Období chřipek a angín už dávno začalo. Pokud jste alespoň jednu z nich ještě neměli, můžete se považovat za šťastné. Nebo očkované!

Očkování

Očkování

Štěstí bohužel neměla ani moderátorka a herečka Nikol Moravcová, ani herec Miroslav Táborský. Tím hůř, že chřipka spojená s bolestmi v krku a tím pádem bolestmi hlasu, se pro ně může stát fatální. „Nebyla jsem na umření, ale hlas se mi změnil a těžko se mi mluvilo. Pro moderátorku to znamená jediné. Problém,“ říká blonďatá kráska bojující proti blonďatým předsudkům. Miroslav Táborský takové štěstí neměl. Onemocněl hned v září, tedy na začátku divadelní sezóny a musel rušit již domluvená představení.

Očkování

Očkování

Po těchto nepříjemných zážitcích nám ani nedalo mnoho práce tyto dva přemluvit, aby se nechali proti chřipce očkovat. „Nevím, proč mě to nenapadlo dřív. Trvá to chvilku a je to ta nejlepší prevence. Nejen před rušením představení,“ směje se Miroslav Táborský. Mimoděk tím pokládá dobrou otázku. Proč se nenecháme očkovat proti chřipce? V západoevropských zemích se očkování podrobí na 20% obyvatelstva, v USA a Kanadě dokonce 30%. V Čechách necelých sedm.

„Očkování by mělo o dva měsíce předcházet uvažované epidemii. Ideální je tedy období od října do prosince,“ uvádí Ondřej Souček z oboru Mikrobiologie a molekulární biotechnologie Masarykovy Univerzity v Brně. Pokud tedy ještě nejste očkovaní, ideální doba je právě nyní.

Reklama