Kuřecí maso poslední dobou patří v české kuchyni mezi nejoblíbenější. Zejména pro to, že je lehce stravitelné a na rozdíl od červených mas jej mají rády všechny děti. Je chutné, velmi snadno dostupné a jeho příprava je rychlá. Můžeme ho připravit na mnoho způsobů, od řízků, omáček až po dietní saláty. Díky tomu, že je dobře stravitelné, je vhodné i pro ty, kdo drží diety. Kuřecí maso patří mezi potraviny pro zdravý způsob života.

Máte rádi kuřecí maso? Milují vaše děti malé řízečky – nugetky? Hledáte inspiraci pro něco nového, co ještě neznáte, čím oživit váš zaběhlý jídelníček? Vyzkoušejte recept na nové nugetky, které nesmažíte, ale pečete jednoduše v troubě.  Vyzkoušejte novinku pro úpravu kuřecího masa, kterou vám chceme doporučit!

Křupavé kuřecí nugetky s dipem si nyní můžete jednoduše připravit i doma! Stačí použít Maggi Nápady Křupavé nugetky s dipem.

Vybrat si můžete ze dvou atraktivních variant :

Křupavé česnekově-bylinkové nugetky s česnekovým dipem

maggi

Křupavé sýrové nugetky s paprikovým dipem.

Doporučujeme vyzkoušet obě varianty, oba tipy jsou opravdu chutné!

Příprava je velmi jednoduchá – nakrájíte kuřecí maso na kousky, namočíte v trošce oleje (stačí 3 lžíce), obalíte v obalovací směsi a dáte péct do trouby. Mezitím si z přibalené kořenící směsi připravíte dip – omáčku, která se k pečeným nugetkám skvěle hodí.  Pro přípravu dipu můžete podle své chuti použít zakysanou smetanu nebo majonézu.

Výhoda pečení: Příprava nugetek v troubě vám umožní připravit chutné a křupavé nugetky s použitím menšího množství oleje než je potřeba při smažení! Pečení je také pro zažívání zdravější, při smažení vzniká přepálený tuk.


Receptura je bez přídavku glutamátu a konzervantů.

Více na www.maggi.cz a na http://www.maggi.cz/krupave-nugetky/

Křupavé kuřecí nugetky s dipem

Návod k přípravě:

Kuřecí prsa nebo stehenní řízky rozkrájíme na 4 kousky a namočíme v talíři do rostlinného oleje (stačí 3 lžíce oleje). Kuřecí kousky vyjmeme, necháme okapat a obalíme ve směsi po obou stranách mírným přitlačením. Obalené nugetky položíme na plech a pečeme asi 20-25min v troubě vyhřáté na 220 °C
(v horkovzdušné troubě na 200 °C).

Reklama