.

Od Meryl pro sobotní čtenářky :o)))

Cestování

Od Meryl pro sobotní čtenářky :o)))


Milá děvčata,

některé z vás mě pod článkem o festivalu v Karlových Varech poprosily, jestli bych při téhle nepovedené deštivé sobotě nehodila do placu něco veselého. Tak jsem se zadumala a jelikož dnes nemám čas nic psát... vzpomněla jsem si, že mám již asi dva roky ve svém archivu příběh, který jsem zatím nevydala. Kdysi jsem ho vyprávěla na nějaké diskuzi, a pak se rozhodla to sepsat. Jenže mi k vydání připadal tak nějak moc... jak bych to řekla.. nevhodný.

Ale třeba vám při sobotě přijde vhod. :o)) Každopádně - věřte nebo ne - je to skutečně pravda pravdoucí.... :o))

A moc prosím pokud najdete nějakou chybku, nekomentujte to... Já dnes nechám odpočinout i korektorku.

Tož - dobře se bavte..doufám. Krásnou sobotu všem...

Cesta hrůzy

Mám kamarádku. Jmenuje se Radka, je to něžná blodýnka a pochází ze spořádané rodiny. Ve dvaceti letech se vdala, brzy povila synka a šťastně si užívala hezkého manželství a mateřství. Po nějaké době musel její manžel nastoupit základní vojenskou službu a odkroutit si povinných pět měsíců.

Loučení bylo dojemné, ani jeden z nich nevěděl, jak to odloučení bez sebe přežijí, a mladá manželka dala slib, že ho bude navštěvovat tak často, jak to jen půjde. Na nádražním peróně se odehrála scéna jako z hollywoodského dojáku, slané slzy kanuly z očí nejen jí, ale i jejímu milovanému, načež chuděra osiřela a mávala za odjíždějícím vlakem ještě dlouho poté, co zmizel z dohledu.

Asi za měsíc nadešel den, kdy mohla navštívit manžela na vojně, protože dostal vycházku. Večer svěřila synka do péče prarodičů, napekla koláče, usmažila řízky, nařídila si budíka na nekřesťansky brzkou hodinu a ulehla do lože. Rozechvěním ze zítřejšího setkání se svým manželem nemohla dlouho usnout a převalovala se posteli sem a tam. Pořádně zabrala až hodně dlouho po půlnoci, a tak se stalo, že ráno nezaslechla zvonění budíku. Naštěstí se probudila sama od sebe ve chvíli, kdy bylo možné autobus ještě stihnout, když sebou ale pořádně hodí. Fofrem na sebe naházela oblečení, popadla tašku s proviantem a mazala na MHD.

V autobuse si uvědomila, že vlastně nestihla navštívit ani onu místnůstku. No nic, uklidňovala se, zvládnu to na nádraží ještě před odjezdem. To se ale spletla. Na nádraží dorazila na minutu přesně, s jazykem na vestě naskočila do téměř se rozjíždějícího autobusu a usedla do zadní časti. Úlevně vydechla, a když se trošku zklidnila, začala si uvědomovat naléhavost svého nutkání.

To nic, vydržím do zastávky s přestávkou. Tyhle dálkové trasy je dělají asi po hodině a půl jízdy a Raduška upřímně věřila, že tak krátkou dobu nebude problém svůj močový měchýř ignorovat. Zavřela oči, ve snaze nepříjemnou dobu trošku zaspat. Leč, spánek se nedostavoval. O to víc se dostavovaly myšlenky na návštěvu WC. Byly neodbytné. Potřeba a nutkání se – znásobené pravidelným pohupováním autobusu – staly po několika minutách nesnesitelnými. Seděla na sedačce a snažila se přemluvit vlastní tělo amatérskou autosugescí: “nechce se mi, nechce se mi, je mi fajn, je to bezva…” Nic. Po dalších deseti minutách jí na čele vyrazil studený pot a téměř s jistotou cítila, že naplněný měchýř se vyvalí bokem. Kroutila se jak žížala a začala přemýšlet o tom, že požádá řidiče, aby zastavil. Od tohoto kroku jí ale odrazoval přirozený ostych, a tak tuto variantu zamítla.

Situace se rychle zhoršovala, až se stala kritickou a nezvládnutelnou. Když Radka zjistila, že už to opravdu nevydrží, že to zkrátka musí nějak vyřešit a když se ujistila, že za řidičem skutečně nepůjde (my ženy jsme někdy těžko pochopitelné, že?), rozhlédla se obezřetně kolem sebe. Napočítala asi 5 dalších cestujících, podřimujících na předních sedačkách. Bleskově se rozhodla k ďábelskému plánu.

Otevřela tašku, vyndala makové buchty, bezohledně je vysypala zpět mezi oblečení a vítězoslavně třímala v ruce záchranu v podobě mikrotenového sáčku. Poté si sundala kalhoty i kalhotky, přikrčila se mezi sedačky a dlouho, předlouho si ulevovala. Áááách, ta slast! V tu chvíli byla schopná myslet jen na tu neskonalou úlevu. Po vykonání potřeby ale s hrůzou zjistila, že nedomyslela, co podnikne dál. Seděla mezi těmi sedačkami se staženými kalhotami, v ruce měla slušně naplněný sáček a nevěděla, co s ním. Položit ho na zem byl holý nesmysl..

Dlouho setrvala strategicky schovaná za opěradlem přemýšlením, co má dělat. Děsilo ji pomyšlení na blížící se svítání a na další zastávku, na které přistoupí další cestující. Rozhodla se jednat. Stoupla si, otevřela okýnko a snažila se rychle prostrčit předmět doličný ven. To se jí sice podařilo, ovšem boční nárazový vítr vykonal své – sáček se rozplácl zvenku na okýnko a obsah se rozlil přes celou plochu. Rána probudila spící pasažéry, kteří se začali zmateně rozhlížet, co se stalo.

Radka si bleskově sedla a nenápadně na sebe začala natahovat kalhotky a kalhoty. To vše činila velmi konspirativně, neboť se snažila budit dojem, že tvrdě spí.

Za chvilku se rozednilo a denní světlo nemilosrdně odhalilo žluté mapy na okně, kde seděla. Tu se Raduška orosila ještě jednou, nenápadně si posbírala svoje věci a přesedla si na protější stranu.

Poté už šťastné dojela za svým milovaným, který s údivem vytahoval z tašky své oblíbené makové buchty a nechápal, proč jsou volně položené mezi rezervním spodním prádlem a mikinou.

 

   
02.07.2005 - Zahraničí - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [43] kemy [*]

  Suzanne:

  superkarma: 0 03.07.2005, 17:43:45
 2. avatar
  [42] hruška [*]

  tk to je hustý ,mbezva článek

  superkarma: 0 03.07.2005, 07:55:38
 3. avatar
  [41] brouk [*]

  Tak to je mazec Super

  superkarma: 0 03.07.2005, 00:54:15
 4. avatar
  [40] Mici [*]

  Merylko, díky za zpříjemnění sobotního večera

  superkarma: 0 02.07.2005, 21:34:39

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [38] Suzanne [*]

  No vida, taky jsem si vzpomněla - první porevoluční cesta do Benátek!!! S kamarádkou jsme ji nazvaly "Bez močení kolem světa" Řidiči kvůli zpoždění zastavili asi po 7 hodinách jízdy. Na startu se bus kvůli nám dvěma opozdil o 20 minut (v 16 byl odjezd a začínaly první polistopadové volby) a i poté, co jsme stáli hodinu v zácpě a tři hodiny na hranicích, řidiči odpovídali na žádost o zastavení: "Nemůžeme, máme zpoždění, protože TADY DĚVČATA...! Když holt někdo musí volit..."

  superkarma: 0 02.07.2005, 20:15:34
 2. avatar
  [36] kubikm [*]

  stasha: i já mám tu zkušenost při cestě do francie...oni to potom musí někde vylévat a stojí to prý hodně peněz...taky jsem to nechápala, však by si lidi i připlatili....kolik by to mohlo hodit na celý autobus....

  superkarma: 0 02.07.2005, 19:21:06
 3. avatar
  [35] stasha [*]

  x_iva1: WC v autobuse zřejmě bylo proto, aby to mohli napsat do letáků Jak často zastavovali, si už nepamatuji, protože ihned po oznámení jsem omezila přísun tekutin

  superkarma: 0 02.07.2005, 18:02:57
 4. avatar
  [34] evita_ij [*]

  Eva_Fl: Viděla jsem krásné fotečky ve fotoalbech!!!Krásně si tam za tou louží žijete!!!!!

  superkarma: 0 02.07.2005, 17:15:07
 5. avatar
  [33] Eva_CZ [*]

  Meryl, prohrabej suple a udelej nam tu sobotu krasnou! Prosim!
  Jedu do prace a nevim, kdy se vratim, ale nakouknu!

  superkarma: 0 02.07.2005, 17:00:36
 6. avatar
  [32] evita_ij [*]

  stasha: x_iva1: no já mám stejnou zkušenost .Při cestě do Anglie autobusem se Student Agency nám taky bylo řečeno,že záchod tam sice je,ale nepoužívá se... A my jeli pak vkuse min.4 hodiny bez zastávky,protože jsme měli zpoždění.....tak se nezastavovalo. Naštěstí tehdy jsem neměla ještě takové problémy s tímto jako nyní,teď bych jim ted ukázala!

  superkarma: 0 02.07.2005, 16:56:05
 7. avatar
  [30] kemy [*]

  když sem v 11-ti s mamkou jela busem do itálie, večer sem šla za řidičem, že potřebuju čurat. měla sem štěstí, že sem na noc usnula, protože i když sem tam byla dvakrát nebo třikrát, zastavil na odpočivadle až ráno.
  stasha: to se mi taky stalo.

  superkarma: 0 02.07.2005, 16:01:23
 8. avatar
  [28] stasha [*]

  x_iva1: Tak to má dcera štěstí, že nenarazila na dopravní společnost, se kterou jsem jela do Francie. WC bylo zamčené a my upozorněni, že provoz WC v autobuse je drahej špás a proto se odemykat nebude

  superkarma: 0 02.07.2005, 15:45:52
 9. avatar
  [26] jiti [*]

  no tak tomu moc nevěřím, já bych tomu řidiči raději řekla že je mi špatně jestli může zastavit než abych řekla ře se potřebuju vychcát

  superkarma: 0 02.07.2005, 15:15:23
 10. avatar
  [25] JanaVi [*]

  hezký příběh i některé další příspěvky.

  superkarma: 0 02.07.2005, 15:07:00
 11. avatar
  [24] risina [*]

  A já pro změnu před 3 lety, tak ycestou na dovolenou, šla na WC v busu už na cestě z LBC do Prahy (je to cca hodin a 1/4, ale prostě už jsem nevydržela), jenže pak jsem marně hledala tu správnou páčku na splachování. Šla jsme s eporadit s dcerou (tou starší), ona se mnou šla zpět na ten záchod, taky nic nenašla, tak mě poslala za řidiči. Nechtělo se mi, navíc když na mě všichni v autobusu koukali, proč pořád chodím sem a tam, ale nakonec jsem se překonala a šla. Řekli mi, že obvykle zapínají splachování až za hranicemi, že je nenapdalo, že by někdo nevydžel už při té první etapě, ale zapli to a já mohla vítězoslavně spláchnout jednou z těch 4 páček, které jsem předtím marně zkoušela.

  superkarma: 0 02.07.2005, 15:01:10
 12. avatar
  [23] risina [*]

  Naše Týna jednou potřebovala čurat, když jsme projížděli busem na cestě do Chorvatska Vídní. Zastavit samozřejmě nebylo kde, a protože ona doteď když potřebuje, tak opravdu musí hned (a tehdy jí byl asi 4 roky, takže to bylo ještě horší), vybalili jsme nočník, který jsme vezli s sebou (bydlení bylo ve stanech a nevěděli jsme, jak daleko bude WC) a ona se k pobavení půlky autobusu vyčurala do něj. Na parkovišti za Vídní jsem hrdě nesla ten nočník vylít na WC. Řekla bych ale, že dost dospělých jí závidělo, že si mohla ulevit okamžitě a nemusela se decentně kroutit a čekat na zastávku.

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:54:42
 13. avatar
  [22] evita_ij [*]

  Libča: A jakpak Vám pomohli v tom obchůdku, kde neměli WC?? Že by taky pytlík???

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:53:09
 14. avatar
  [21] Andula [*]

  Vivian: je to možný, jedna moje spolužačka se na gymplu radši počůrala (hele, s kroužkem ), než by si došla za roh

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:47:07
 15. avatar
  [20] Vivian [*]

  Libča: a fakt se nestydíš ani uprostřed náměstí?

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:45:25
 16. avatar
  [19] Andula [*]

  Tanzánie: to asi jo, ale jak tu někdo psal, pro někoho je to problém i kvůli dítěti a já bych za řidičem šla, za podobné historky mi to fakt nestojí

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:44:35
 17. avatar
  [18] Vivian [*]

  Je možný, aby se někdo takhle strašně styděl? Já bych se spíš styděla čurat do pytlíku a pak manévrovat s pytlem plným moči v plným autobuse To už bych šla fakt radši za řidičem a ulevila si někde na mezi

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:44:31
 18. avatar
  [17] Libča [*]

  tak to ja se nestydim, mam totiz spatny mocovy mechyr a leta jsem se lecila na blbou diagnozu az po letech mi zjistili tu spravnou, muj urolog rika, curejte i uprostred namesti jen to nezadrzujte a tak tak cinim, nestydim se, i jsem jednou vlitla do obchodu kde nebylo WC ale proste jsem uplakana prosila o tu moznost a skutecne mi pomohly.... rekla jsem jen ze mam mocak v neporadku a ze proste MUSIM!

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:44:22
 19. avatar
  [16] sunnynka [*]


  se strašně diví, čemu se u toho počítače tak chechtám

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:33:05
 20. avatar
  [15] evita_ij [*]

  Tyyy jo....mazec.
  Taky mám problémy s dlouhým cestováním autobusem a vyhýbám se tomu,jak jen můžu. Před pár lety jsem cestovala autobusem z Olomouce do Hradce Králové, pak i zpět a při cestě zpátky se mi někde uprostřed cesty taky zachtělo na malou.A jelikož mé heslo zní "když se mi chce, tak už jsem skoro počůraná" (jako že je to hned strašně akutní),tak to byla hrůza.Taky jsem se styděla jít za řidičem, i když jsem od něj seděla jen kousek. Pořád jsem si poposedávala, kroutila se a doufala, že už brzy někde zastaví!!!! Bylo to hrozné.Nevím jak dlouho jsem takto trpěla,snad hodinu a řeknu Vám,že to bylo hotové peklo!!!!!NIKDY VICE!!!!Příště řidičovi řeknu,i kdybych si měla dřepnout hned vedle autobusu! A když teď cestuju delší dobu tak výhradně vlakem nebo ....

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:29:08
 21. avatar
  [13] Tanzi [*]

  Andula: je rozdíl pro toho, kdo se fakt stydí, jít poprosit kvůli děcku a nebo kvůli sobě.
  I když já bych tedy v tak vypjaté situaci za řidičem určitě šla .
  Nedovedu si představit, že bych se strefovala do pytlíku..

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:26:36
 22. avatar
  [12] Smajlinka [*]

  Já z této situace mám hrůzu už teď - za pár dní odjíždím na dovolenou do Itálie. A jelikož jedeme autobusem, cesta bude trvat skorem 24 hodin a na čůrání se zastavuje po třech hodinách... - už teď jsem odhodlaná, že radši pít vůbec nebudu.

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:26:27
 23. avatar
  [10] Lhasa [*]

  Andula: to už je pech na třetí

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:20:11
 24. avatar
  [9] Andula [*]

  Lhasa: moje kamarádka si takhle řekla o otevření dveří v buse, který uvízl v zácpě někde na strakonické, blbé pak bylo, že samozřejmě ledva si odkočila, autobus poprvé po asi půl hodině notně poodjel a ona ho mocně dobíhala, protože se to několikrát opakovalo. Ale hypertrofovanej stud je fakt na houby.

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:12:47
 25. avatar
  [8] Lhasa [*]

  Chudák holka Takhle hypertrofovanej stud

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:08:08
 26. avatar
  [5] Andula [*]

  *Kotě*: já taky, navíc jsem to zrovna nedávno dělala kvůli Juniorovi a fakt s tím není problém, ale znám holky, které by to neudělaly ani za živýho boha

  superkarma: 0 02.07.2005, 14:00:09
 27. avatar
  [4] *Kotě* [*]

  tyhle manévry nechápu, já bych prostě šla za řidičem

  superkarma: 0 02.07.2005, 13:56:59
 28. [3] japa [*]

  Tak s tím mám také problémy a dovedu si ji živě představit,jak se kroutí a už to nejde vydržet,já bych ale asi po svých zkušenostech, šla za řidičem.

  superkarma: 0 02.07.2005, 12:52:55
 29. avatar
  [2] Suzanne [*]

  šmarjá šmarjá šmarjá Co člověk dokáže z "přirozeného studu"

  superkarma: 0 02.07.2005, 12:24:50
 30. [1] pokémon [*]

  Tak tomu nějak nevěřím.Kdyby měla sukni,tak ještě,ale svlíknout se v autobuse.

  superkarma: 0 02.07.2005, 12:11:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme