Bulvár

Od dubna Národní galerie zdarma


Pro začátek sice jen do Veletržního paláce, ale i tak volné vstupné otevře poklady kulturního dědictví široké veřejnosti.
Milan Knížák si od toho slibuje pozitivní vliv hlavně na mládež. „Nemuseli by koukat na idiotské pořady v televizi nebo brát drogy."


Nápad je to dobrý, ale osobně se domnívám, že ty, co berou drogy nebo se válejí u televize, do galerie stejně nikdo nedostane. Leda že by galerie za návštěvu platila... Ale žerty stranou.
Jestli se to opravdu uskuteční, bude to určitě příjemné pro mnohé kulturymilovné lidi, kteří si návštěvu galerie nemohli dovolit zas tak často.
Já osobně bych této možnosti využila a návštěvy bych si etapovala. Proběhnout na jednu vstupenku všechny expozice totiž skoro nemá smysl. V hlavě vám zůstane obrazový guláš.

A co vy, milé ženy-in?
Vrhnete se na umění, nebo je vám to jedno?

   
02.03.2007 - Kultura - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] bonda [*]

  Když jsem byla se studentama v Praze, tak měli první středu v měsíci vstup zdarma, tak jsme tam šli. Z celé třídy s náma učitelkama chodily jen 2 dívky, které chtěly studovat výtvarku, ostatní okamžitě jak jsme se otočily zdrhli do bufetu a tam hráli hry.

  superkarma: 0 04.03.2007, 22:07:02
 2. avatar
  [3] Vivian [*]

  A zdarma bude taky vstup do chrámu sv. Víta , až katedrálu převezme stát (snad příští týden), tak zruší tu stovku vstupného, co si tam loni napálila církev .

  superkarma: 0 03.03.2007, 09:00:52
 3. avatar
  [2] tomáš [*]

  Za 160,- Kč by mě tam na prohlídku teda nikdo nedostal, a zadarmo...možná taky ne.Já už zůstanu asi ignorantem. Před dávnými léty jsem vystála několikahodinovou frontu na výstavu moderního umění ze sbírek Gugenheimovy nadace (tehdy velká událost).A ty "mazanice" a artefakty z plechovek mě teda neoslnily. Ale výstava Picassa ži Zrzavého, jo, to bylo krásné. Tak děvy, hezky s dětmi, a užijte si kulturu! Až se prý lidé naučí do NG zase chodit, tak bude vstupné znovu zavedeno.

  superkarma: 0 02.03.2007, 21:58:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme