Reklama

Radí na konci našeho tématu čtenářka s nickem Monkee. Jinak větru dešti neporučíme a přijdeme domů s promočenými botami a ucouranými nahavicemi.

Dobrý den, dnes nám tady, bohudík, neprší. Zrovna včera jsem přišla domů s totálně promočenými botami i nohavicemi, deštník, nedeštník. Dokonce mě to počasí donutilo pospravovat utržené cípy potahu na deštníku. Už jsem jich v životě tolik poztrácela nebo někde zapomněla (můj krásný skládací japonský kdysi dávno v dálkovém autobuse, ten poslední s dřevěnou rukojetí pro změnu v tramvaji), že už ho opatruju doslova jako oko v hlavě.

Vlahý májový deštík beru, pěkně orosí tváře, osvěží vzduch. Ale provazy deště? Z truhlíků potom vybírám vodu kelímkem a modlím se, aby to rostlinky přežily. O tom, že vytáhnout paty z domu, se nedonutím (pokud není urgentně nutno), nemluvě.

Jediná dobrá rada na déšť v letním období je obléci sukni a obout „protékací“ boty, nejlíp nějaké kristusky. Nespočítám, kolikrát jsem domů dorazila bosa s botami v ruce. Ale než sušit kvalitní kožené boty...

Ideální by byl pravidelný noční deštík, který by zkropil záhonky a zahrady po krásném slunném dni, ale větru dešti prostě nenaporučíme, že?

monkee  

Milá monkee, jak se říká, přání otcem myšlenky. Také trnu, jestli mi přežijou muškáty.

Text nebyl redakčně upraven