Bulvár

Obrazy z čokolády? K nakousnutí!

Milovníci čokolády, mějte se na pozoru!!! V Muzeu čokoládových obrazů v pražské Týnské ulici máte ojedinělou příležitost pokochat se opravdovými čokoládovými obrazy!

Víkendová soutěž:
4) Mladá je velká,
stará je malá.


Umělec Vladomír Čech se rozhodl pro originální způsob, jak namalovat obraz, a zvolil tzv. Čokoládovou techniku, kdy roztopenou čokoládou kreslí špachtlí po plátně. Nejde však o žádné matlanice, jak by se zprvu mohlo zdát, ale o skutečná mistrovská díla, a to jak v podobě portrétů, zátiší, aktů i krajinek. Celá výstava probíhá v duchu manifestu Modrý vítr, který Čech sepsal v roce 2000, a jehož smyslem je tvorba pozitivně naladěných dvoubarevných děl. To se mu rozhodně v případě jeho sladké výstavy povedlo, dobrou náladou vás nakazí hned při prvním pohledu na jeho obrazy. Pokud se zblízka podíváte na některý z jeho výtvorů, sbíhají se vám sliny a začnete přemýšlet o nejbližším obchodě, kde byste tuto výtečnou hnědou pochutinu, uchvacující vaše smysly, sehnali.

V několika místnostech si tak můžete prohlédnout obrazy tvořené kombinací tmavé a světlé čokolády, ale také i obrazy barevné. Ty jsou rovněž vyrobeny z čokolády, leč použitá čokoláda je nejdříve obarvena potravinářskými barvivy. Hned na začátku vaší prohlídky se vám dostane malého dárečku v podobě čokoládky, což je samozřejmě vzhledem k výstavě nanejvýš stylové. Celá atmosféra výstavy je vykreslena uvolňující hudbou z afrických a jihoamerických koutů světa. Máte tak možnost na chvíli se oprostit od každodenní všednosti a zavítat do útulného čokoládového světa. 

Zajímáte-li se o historii čokolády, najdete ji spolu s doplňujícími informacemi v rámci výstavy na jednom místě. Pro děti jsou nachystány dotazníky, které když správně vyplní, dostane se jim sladké odměny. Nejedná se tudíž čistě o umělecký zážitek, ale také o dobrý tip na rodinný výlet.

Zaujme-li vás čokoládová tvorba, můžete si vyzkoušet své tvůrčí schopnosti a dovednosti namalovat vlastní čoko-obraz. Kdo by odolal?

Otevírací doba: po-ne, 11:30-19:00

Základní vstupné: 100 Kč

Studenti a senioři : 80 Kč

Děti 50 Kč, v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. 

   
23.10.2007 - Kultura - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. [8] šivka [*]

  Otvírací doba výše uvedená je k ničemu, když tam dorazíte (byla jsem tam někdy v srpnu, datum si už nepamatuji) tak mají zavřeno a na dveřích lísteček, ne v češtině, že v úterý a ve středu je zavřeno, a to byl prosím čtvrtek. Na nikoho se nedozvoníte, náhodou tam někdo vcházel a na náš dotaz řekl, že je tam vstup 100,- Kč? a že tam rusové? dnes nechodí? Jen vím, že už tam nechci!

  superkarma: 0 23.10.2007, 18:29:51
 2. avatar
  [7] MEK [*]

  to vypadá dobře,přímo k nakousnutí

  superkarma: 0 23.10.2007, 13:45:47
 3. [6] Mehteb [*]

  Náhodu toho člověka osobně znám a maluje krásné obrazy, portréty i rychloportréty i normálně barvami moc nezky. Je to sympaťák a měl odvahu se pustit do něčeho neokoukaného a nového, co tady nikdo nedělá. SUper nápad!

  superkarma: 0 23.10.2007, 12:30:50
 4. avatar
  [5] bokul [*]

  Priznam se, ze me to prilis k navstreve neinspirovalo... Chudak autor, kteremu to nektere cokoladomilne zeny-in pujdou snist :)

  superkarma: 0 23.10.2007, 11:28:30
 5. avatar
  [3] závislá na čokoládě [*]

  štístko: jojo, také bych měla pár nápadů a jeden lepší než druhý

  superkarma: 0 23.10.2007, 09:13:01
 6. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  štístko: škoda čokolády

  superkarma: 0 23.10.2007, 08:41:52
 7. avatar
  [1] ŠTÍSTKO [*]

  obrázky vypadají hezky,ale není to škoda čokolády ,já bych měla lepší nápad,co by se s ní dalo udělat

  superkarma: 0 23.10.2007, 08:00:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme