je nejoblíbenější hračkou andulky Karlíka, kterého chová naše čtenářka s nickem Prababka. Dokáže si s ním hrát tak dlouho, až z něj zbyde jen kovová pružinka a hromádka třísek

Svým zadáním tématu jste mě upozornili, že je nutné provést drobnou úpravu hraček naší andulky Karlíka. Tak jsem mu pečlivě omyla současné oblíbené zábavné přeměty. Jsou to tři uzávěry od parfémů, dva se krásně lesknou, třetí zase s rámusem padá z větvičky, na které je navlečený, když se Karlíkovi podaří opakovaně ho shodit, dále má perličky navlečené na drátku, několik kovových rolniček a zvonečků, co krásně při doteku zobáčkem klinkají, zvonící dřevěné sluníčko se zavěšenými kovovými tyčinkami, jakýsi triangl rovněž krásně cinkající, také jednu nalezenou velkou závěsnou náušnici s pěti kruhy uvnitř, ta se nedá ani při velikém lomcování z větvičky sundat / to pak Karlík zuří a hýbe s vervou celou větvičkou s hračkami /.

Sbírku doplňuje další překrásný nález, plastový fialový hřebínek do vlasů se štrasovými kamínky, který, protože je pravidelně ozobáván, ztratil už polovinu zubů. Ale výčet by nebyl celý bez nej- nej- hracího předmětu, který musíme našemu papouškovi často obnovovat, protože je to ten nejoblíbenější. Je to dřevěný kolíček na prádlo s pružinou, díky níž se kolík udrží na větvičce, i když dost často vrchními špičkami dolů, protože v Karlíkově zobáčku je ukryta nevídaná síla.

Připevněný kolíček Karlík zpracovává zobákem tak dlouho, až mu zůstane jen kolíčkové torzo s pružinkou a kolem klece hromádka třísek.

Při hře nás občas andulka postraší, když se jí podaří některou z hraček shodit.To se s manželem vzájemně posíláme na kontrolu, co to zase naše „ zvíře „ vyvedlo. Karlíka máme dlouho, asi 12 let, a je to naše potěšeníčko.

Prababka

Milá Prababko, andulky jsou také velmi hravé. Andulka mé maminky měla ráda zrcádko, které „pusinkovala“

Text nebyl redakčně upraven

Reklama