stolek

Dokážete si představit chvíle odpočinku s kávou nebo čajem bez konferenčního stolku? Asi ne. A dokážete si představit stůl, který má víc podob, než právě konferenční stolek? Také ne?

Znám spoustu obývacích pokojů bez jídelního stolu, ale neznám jediný bez konferenčního. Bez toho malého odkládacího stolku, na nějž se servíruje káva nebo čaj ve chvílích odpočinku, při návštěvách, četbě, nebo sledování televize. Stolek, který dělá společnost nejen nám, ale i naší útulné pohovce, či pohodlným křesílkům, si právem zaslouží naši pozornost.

Stolek poměrně nenápadný, ale určitě nepostradatelný.

Konferenční stolek mě svým způsobem fascinuje. Řeknete si, co se na něm dá vymyslet nového? Je to jen malý stolek na krátkých nožkách. Ale to byste nevěřili, kolik existuje tvarů, barev a materiálů…A to nemluvím o různých funkcích. Stolky s úložným prostorem, rozkládací, v soupravách…

Konferenční stolek se dá koupit, vyrobit, nebo v něj proměnit něco, co dříve stolkem nebylo. Jen si vzpomeňte na různé palety, truhly, pařezy a já nevím, co ještě.

Dnes jsou módní i polstrované lenošky, které svým způsobem stolky nahrazují, ale to mi přijde zajímavé leda tak na fotkách. Ve skutečnosti to musí být krajně nepraktické.

Stolek s pevnou deskou, (a je jedno, jestli kulatou, oválnou, nebo hranatou) z našich obývacích pokojů jen tak nezmizí.

Nebo snad znáte něco lepšího?

Podívejte se na pár nápaditých kousků. Jak se vám líbí?

Zdroj foto: Facebooky Ikea, KIKA nábytek, One Kings Lane, Decoration de Interiores

Čtěte také:

 

Reklama