Píše čtenářka s nickem mařinka vonná. Stačí jí pohled na některý kousek a vybaví se jí řada hezkých či veselých vzpomínek.

K mnoha věcem mám citovou vazbu a velmi těžko se mi s nimi loučí. Nemám teď na mysli spotřebiče, ty, jakmile doslouží, se holt vyhodí a pořídí nové. Mám na mysli oblečení. Stačí mi pohled na některý kousek a vybaví se mi řada hezkých či veselých vzpomínek.

Je mi líto věci vyhazovat, takže si moc často nové nekupuji. Když už se něčeho zbavuji, buď to dám do charity v případě zachovalých kousků, které se jaksi záhadným způsobem srazily a teď mě v pase škrtí :), nebo to zužitkuji jinak.

Bavlněná trička se dají rozstříhat a využít jako hadry na zem nebo na patchwork (sešívání kousků látek do různých vzorů). Ostatně tvoření je moje záliba, takže schovávám kdeco, podle ostatních odpadky, podle mě věci, které se jednou budou hodit.

Sbírám papírové obaly od jednotlivých čajových pytlíků, protože se z nich dají vyrábět krásné hvězdičky, schovávám ruličky od toaletního papíru, protože s dětmi si pak vyrábíme různé dekorace, schovávám krabičky od sirek pro „skříňku“ se šuplíčky na malé poklady, ...

Teď jsem nedávno objevila nádherný nápad - z platíčka léků s kulatými komůrkami se dají vyrobit pohyblivá očička, ideální pro tvoření s dětmi! Tak jen číhám, jestli se někde v okolí neobjeví. Jsem prostě sběrač a recyklátor. :)

Myslím si, že staré věci vydrží víc než nové. Známí ještě mají stařičkou tatramatku a stále výborně slouží. Nebo šlapací šicí stroj - ten je snad nerozbitný... Hrozně bych ho chtěla mít, mohla jsem ho podědit po babičce, ale kdosi z rodiny ho vyhodil. :( Dodnes mě to mrzí, teď už by to byla cenná starožitnost...

mařinka vonná

Milá mařinko, takový šicí stroj mám ajsem tomu moc ráda. nejenže stále dobře slouží, ale je i hezkým doplnkem do bytu

Text nebyl redakčně upraven

Reklama