Narozena 1971 - Paul McCartney a fotografka a aktivistka v boji za práva zvířat Linda.

Už v 15 začala spolupracovat s Christianem Lacroix. Vystudovala školu umění a designu a její závěrečnou prací byly modely „Stella My Day", které předvedly např. Kate Moss nebo Naomi Campbell. Měla obrovský úspěch. Jako přísná vegetariánka (stejně jako její otec) vytvořila sportovní kolekci pro Adidas určenou pro vegetariány sportovce.

1997 dělá pro Chloe - Karl Lagerfeld ji proslaví ironickou větou, že „Chloe získá jméno v módě, a ne v hudbě. Musíme jen doufat, že bude Stella stejně výborná v módě jako její otec v hudbě". 2001 odchází od Chloé a spolupracuje s Guccim.

2000 získává cenu Vogue - designér roku.

Spolupracuje s Madonnou - navrhuje jí svatební šaty a později jí dělá modely na světové turné r. 2004. Totéž v témže roce pro Annie Lennox.

2005 - kolekce pro HM - velký úspěch, okamžitě vyprodaná

2006-07 opět pro Adidas - oblečení pro gymnastickou jógu - inspiruje se baletními a tanečními kostýmy. 2007 březen - limitovaná řada pro 100 módních obchod v Austrálii. Ženy toužící po modelech se hystericky perou o to, která urve jaký model.

2007 - parfém

2008 - připravuje limitovanou kolekci sportovních, cestovních tašek a tašek pro děti. Budou prodávány ve specializovaných obchodech pouze v New Yorku a Los Angeles

Celý život se potýká s tím, že mnozí kritizují její hvězdnou kariéru. Prý je slavná jen díky svému otci Paulovi. Nejvíc se do ní opírá John Galliano. V módním světě má přezdívku „ocelová Stella" nebo „nezastavitelná Stella"

2003 - svatba s nakladatelem A. Willisem, na svatbě její přátelé G. Paltrow, Liv Tyler, Pierce Brosnan a Madonna.

2 děti: syn a dcera, na konci letošního roku se narodí další dítě.
Tak to je v kostce její život a kariéra.

A jak za ni mluví její práce, posuďte sami.
Jak se vám líbí lehce provokativní móda Stelly McCartney?
Chtěla byste mít od ní šaty, nebo vám připadají moc odvážné?
Už jste někdy přivoněla k jejímu parfému?

Reklama