Čtenářka Aesinka se taky nenechala naočkovat proti chřipce, i když je rizikový pacient. A sdělila nám také svůj názor na očkovní proti klíšťatům a očkování obecně Tady ho máte.

Souhlasím s Vámi, milá Aesinko, díky očkování zmizely některé zlé nemoci, na druhou stranu nic se nemá přehánět. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Očkování může být prospěšné i zbytečné, řekla bych. Kdyby nebylo očkování, kosily by dál Evropu pravé neštovice, černý kašel a záškrt. I když se tyto nemoci v Evropě podařilo téměř vymýtit, očkování dětí i tak není zbytečné. Četla jsem, že se některé z těchto nemocí vrací - přivážejí je utečenci ze zemí, kde se neočkuje. Očkování na tyto nemoci přežila celá generace dětí, tak jsem pro jeho zachování.

Důležité je taky nechat si píchat tetanovku a nezapomínat nechat se přeočkovat. V rodině v dobách, kdy ještě tetanovky nepíchali, zemřelo na tetanus několik mladých lidí, kteří se zranili při práci. A umírání to nebylo zrovna příjemné...

Očkovat by se měli i lidé, kteří vyjíždějí do - pro nás cizokrajných - zemí, protože tam je spousta nemocí, s kterými si náš organismus asi neporadí.

Ovšem co se týká očkování na chřipku - nejsem jeho příznivcem. Nějaké ptačí, prasečí a jiné chřipky se vždy vyrojí, řekla bych, právě v období, kdy končí platnost očkovacích látek. Tak třeba výrobci potřebují vyklidit sklady. :) Trošku si dělám legraci, je to asi nadsazené, ale mám prostě pocit, že se některé ty sezónní chřipky hrozně medializují a zveličují.

Sama jsem se očkovat nenechala, i když jsem jako rizikový pacient měla právo na očkování zdarma. Nejsem si jistá, jak by moje snížená imunita na chřipkového vetřelce zareagovala. Bavila jsem se o tom s jednou lékařkou, a ta se také naočkovat nenechala, a z jejích kolegů, co vím, také téměř nikdo. Proč asi...

Známí se naočkovat nechali, chřipku chytili hned poté. Snad jako reakci na očkování? Sice jim tvrdili, že bez očkování by ta chřipka měla ještě vážnější průběh, ale já si myslím svoje.

A pokud chřipku chytnu, buď se z ní vylížu, nebo... No jednou tam musí každý. :)

A očkování proti nemocem z klíšťat? Tady si nejsem jistá. Asi by to měli zvážit ti, na které klíšťata lezou, a mám pocit, že je těch potvor mrňavých čím dál tím více. Ony ty nemoci nejsou zrovna příjemné, kamarádka mi vyprávěla, jak 3 měsíce proležela v nemocnici v temném pokoji, protože chytla encefalitidu, zažila jsem i osoby s dost ošklivými následky po borelióze. Ovšem na tu se zatím stejně očkovat nedá...

Já naočkovaná nejsem, na mě klíšťata moc nelezou, měla jsem v životě asi jen jedno či dvě. Vím, náhoda je svi.., jenže v mém případě je to riziko nakažení přece jen malé.

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás vyhraje zanedlouho balíček čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem).

čaje

Reklama