu času. Já osobně si myslím, že matka je pro dítě v 95% případů důležitější, než otec, který ovšem má mít právo styku s dítětem, pokud řádně platí výživné. A fakt si nemyslím, že by manželka řadového občana dneska na rozvodu nějak extra vydělala, nakonec to vidím sama na sobě - budu ráda, když mi zůstane aspoň něco.

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:51:46
 12. [56] Zaffira [*]

  sunshine: no když oni potřebujou jistotu, že ta jejich žena není nakažená od jejich kolegů z klubu

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:50:05
 13. avatar
  [55] floo [*]

  Tohoto pána jsem viděla včera ve zprávách, je to ´hovado´na entou.
  Jeho představa ideální ženy mě dostala do kolen...
  Osobně mi pan Fiala připomíná vypařené prase.

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:44:22
 14. avatar
  [54] Michaela Kudláčková [*]

  Jen dodám - Anketní otázky tentokrát nejsou mým dílem. Zpravidla je nepíši. Pro kotě - proč by neměl mít muž právo po rozvodu vychovávat své dítě v rámci možností. Nemám pocit, že děti jsou výhradním majetkem matek. Matku ovšem cítím jako článek neodlučitelnější. (pochopitelně vyjímám "nematky"). Podílení se otce na výživě dítěte pokládám za samozřejmost a po rozvodu za povinnost.M.

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:43:19
 15. [53] a.... [*]

  Myslím, že každému jen krapet soudnému člověku je jasné, že domáhat se otcovských práv takovýmto způsobem může jen banda zamindrákovaných loserů. Pro své děti by možná udělali nejlépe, kdyby jejich sdružení naplánovalo exemplární hromadnou sebevraždu. Sirotčí důchod by alespoň zajistil, že na ně děti občas vzpomenou s vděkem

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:12:14
 16. avatar
  [52] sunshine [*]

  Dívala jsem se na jejich stránky a ti "chlapi" jsou fakt ubohý je tam např. napsáno něco v tom s myslu: než si něco začnete s ženou donuťte jí, aby se stala dárcem krve jenom tak budete mít jistotu, že nemá žádné přenosné nemoci. . Normální chlap táhne žensku do postele a tihle na transfuzní stanici

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:11:54
 17. avatar
  [51] Ch.Z. Kochanská [*]

  Z_U_Z_U: Takže je v Anglii na ní tak trochu závislý. A chová se slušně. To je fakt zvláštní. Dost často mužům nerozumím. Ani tomu, co mám doma. A to je dost kvalitní chlap.

  superkarma: 0 04.02.2008, 13:11:00
 18. avatar
  [50] Z_U_Z_U [*]

  Ch.Z. Kochanská: nemám, jsou v Anglii. Ale řekla bych, že bude muset slušně. Bydlení je tam na ní, ona mu zařídila práci a bez ní by šel zpátky domů, to by nesnesl. Takže na něj došlo. navíc ona je dost zvláštní, myslím, že si našel sobě rovnou, soudě podle toho, co občas prozradil tchán. Přeju mu to, jen kdyby když začal žít s ní zase neotočil a nezačal se chovat jako pako, po rozvodu s ním fakt kupodivu šlo mluvit, když zjistil, že už si nenechám ubližovat.

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:58:43
 19. avatar
  [49] Ch.Z. Kochanská [*]

  Z_U_Z_U: A máš nějaké zprávy, jak se chová k přítelkyni?

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:53:34
 20. [48] Zaffira [*]

  A platí ti chudáčci ukřivdění otcové řádně výživné na své děti??

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:51:06
 21. avatar
  [47] Z_U_Z_U [*]

  Nyotaimori: většina těch, kteří se doma chovají jako psychopati, jsou na veřejnosti nenápadní skřeti, do kterých by to nikdo neřekl, stejně tak i ten můj. Doufala jsem, že se při těch chvílích, kdy se bude stýkat s prckem bude chovat takhle a já nikdy nebudu muset svému dítěti vyprávět, že je jeho otec psychopatickej hajzl, kterej se vyžívá v tom, někoho mlátit a ponižovat. Kupodivu po rozvodu komunikace s ním fungovala celkem slušně, říkala jsem si, že to stálo za to. Pak si našel přítelkyni a šlo to do kytek. Vím že to bylo naivní, ale prostě jsem to brala jako uzavřenou minulost a nechtěla jsem, aby si tím můj syn jednou lámal hlavu.

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:48:49
 22. avatar
  [46] Ch.Z. Kochanská [*]

  Pan Fiala otcům, kterým je skutečně nespravedlivě bráněno ve styku s děckem, dělá medvědí službu.

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:43:31
 23. avatar
  [44] Z_U_Z_U [*]

  Z_U_Z_U: podle úřadů ano, ale smutný je to, že je spousta matek, které nezdrhnou a nechají pako, aby mlátilo nejen je, ale i děti.

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:40:08
 24. avatar
  [43] Z_U_Z_U [*]

  Nyotaimori: protože by to do budoucna stejně odnesl jen prcek. Vím, že jemu si netroufne ublížit a doufala jsem, že když už je jinak nepoužitelné hovado, zafunguje alespoň jako občasný otec pro malého. prostě jsem radši obětovala nějakou osobní satisfakci za to, že dítěti nebudu muset jednou vysvětlovat, co je jeho otec zač... asi jsem byla fakt naivní, to vím

  superkarma: 0 04.02.2008, 12:39:09
 25. avatar
  [42] Meander [*]

  Nyotaimori: U nás je to, jak se zdá, nastaveno tak, ze chlap může ženu i to dítě mlátit jako žito, pokud je rovnou nezabije, všechno je v pořádku.

  superkarma: 0 04.02.2008, 11:51:32
 26. avatar
  [40] gerda [*]

  Mně tedy pánové v žádném případě nepřesvědčili. Naopak, utvrdila jsem se v názoru o nich

  superkarma: 0 04.02.2008, 11:43:08
 27. avatar
  [38] Luciš [*]

  Z_U_Z_U: všude se najde blbec bez ohledu na pohlaví. Braň se, pokud tě bije. Když přijdou pozdě, nic s tím nenaděláš, je to i jeho dítě a i kdyby byl pořád tvůj manžel a bydlel s vámi, nic bys s tím nenadělala

  superkarma: 0 04.02.2008, 11:37:11
 28. avatar
  [37] Z_U_Z_U [*]

  Luciš: já toho svého ex.. měla už tisíckrát hnát k soudu a na sociálku, když malého nevrátil včas, ale až pozdě večer a smál se mi do ksichtu, že jsem vyklepaná, když mě před prckem uhodil a sprostě na mne řval, místo toho se pořád pokouším, dotlačit ho k tomu, bay se choval před malým slušně a alespoň párkrát ho před návštěvou kontaktoval. Snažím se, aby to prcek odnesl co nejmíň a on na to sprostě hřeší a zneužívá toho. Co pak dál s takovým dárečkem?

  superkarma: 0 04.02.2008, 11:29:44
 29. avatar
  [36] ynax [*]

  "Navíc dnešní stav je takový, že se chtějí rozvádět především ženy, a to z 80 %. Většina z nich navíc ještě na rozvodu často slušně vydělá."" - skvělý názor. Jasně, že chlapi by se nerozváděli když a) mají doma servis a nemusí hejbnout ani malíčkem, peníze ženě nedávají a ona to táhne sama b)když mají milenku/milenky c)když ženu bijou, ona je ne, tak co? d)když si žijí po svém a rodina je nezajímá Vždyť tohle přeci nejsou důvody k rozvodu, že jo?
  "Měla by být intelektuálně na srovnatelné výši."" takže stačí aby měla IQ houpacího koně, uměla používat sprostá slova a chovala se jako debil.  superkarma: 0 04.02.2008, 11:25:23
 30. avatar
  [35] tyrkys [*]

  Majucha: to byl mega trapas . Nechápu, že do toho vůbec šli .

  superkarma: 0 04.02.2008, 11:17:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme