Připravili jsme pro vás reportáž z operace očních víček, kterou podstoupila Adéla. Na tématu jsme pracovali s Klinikou plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic, se kterou průběžně spolupracujeme na řadě reportáží.

očiDo krásy ženy zasahují projevy stárnutí. Když se dá čas trochu pozastavit, není důvod, proč se tomu bránit. Převislá oční víčka řeší řada mužů i žen. Estetická medicína nabízí řešení ve formě jednoduchého a bezpečného zákroku. Tento problém řešila i čtyřicetiletá Adéla, se kterou jsme se domluvili na reportáži z operace.

V minulém článku jsme vám představili Adélu, která se rozhodla jít na operaci očních víček.

Následně proběhla operace, takže jsme poprosili Adélu, aby nám napsala, jak vše probíhalo a zda měla z operace strach a jak vše dopadlo.

Čím víc se blížil termín operace, tím víc jsem se bála a uvažovala nad tím, jestli je to opravdu nutné. Ale už jsem se rozhodla, a tak jsem jednoho pátečního rána dorazila na Perfect Clinic. Po vyplnění jednoduchého dotazníku mě hned příjemná sestřička odvedla do přípravny, kde jsem na sebe hodila jednoduchou nemocniční košili, udělala jsem si poslední selfíčko s vytahanými víčky a šla jsem na věc. Musím říct, že jsem se klepala jak osika, ale MUDr. Frajer i sestřička (mrzí mě, že nevím, jak se jmenovala), mě uklidnili, byli fakt milí a profesionální.

Trošku to píchne

Pak už jsem si jen lehla na operační stůl a čekala, co se bude dít. Operace se provádí v lokální anestezii, z čehož jsem měla trošku strach. Po potření obličeje dezinfekcí a, mě tedy čekalo pár injekcí v okolí očních víček, které měly za úkol celou oblast znecitlivět. Neříkám, že to bylo příjemné, ale dalo se to určitě vydržet. Celou dobu mi lékař říkal, že dělá, což mě hodně uklidňovalo. Samotný zásah skalpelu do horních víček jsem sice cítila, ale vůbec to nebylo bolestivé. Nepříjemné z celé operace bylo možná vytahování tukových váčků, které se nacházejí pod víčkem. Měla jsem je dost velké, takže jejich odstranění chvilku trvalo. Ale opět to byla věc, kvůli které jsem nemusela omdlívat bolestí.

Hlavně ležet a ledovat

Operace obou očí trvala zhruba půl hodiny, možná čtyřicet minut. Než jsem se nadála, lékař zašíval i víčko druhého oka. Přes stehy mi nalepil tenoučké proužky náplastí a poučil mě o tom, že bych měla minimálně dva až tři dny spíše polehávat a hlavně oči hodně ledovat, aby se předešlo vzniku modřin a otoků. Bylo zrovna před víkendem, takže to zase nebyl takový problém.  A když jsem s úlevou zjistila, že to jde a normálně vidím, nemotorně jsem slezla z operačního stolu a odšourala se do převlékárny. Bylo po všem. Hodila jsem na sebe oblečení a na nos nasadila sluneční brýle a nechala se manželem odvézt domů. Hlavně, že jsem to měla za sebou!   

Další článek bude o tom, jaký je výsledek po zákroku a jak Adéla rozkvetla, protože jí zákrok vrátil dřívější krásu.

Perfect clinic

Více informací na www.perfectclinic.cz.

Informace také na http://www.facebook.com/plastickaoperace či na www.stream.cz/perfectclinic.

Reklama