Zdraví

Oční víčka: operace se dá přežít a já se těším na předchozí krásu

Připravili jsme pro vás reportáž z operace očních víček, kterou podstoupila Adéla. Na tématu jsme pracovali s Klinikou plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic, se kterou průběžně spolupracujeme na řadě reportáží.

očiDo krásy ženy zasahují projevy stárnutí. Když se dá čas trochu pozastavit, není důvod, proč se tomu bránit. Převislá oční víčka řeší řada mužů i žen. Estetická medicína nabízí řešení ve formě jednoduchého a bezpečného zákroku. Tento problém řešila i čtyřicetiletá Adéla, se kterou jsme se domluvili na reportáži z operace.

V minulém článku jsme vám představili Adélu, která se rozhodla jít na operaci očních víček.

Následně proběhla operace, takže jsme poprosili Adélu, aby nám napsala, jak vše probíhalo a zda měla z operace strach a jak vše dopadlo.

Čím víc se blížil termín operace, tím víc jsem se bála a uvažovala nad tím, jestli je to opravdu nutné. Ale už jsem se rozhodla, a tak jsem jednoho pátečního rána dorazila na Perfect Clinic. Po vyplnění jednoduchého dotazníku mě hned příjemná sestřička odvedla do přípravny, kde jsem na sebe hodila jednoduchou nemocniční košili, udělala jsem si poslední selfíčko s vytahanými víčky a šla jsem na věc. Musím říct, že jsem se klepala jak osika, ale MUDr. Frajer i sestřička (mrzí mě, že nevím, jak se jmenovala), mě uklidnili, byli fakt milí a profesionální.

Trošku to píchne

Pak už jsem si jen lehla na operační stůl a čekala, co se bude dít. Operace se provádí v lokální anestezii, z čehož jsem měla trošku strach. Po potření obličeje dezinfekcí a, mě tedy čekalo pár injekcí v okolí očních víček, které měly za úkol celou oblast znecitlivět. Neříkám, že to bylo příjemné, ale dalo se to určitě vydržet. Celou dobu mi lékař říkal, že dělá, což mě hodně uklidňovalo. Samotný zásah skalpelu do horních víček jsem sice cítila, ale vůbec to nebylo bolestivé. Nepříjemné z celé operace bylo možná vytahování tukových váčků, které se nacházejí pod víčkem. Měla jsem je dost velké, takže jejich odstranění chvilku trvalo. Ale opět to byla věc, kvůli které jsem nemusela omdlívat bolestí.

Hlavně ležet a ledovat

Operace obou očí trvala zhruba půl hodiny, možná čtyřicet minut. Než jsem se nadála, lékař zašíval i víčko druhého oka. Přes stehy mi nalepil tenoučké proužky náplastí a poučil mě o tom, že bych měla minimálně dva až tři dny spíše polehávat a hlavně oči hodně ledovat, aby se předešlo vzniku modřin a otoků. Bylo zrovna před víkendem, takže to zase nebyl takový problém.  A když jsem s úlevou zjistila, že to jde a normálně vidím, nemotorně jsem slezla z operačního stolu a odšourala se do převlékárny. Bylo po všem. Hodila jsem na sebe oblečení a na nos nasadila sluneční brýle a nechala se manželem odvézt domů. Hlavně, že jsem to měla za sebou!   

Další článek bude o tom, jaký je výsledek po zákroku a jak Adéla rozkvetla, protože jí zákrok vrátil dřívější krásu.

Perfect clinic

Více informací na www.perfectclinic.cz.

Informace také na http://www.facebook.com/plastickaoperace či na www.stream.cz/perfectclinic.

   
17.12.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Luciáš85 [*]

  Ahoj, já jsem celkem čerstvě po operaci horních víček, v ponděli jdu na stehy, dnes jsem odlepila náplasti.A bolelo vás vytažení stehů? Mám ty oči pořád citlivé, mám z toho docela vítr, ale tak snad budu ok.

  superkarma: 0 23.12.2015, 21:36:17
 2. avatar
  [8] peknaholka [*]

  Také mám za sebou tuhle operaci. Rozhodně jsem hned po zákroku nešla domů, jak píše autorka. Poležela jsem si na lůžku s ledem na očích cca 2 hodiny-celou dobu mně sestřičky kontrolovaly, vyměňovaly led, měřily tlak, teprve pak přijela kámoška a jela jsem domů. To ledování opravdu zabrání modřinám, už po týdnu jsem šla v klidu na rande a nic nebylo poznat Sml22

  superkarma: 0 21.12.2015, 22:33:13
 3. [7] Boros [*]

  rusalka2008 — #4 Základem je jít k očnímu lékaři a podle toho, co napíše, se přeptat na pojišťovně- někdy pojišťovna proplatí všechno, někdy nic (to je ryze kosmetické) a někdy něco přidají- podle toho, jak moc povislá víčka omezují funkci oka. Ovšem většinou s eplatí a je to orpvadu různé klinika od kliniky

  superkarma: 0 17.12.2015, 20:23:07
 4. [6] Klára Křížová [*]

  rusalka2008 — #4je to různé, podle toho, na jakou jdete kliniku

  superkarma: 0 17.12.2015, 12:57:26
 5. [5] bobani [*]

  raději bych se obešla

  superkarma: 1 17.12.2015, 11:42:36
 6. avatar
  [4] rusalka2008 [*]

  A kolik to stojí, prosím?

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #6
  2. na komentář reaguje Boros — #7
  superkarma: 0 17.12.2015, 09:53:59
 7. [3] Jana 01 [*]

  Také jsem na tom byla a určitě není třeba se zákroku bát, je to rychlé a efektivní. Dovolenou jsem si vzala na týden, protože jsem tak nemohla chodit před klienty, ale jela jsem s tím v klidu na dovolenou. Užívala jsem Wobenzym a velmi rychle otoky zmizely, i paní doktorka se divila.

  superkarma: 0 17.12.2015, 08:34:00
 8. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Jo, dostala ji k Vánocům, tak se jí to snad do toho zajímavého dńe spraví.

  superkarma: 0 17.12.2015, 01:05:32
 9. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Tchýně jí ma právě za sebou a má docela pěkné monokly - chudinka moje Sml15

  superkarma: 0 17.12.2015, 01:04:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme