Také máte tendence s prvním spadnutým lístkem uložit všechny šaty na dno skříně na další sezonu a vytáhnout kalhoty a svetry? Nedělejte ukvapené závěry! Podzimní módní diktatura sází na vše, co maximálně podtrhuje ženství – na šaty obzvlášť!

Jestli zvolíte typicky podzimní modely, nebo jen dostylujete ty letní do podzimního hávu, je vcelku jedno. Alespoň my jsme totiž připraveni na obě varianty a přinášíme vám horké šatové trendy ve všech podobách.

Není nic, co podtrhuje ženskost víc než dobře padnoucí šaty. Mnohdy vám prokážou i daleko větší službu, než třeba odhalený dekolt. Jejich podzimní varianty s dlouhými rukávy skvěle využijete při každé příležitosti. Doporučujeme je nosit ve sportovně – elegantním stylu, kterým proplujete celým dnem s nálepkou absolutní módní dokonalosti – všemi obchodními schůzkami, obědem s kamarádkou i večerní procházkou po městě s partnerem. Můžete ale využít i letní modely. Dají se skvěle doplnit sáčkem, kardiganem, velkým šátkem nebo koženou bundičkou a samozřejmě vypilovat trendovou podzimní obuví.

Co se skrývá pod šaty?

Možná vás to překvapí, protože vám přijde logické, že v chladných dnech byste měla spíše prodlužovat než zkracovat, ale letošní trendy šaty jsou právě v mini délkách. Předpokládá se totiž, že namísto průhledných silonek letos naopak punčochy přiznáte a doladíte jimi svůj look. Trendem je nosit ty téměř nepropustné – navíc klidně v extravagantním podtónu a odvážnější barevné škále, jako je bordó, modř nebo například odstín velbloudí hnědé. To jsou ostatně tři barvy, které se na podzim objevují jako doplňkové velmi často.

cxy

A co naopak přes ně?

Podzimní šaty se často objevují ve variantách s prodlouženým rukávem. Navíc jsou materiálově přizpůsobeny nástupu chladnější éry. Na těch elastických najdete hrubší zdvojené materiály, které neprofouknou. Oblíbeným materiálem je ale také hřejivá teplákovka. Co najdete v podzimních kolekcích také často, jsou třeba i úpletové šaty. Dokud jsou teploty ještě mírumilovné, bude vám přes ně stačit lehká parka nebo trenčkot při pobytu venku. Kde budete muset vrstvit, jsou však letní šaty. Ty doporučujeme sladit s teplejšími kardigany v prodloužené délce, které hřejivý deficit efektivně vyvažují. Letní šaty vypadají skvěle také s vestičkami s kožešinkou, ve streetovém stylu pak s džínovou nebo koženou bundičkou.

Šaty jsou zbraně, kterými svůdné ženy bojují a které podobně jako vojáci odhazují, teprve když jsou přemoženy.
Jean Paul Friedrich Richter

Kozačky si nechte opravdu až na zimu!

Přestože se regály začínají plnit krásnými modely kozaček v jezdeckém stylu, schovejte si je opravdu až na zimu. Ochudila byste se totiž o jeden z největších podzimních trendů, který navíc k šatům vypadá naprosto skvostně. Lodičky na podpatku i baleríny nechte také odpočívat. Podzimní obuv, která vám dodá drive, jsou jednoznačně chelsea boots (jak vypadají, se můžete podívat zde). Černými klasickými samozřejmě nic nezkazíte. Pokud ale zvolíte perka například ve velbloudí hnědi, navíc z dřené kůže, posunete svůj look o level výš.

V barvách podzimu

Co se týče barevnosti, podzimu opět velí zemité barvy, které najdete v podzimní přírodě. Oblíbená je ale letos také holubí šeď. Jako doplňkové barvy se hodně objevují bordó a antracitová modř. Cokoli v této kombinaci je tedy sázkou na módní jistotu. Černá se naopak potlačuje a schovává na večerní veselí, kterého si za listopad a prosinec užijete až až. Napříč zkrácenými délkami si užijete spíše střihovou střídmost. Pozornost se přesouvá ke zdůraznění ženské siluety. Co se týče designu – užijete si monochromatická provedení přes velké stylizované květy až po geometrické obrazce. Těch se letos rozhodně nebojte – rozzáří vás.

sda

Foto: Smash!

A zde pár podzimních šatových modelů, které nás nadchly

Čtěte také:

Reklama