O své zkušenosti s pracovními oděvy se s námi podělila čtenářka s nickem Oliik. Co zaměstnání, to jiná pracovní „móda“. Na jaký pracovní oděv nejraději vzpomíná, to se dočtete v jejím příspvěku.

Zástěry. Nejsem sice tak stará, ale na zástěry si určitě pamatuji a mám při pomyšlení na ně zvláštní pocity. Už jako malá holka, když jsem se motala s maminkou v kuchyni, jsem musela zástěru nosit. Většinou v neděli dopoledne jsem musela pomáhat mamince s vařením oběda a tím se lecčemu naučit.

Vždycky když jsem přišla do kuchyně, maminka poručila abych si vzala zástěru, abych nebyla zamazaná. V té době jsem zástěry přímo nenáviděla.

Potom, když jsem nastoupila do zaměstnání v textilní továrně, byla zástěra - šatová - můj pracovní oděv. A myslím, že docela oblíbený. V zimě jsme si s kamarádkou braly silonové punčocháče a vlastně to vypadalo téměř jako bychom měly šaty.

Když jsem změnila zaměstnání, už to nebyla zástěra, ale takový stejnokroj- kalhoty a tričko. Nyní pracuji jako pracovník příjmu zboží a jako doplněk jsem nedostala ani zástěru, ani kabelku, ale reflexní vestičku.

Dnes zástěru používám jen vyjímečně, mám jednu od Podravky i s chňapkou, ale spíše dávám pozor, abych se neumazala.

Oliik

Bojíte se, abyste nezamazala tu zástěru, nebo oblečení? Některé zástěry je totiž skoro škoda umazat.

 

 

Reklama