Domácnost

Ochrana pro psy proti nechtěným parazitům: obojek, pipety a repelentní šampon

Jaro a léto se kromě krásného počasí vyznačují i aktivitou nejrůznějšího obtížného hmyzu. Při společných procházkách přírodou s vaším čtyřnohým kamarádem se můžete setkat s mnohými z nich. Nejběžnější jsou komáři, klíšťata, blechy či vši. Jak je ale udržet od psího kožíšku co nejdále?

Jako ideální možnost se jeví různé repelenty či antiparazitní spreje na bázi insekticidů. Mnohdy však mají takové složení, že je nelze bezpečně užívat u štěňat nebo březích fen. Některý pejsek zase může být citlivější či alergický na jednu nebo více obsažených složek. Co v takovém případě?

Meforsan

Přírodní obojek proti  parazitům

Ideálním řešením může být Menforsan přírodní obojek pro psy odpuzující klíšťata a blechy. Více najdete ZDE. Obsahuje přírodní oleje a esence z citrónu a eukalyptu, čímž poskytuje aktivní ochranu proti různým druhům hmyzu, hlavně blechám, klíšťatům, komárům a vším. Je netoxický, a proto ho můžete bezpečně použít u štěňat od prvního měsíce života, březích fen a psů, kteří trpí alergií na běžné insekticidy. Menforsan přírodní obojek pro psy odpuzující klíšťata a blechy poskytuje aktivní ochranu po dobu tří měsíců. Nespornou výhodou je univerzální velikost, kterou si individuálně nastavíte bezpečnostní přezkou, aby pejsek obojek neztratil. Nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky či kontraindikace.

Tip: Tento obojek můžete ještě posílit aplikací Menforsan antiparazitní pipety, popř. užitím Menforsan přírodního repelentního šamponu proti hmyzu pro psy.

Pipety:

Meforsan

Menforsan antiparazitní pipety jsou ideálním řešením. Díky výtažkům z konopí, citronu a pelargonií poskytují perfektní ochranu proti nejrůznějším roztočům, blechám, klíšťatům a létajícímu hmyzu. Jsou stoprocentně přírodní, takže jejich použití je možné u březích fen, štěňat a psů s alergií na běžné insekticidy. Aplikují se lokálně a poskytují spolehlivou 30denní ochranu.  K používání jsou vhodné po celý rok. Nejsou známé žádné kontraindikace či nežádoucí účinky.

Repelentní šampon:

Menforsan přírodní repelentní šampon proti hmyzu pro psy, obsahující přírodní extrakt citronely, dokáže po aplikaci odpuzovat všechny druhy hmyzu, včetně komárů. Umytím šamponem pejska navíc zbavíme všech typů parazitů, které mohl doposud na procházkách nasbírat. Nejčastěji se to týká blech, klíšťat, štěnic a roztočů. Díky vyváženému pH je šampon ideální pro časté používání a vhodný je pro všechna plemena psů.

Více informací najdete zde:

Čtěte také:

   
17.04.2015 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] alenabl [*]

  pipetky působí jen měsíc, což se mi zdá finančně nákladné. Zkusila jsem letos obojek, no pejsek ho má necelý týden a konečně vypadá, že si na něj zvykl, začátky ovšem byly krušné, jak mu vadil. a ten je na 4 měsíce proti klíšťatům a 8 měsíců proti blechám. Uvidím.Sml16

  superkarma: 0 17.04.2015, 15:22:10
 2. [5] vocjan [*]

  I naše fenky dostaly po pipetě i kocour.

  superkarma: 0 17.04.2015, 11:04:50
 3. avatar
  [4] denkas [*]

  Už pes i kocour dostali kapičku. Oba lezou přes plot,tak raději obojek ne.

  superkarma: 0 17.04.2015, 10:55:36
 4. avatar
  [3] hubajda [*]

  nasi cicine davame kapku obojek ne jednou mela a ztratila ho taky si myslim ze je to nebezpecne jak leze po stromech a vsude smejdi muze se za obojek zachytit a uvizne nebo se uskrtit

  superkarma: 0 17.04.2015, 09:38:51
 5. avatar
  [2] bezinka [*]

  jejda...má být pejskový

  superkarma: 0 17.04.2015, 08:27:12
 6. avatar
  [1] bezinka [*]

  Sml59naše pejskvý už mají obojky a kocouři zatím pipetySml30

  superkarma: 0 17.04.2015, 08:26:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme