V tropických vedrech, která panovala poslední dobou, se i ty nejvěrnější příznivkyně černé převlékaly spíš do světlejších barev. S příchodem chladnějších dnů se můžeme k sofistikované černé opět s radostí vrátit.

černá

Proč je černá barva tak oblíbená? Působí mysticky a elegantně. S černou nikdy nic nezkazíme, když chceme vypadat upraveně, stylově, slavnostně.

Černá barva opticky zeštíhluje, sluší téměř všem a dá se kombinovat s takřka jakoukoliv jinou barvou. Výrazný kontrast tvoří v kombinaci se žlutou, sytě růžovou, červenou a tyrkysovou, ale ladí také s pastelovými tóny jako je hráškově zelená, blankytně modrá nebo starorůžová. Velmi elegantní celek tvoří s krémovou bílou. Tato kombinace byla velmi oblíbená ve třicátých letech minulého století.

malé černé Bandolera

Malé černé se zajímavým asymetrickým řasením

propínací černé šaty Bandolera

Propínací černé šaty jsou nejen elegantní, ale i praktické

černé šaty na ramínka

Černé šaty na ramínka z jemného úpletu

Zajímavosti

Věděli jste, že černá má přes 100 odstínů? Některé jsou laděny do šeda, zatímco jiné do zlatova, zelena nebo se blíží tmavě modré, či temně červené a hnědé. Pokud tedy kombinujete dva černé kousky, nemusí spolu překvapivě vůbec ladit.

A něco málo z historie. Víte, že ve starém Egyptě byla černá barvou radosti, reprezentovala život a znovuzrození, na rozdíl od většiny kultur, kde byla a je považována za barvu smutku a smrti?

Tak vidíte, teď můžete být nejen elegantnější, ale i o něco moudřejší.

Foto: Esprit a Bandolera

Čtěte o dalších aktuálních barvách tohoto léta:

Reklama