Zdraví

Očista organizmu jako prevence viróz


V tomto chladném období jsou ambulance praktických lékařů i imunologů plné kašlajících a kýchajících pacientů, je doba zimních viróz, po kterých se dostaví virózy jarní. Lidé se bojí ptačí chřipky, ale málokdo si uvědomuje, že existuje mnoho jiných virových onemocnění, která nás běžně ohrožují.

 

V zimě a na jaře proděláváme virové infekty, které probíhají relativně lehce v porovnání s chřipkou, ale důsledky jejich nedoléčení mohou být pro náš organizmus velmi nepříjemné. Na virové infekty antibiotika nepomáhají. Ty mají své opodstatnění pouze v případě, že virus poškodí sliznice, které napadá, a na takto poškozené sliznice pak nasedá bakteriální infekce. Nejčastěji je to bakteriální zánět horních cest dýchacích, ale můžeme onemocnět i zápalem plic, močovými infekty, bakteriálními průjmy, nebo u žen tolik nepopulárními kvasinkovými i bakteriálními poševními infekty. Nabízí se tedy otázka, co můžeme udělat proto, abychom předešli bakteriálním komplikacím probíhajícího virového zánětu, ale také i přímému poškození virovým zánětem, který může poškodit např. jaterní tkáň.
To, co je nejdůležitější, je nemoc nepřecházet, dostatečně odpočívat a také dodržovat pitný režim, tedy dostatek tekutin. Většina z nás nezůstane při virovém infektu v posteli, pokud nemá vysoké teploty. To ale není správný přístup. Pokud chceme pro sebe něco udělat více a nebo opravdu nemůžeme vysadit z práce, měli bychom náš organizmus posílit vitaminem C, a vhodná je také očistná kúra. Podle moudrosti našich babiček tedy začneme vařit bylinkové čaje, které pomáhají při zánětu močových cest, upraví střevní obtíže a také pomohou regeneraci jaterní tkáně. Pokud ani na čajíčky nemáme dostatek času, máme ještě jednu možnost použít moudrost našich babiček, a to v moderních detoxikačních přípravcích, které jsou k dostání v lékárnách.

 

Pravidelná očista organizmu je vhodnou prevencí

Detoxikační neznamená doslovně chemické odstranění jedovatých látek z potravy a ovzduší, které se usadily těle, ale zlepšení očisty našeho organizmu přirozenou cestou – podporou metabolizmu, trávení a vylučování.

Denoxinal je jedním z detoxikačních přípravků, který obsahuje přírodní složky. Preparát je směsí rostlin (lopuch, řešetlák, smetanka, jetel, česnek, ostropestřec mariánský), jejichž účinky ověřily již naše babičky. Zároveň obsahuje výtažek ze sladkovodní řasy chlorelly, která je součástí řady preparátů na podporu imunity a metabolizmu. V Denoxinalu je také vláknina – pektin a vitamin C v dostatečné dávce pro denní potřebu. Vitaminy a ionty obsahuje i řada rostlin v preparátu. Jeho kompletní složení včetně balastních látek je uvedeno na obale, takže lidé alergičtí právě na tyto přídatné látky si mohou zkontrolovat složení a nemusí se obávat alergické reakce na neuvedenou chemikálii.

 

Jak látky obsažené v Denoxinalu působí?

Na ostropestřec mariánský spoléhali už naši předci coby na prostředek pro ochranu jater. Těchto jeho účinků však využívá i současná medicína v preparátech, jejichž součástí je silymarin – jde o léky chránící játra před poškozením.

Právě játra jsou orgánem zodpovědným za odstranění většiny škodlivých látek z těla, a proto také nejvíce trpí poruchami životosprávy. Látky toxické pro náš organismus vznikají také během metabolizmu, takže játra jsou zatěžována, i když dietně nijak nehřešíme, ale i tehdy, pokud nejíme vůbec nic a tělo čerpá z vlastních zásob.

 

Poruchy trávení patří mezi civilizační nemoci, ale také doprovázejí všechny změny stravování. I přechod na zdravější stravu někdy znepříjemní průjmy či zácpa, což většinu lidí odradí od změny jídelničku. Zlepšení trávení stimulací tvorby žaludečních šťáv napomáhá smetanka.

 

Řešetlák působí povzbudivě na hladké svaly tlustého střeva, a proto se používá jako mírné projímadlo. Jetel luční má spíše opačný efekt.

 

Česnek se vždy používal jako přírodní antibiotikum. Pokud dochází ke změnám stravování, a tedy i trávení, mění se i střevní flóra. Škodlivé bakterie ničí právě česnek. Další důležitou látkou upravující střevní mikroflóru je inulin, který obsahuje lopuch a smetanka.

 

Ledviny jsou dalším orgánem, při jejichž poruše se v těle hromadí škodlivé látky a zadržuje voda. Mírné močopudné účinky má lopuch, na záněty močových cest se používá smetanka lékařská.

 

Denoxinal je tedy vhodně kombinovaná směs rostlin a dalších látek, která povzbuzuje trávení a vylučování, zlepšuje metabolizmus a následně i celkovou výkonnost přirozenou cestou. Preparát je vhodný po větší zátěži organizmu, ať už se jedná o stres, infekci nebo dietní chyby.

 

MUDr. Helena Marečková, CSc.

 

 

 

   
31.01.2006 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [10] kaatja [*]

  Kelly: a jak ho konzumujes? delas caj, nebo ho jis? staci ho rozzvejkat a pak treba necim zajist nebo se musi rozdrtit??

  superkarma: 0 31.01.2006, 16:36:38
 2. avatar
  [8] Kelly [*]

  ... tak si kupte rovnou čistý ostropestřec: silymarin forte. Ten není tak drahý. Já jej občas beru a jaterní testy mám O.K.
  Mrkněte se zde:
  http://www.epharmacy.cz/index.php?page=eshop/detail-zbozi.php&id=&id_zbozi=8595026100855&hledej=silymarin%20forte&firma_zobraz=&ordero=nazev&ordsmer=&PHPSESSID=1c30b75111aebb736c1c280bbe660c76

  superkarma: 0 31.01.2006, 11:08:02
 3. avatar
  [7] velka-dasa [*]

  já zrovna o něm už delší dobu přemýšlím,ale jo to dost drahé

  superkarma: 0 31.01.2006, 10:44:27
 4. avatar
  [6] Kelly [*]

  ... to je stará věc ... když dobře funguje "čistička na krev", je i tělo zdravé a člověk se cítí fajn
  Ale tableta není samospasitelná ... je třeba dietněji upravit jídelníček a vynechat alkohol. Pak to má ten správný účinek.

  superkarma: 0 31.01.2006, 10:23:36
 5. avatar
  [5] Trinitty20 [*]

  anerim: Myslím že je to dobrý před dietou, organismus se očistí a líp se hubne, aspoň mě.

  superkarma: 0 31.01.2006, 09:37:54
 6. avatar
  [4] Trinitty20 [*]

  velka-dasa: není za 60 tbl jsem dala něco přes 300,-

  superkarma: 0 31.01.2006, 09:37:03
 7. avatar
  [2] velka-dasa [*]

  já zrovna o něm už delší dobu přemýšlím,ale jo to dost drahé

  superkarma: 0 31.01.2006, 08:44:40
 8. avatar
  [1] Trinitty20 [*]

  Zrovna ho užívám, no snad funguje - cítím se líp

  superkarma: 0 31.01.2006, 08:20:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme