Jakou barevnou kombinaci byste považovala za typicky podzimní? Myslím, že většina z vás by odpověděla jednoznačně. První, co by vás napadlo, by byla barevnost zlátnoucího a červenajícího listí.

Ano, typicky hřejivá barevnost, která prozáří i ten nejšedivější podzim. Žlutá, okrová, oranžová, červená, vínová. Barvy, které spolu báječně ladí, působí příjemně optimisticky a z podzimu jsou to nejhezčí, co příroda vykouzlila. Tato barevnost se v různých variacích vždycky objeví v podzimních kolekcích a vždycky si najde své nadšené příznivce.

Hodně odvážné si klidně oblečou žloutkově žlutou i šípkově červenou. Po střídmější barevnosti v tlumenějších odstínech béžové a bordó můžou sáhnout i vyznavačky klasicky a konzervativního stylu. Tyto barvy působí velmi decentně a dobře se navzájem doplňují.

Béžová, barva velbloudí srsti, ale i barvy koření, jako je skořicová nebo kari, by samy o sobě působily poměrně fádně, proto potřebují trochu šťavnatější kontrast v barvě červeného vína, papriky nebo terakotové.

Podívejte se na typicky podzimní barevné kombinace v kolekci značky Pietro Filipi

barvy

barvy

barvy

barvy

barvy

barvy

barvy

Vybrala byste si? Inspirovala jsem vás ke koupi barevnějšího kousku do svého šatníku?

Pokud jste spíš pro umírněnější a méně nápadné barvičky, můžete si svůj šatník zpestřit alespoň červenými doplňky.

Čtěte také:

Reklama