A ještě tu máme příspěvek od čtenářky pajda02. Zanedlouho už naše téma ukončíme, ale ještě si přečtěte, co hezkého nám pajda02 napsala.

Asi jsem se spletla, když jsem si myslela, že kelímky nikdo nevymývá. :-) To jsem ráda. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá pajda02, a přeju krásný den.


U nás doma se odpad třídí poměrně poctivě. Máme zvláštní skříňku na papíry a kartony, pytel na plasty, bokem dáváme i plechovky. Na vybité baterie jsem si pořídila krásnou papírovou krabičku, i když se u nás baterky moc nehromadí.

Tuto „mánii“ u nás rozjel tatínek, pro kterého je třídění odpadu trochu i posedlost. Když hodíme do koše něco, co je možné zrecyklovat, tak nám vynadá a je schopný předělat onen kousek na své správné místo.

Po předchozím příspěvku se přiznám, že já kelímky od jogurtu vymývám :-) ostatním obalům ale takovou péči nevěnuji, dělám to spíš ze zvyku.

Díky třídění se nám doma moc odpadků nehromadí a nepřetéká popelnice, takže ji není třeba vyvážet každý týden. U nás na vesnici se pravidelně koná sběr tříděných odpadů, stačí dát zavázaný pytel s plasty před dům. Kontejnerů je také poměrně dost.

Vadí mi bezohlednost některých lidí, kteří jsou schopní zahodit PET lahev nebo karton od mléka jen pár kroků od koše či dokonce kontejnerů na třídění odpadů. Ty dva kroky navíc by jim nijak neuškodily.

Ale myslím, že se situace se tříděním obrací k lepšímu a čím dál víc lidí na třídění dbá :-) Hezký den!!

pajda02

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Odpady a odpadky

  • Máte doma hodně odpadků?
  • Třídíte doma odpad?
  • Máte kontejnery na tříděný odpad blízko bydliště?
  • Co vám nejvíc vadí?
  • Jaké máte zkušenosti s odvozem odpadků?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kdo dostane dárek, tedy krém BB od Oriflame (SPF 30) a doplněk stravy Bioaktivní Beauty, se dozvíte kolem 16. hodiny.

bb

Reklama