Bulvár

Oblíbená hra Scotland Yard nyní i pro hráče už od šesti let

Kde je Mistr X? Do pátrání po uprchlém zločinci v napínavé hře Scotland Yard od společnosti Ravensburger se nově mohou pustit i začátečníci a mladší děti. Populární desková hra přichází v nové zjednodušené variantě Scotland Yard Junior pro hráče již od šesti let. Nyní mohou i malí detektivové pocítit, jaké to je pronásledovat zloducha a rozvíjet přitom své logické a strategické myšlení i spolupráci v týmu.

Scotland Yard

Známý zločinec Mistr X je na útěku a bude potřeba veškerého důvtipu detektivů ze Scotland Yardu, aby ho mohli dopadnout. Jeden z hráčů se stane Mistrem X, nejhledanější postavou londýnského podsvětí prchající před spravedlností za pomocí rozsáhlé sítě dopravních prostředků.  Ostatní hráči převezmou roli policistů, kteří společně pronásledují prohnaného zloducha a stejně jako on používají londýnskou síť taxi, autobusů a metra. Mistr X se v Londýně pohybuje v utajení, občas se však v průběhu hry vynoří a zanechá za sebou použité dopravní lístky jako stopu vedoucí k místu, kde se nachází. Protože bojuje sám proti strážcům zákona, dostává kšilt, aby zabránil detektivům sledovat, kam se při tazích dívá. Cílem hry je pro Mistra X, aby zůstal skryt až do konce, zatímco pro ostatní hráče – detektivy, aby ho společně dopadli.

Scotland Yard

Pátrat mohou i malí detektivové

Nová edice Scotland Yard Junior je určená pro hráče od šesti let a scenérie hry je jejich schopnostem přizpůsobená. Policisté pátrají na menším území Londýna a jeho síť dopravních prostředků je mnohem jednodušší. Zatímco v klasické verzi se Mistr X zjeví jen třikrát během celé hry, v Junior edici ukáže svoji pozici po každém kole, takže i menší detektivové ho mohou dopadnout.

Týmová strategie

Hra Scotland Yard byla poprvé představena v roce 1983 a řadí se mezi nejpopulárnější na světě. Na rozdíl od jiných deskových her není postavena čistě na náhodě, ale zaměřuje na týmovou spolupráci, rozvíjí analytické myšlení a komunikační dovednosti. „Společná strategie je jádrem Scotland Yardu a při větším počtu hráčů nejen rozvíjí, ale přímo vyžaduje efektivní komunikaci mezi nimi. Podobně dochází k posilování dedukce a logiky při odhadování kroků zločince a schopnosti plánování budoucích vlastních kroků. Hráči navíc v průběhu hry trénují paměť a vytrvalost,“ říká o přínosech hry PhDr. Václav Mertin, dětský psycholog a pedagog na katedře psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Pátrání po Mistru X se odehrává na skutečné mapě Londýna a nabízí tak hráčům možnost se seznámit s hlavním městem Jejího Veličenstva a jeho dopravními tepnami. 

Deskové hry Scotland Yard a Scotland Yard Junior jsou již k dostání v eshopech a kamenných prodejnách Bambule, Sparkys, Pompo, Hm Studio a dalších. Doporučená maloobchodní cena edice pro děti od šesti let Scotland Yard Junior je 499 Kč a klasické verze Scotland Yard je 699 Kč.

Pro více informací navštivte www.ravensburger.cz a www.facebook.com/ravensburgerCZSK.

Scotland Yard

O společnosti Ravensburger

Jako pečlivou ruční práci zhotovila firma Ravensburger roku 1884 první společenskou hru. Rodinný podnik, založený v roce 1883, dnes nabízí vysokou kvalitu dětských her, hlavolamů i vědecké sety a největší výběr puzzle v Evropě, které přináší radost ze hry, vzdělávání a podporují rodinou pohodu. Ravensburger věří, že brzké rozvíjení a stimulace myšlení u dětí pomáhá nejen vyvíjet jejich zvídavost, motorické a umělecké dovednosti, ale také dodává pocit uspokojení a radosti z dosaženého cíle.

Mezi produkty Ravensburger najdete nejrozmanitější sady inovativních her s velkou vzdělávací hodnotou. Hry vyvíjeny tak, aby zábavnou formou cílily na věkově odpovídající dovednosti dětí. Mnoho her je vytvořeno s velmi nízkým stupněm obtížnosti a jsou snadné k naučení, aby i mladší děti měly šanci porazit dospělé. Ravensburger získal mnohokrát cenu od uznávaných institucí jako Parent’s Choice Foundation, Oppenheim Toy Portfolio nebo Family Fun.

   
16.11.2015 - Společnost - autor: Vendula Kubalíková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] RenataMor [*]

  hry vedou vždy

  superkarma: 0 17.11.2015, 11:00:25
 2. avatar
  [6] monkee [*]

  O víkendu jsem se naučila jednu novou karetní hru - Beasty bar (o zvířecí frontě před barem, kam není vpuštěn jen tak někdo) a nejen pro švadlenky je výborná deskovka Patchwork, kde si "šijete" vlastní dečku.Sml67Sml67

  superkarma: 0 16.11.2015, 17:30:05
 3. [5] kozeluhova [*]

  to by se hráloSml16

  superkarma: 0 16.11.2015, 11:41:37
 4. avatar
  [4] diblice [*]

  hm, o to si napsala má 28letá dcerunka

  superkarma: 0 16.11.2015, 10:55:30
 5. [3] doginka [*]

  Zrovna vybírám nějakou deskovou hru,dobrý tipSml58

  superkarma: 0 16.11.2015, 10:24:24
 6. avatar
  [2] morgan [*]

  český výrobce Bonaparte vydal podobnou hru FANTOM, mapa Prahy, jinak to je podobné; máme ji už asi 5 let a zhruba před 20-ti lety jsme ji měli jako děti; cena nižší

  superkarma: 0 16.11.2015, 09:56:03
 7. [1] bobani [*]

  velký výběr her že nevím kterou vzít

  superkarma: 0 16.11.2015, 08:56:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme