Dva obrázky k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Makahi, která je velkou milovnicí abstraktního umění. Také je to na jejích dílech vidět...

Milujete abstrakci? Zanotujte si se čtenářkou Makahi, která sní o vydání románu s vlastními ilustracemi...


Milé ženy-in, přeji vám krásně malovaný podzimní den.
K malování jsem měla vztah již od raného dětství. Volný čas jsem nejraději trávila u stolu s papírem a pastelkami. Všichni mé „kresby“ chválili, ať již rodiče, nebo učitelky ve školce a následně ve škole. Pochvaly ve mně brzy vzbudily pocit, že mám talent a chtěla jsem se stát malířkou. Dlouho jsem uvažovala o tom, že se přihlásím na akademii výtvarného umění a nikdo mě od toho neodrazoval. Nakonec však převládl můj zájem o knihy a skončila jsem na bohemistice. Občas jsem s nostalgií vzpomínala na svůj sen stát se malířkou, ale byla jsem ráda, že se tak nestalo. Pravděpodobně bych byla zklamaná, protože nemám tak velký talent (pokud vůbec nějaký), abych uměleckou školu zvládla. V současné době jen čas od času vybarvuji omalovánky, abych se odreagovala od náročnějších činností. Obrázek jsem naposledy kreslila před 3 lety a nestihla jsem ho dokončit, protože mi to školní povinnosti nedovolily. Přesto jej přikládám jako přílohu (a předem se omlouvám za špatnou kvalitu), protože nic jiného nemůžu najít, jelikož jsem nedávno uklízela:-).

makahi

Druhý přiložený obrázek jsem kreslila v 15 letech, tj. před 7 lety. Představuje jedno z mých nejoblíbenějších odvětví malířství - abstraktní umění.

makahi

Na tomto druhu umění mám ráda fantazii, která vede autora k vytvoření jeho díla a následnou obrazotvornost, kterou malba vyvolává ve vnímateli. Možná se jednou po škole k malování vrátím, samozřejmě jen pro svou soukromou potřebu, protože pochybuji, že by mé výtvory měly u ostatních lidí nějaký úspěch. Své odhodlání neukazovat nic široké veřejnosti bych porušila jen v případě, že bych někdy napsala román, který bych si sama ilustrovala:-)

Makahi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední novince, která dnes vyjde ve 21.00 hodin (viz informace zde: Redakční experiment: Dnes editujeme do 21.00) se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem se rozhodl odměnit krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

malirstvi

Reklama