Bulvár

Oblbuji žaludek

Když jsem byla mladší, mohla jsem sníst, co jsem chtěla a v množství v jakém jsem chtěla, a byla jsem stále jako proutek. Chuť k jídlu mě nikdy neopouštěla a váha se ani nehnula a já si bláhově myslela, že to tak zůstane až do smrti. Bohužel jak se přehoupla třicítka, poznávám, jak jsem se mýlila. Chuť k jídlu mě sice neopouští a rozmlsaná jsem snad ještě víc než dřív, ale bohužel (A) povážlivě to hýbe i váhou mého mlsného těla. Takže nezbývá než se začít omezovat, přemýšlet, kolik a čeho sním. Mé sedavé zaměstnání také moc nepřispívá k tomu, abych se mohla jednoduše "nafutrovat" jako zamlada.

Takže jsem přistoupila ke zdravějšímu jídelníčku, začala jsem se učit připravovat různé zeleninové saláty, které si dělám i do práce, protože stravování v "hospodách" není nic moc pro mě. Jsem ráda, když vím, co jím a jak je to připravené a že je to z čerstvých a kvalitních potravin, což si ale můžu zajistit pouze domácí přípravou. Poslední jídlo - lehčí - jím asi kolem 17. hodiny večer. Pak už se snažím vydržet do rána.
V týdnu to celkem jde, ale víkendy, když je člověk déle vzhůru nebo má, nedej bože, návštěvu, jsou opravdovou zkouškou vůle. To se pak snažím "oblbnout" žaludek pitím v podobě čajíčků a minerálek. Taky se samozřejmě snažím dodržovat pitný režim a zvládnout denně alespoň 2 až 3 litry tekutin. To je fakt důležité a mně to pomáhá, naplním žaludek a nesním toho pak tolik. Hřeším nejvíc o víkendu, když připravuju své věčně hladové rodince dobrůtky v podobě něčeho sladkého, např. milujeme koláč s ovocem a želé, zmrzlinové poháry apod. To pak neodolám, a tak si snažím alespoň naložit o něco méně než ostatním.

Jídlo je holt slastí života, ale zároveň dovede i dost potrápit toho, koho ovládá. Takže všem radím: Nežijte proto, abyste jedli, ale jezte proto, abyste žili!!!

Vaše Helip


Tělo po třicítce, kdo by to neznal! Váha vyletí nahoru, ani se nestačíme divit.

Mlsáte rádi, i když víte, že potřebujete zhubnout?
 

Podívejte se do talířů, neb tématem na pondělí je
JÍDLO
Jíte rádi a hodně, n
ebo jen uždibujete, abyste nepřibrali?
Jaké je lepší - domácí nebo v restauraci?
Vaříte nebo někdo vaří vám?
Jaké je vaše nejmilejší jídlo?
Co byste nikdy nesnědli?
Kdy nejraději jíte?
Přežíráte se?

Napište nám o jídle a vašich chutích, odměníme vás!

redakce@zena-in.cz
Čeká vás soutěž s cizokrajným jídlem

   
30.01.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Kelly [*]

  Bridgetj: ... ono to nefunguje ihned a pokud má tělo z čeho brát, váha se jen tak rychle nepohne.
  Já to praktikuji občas, když chci trávení "odlehčit". Tělo si aspoň odpočine a mi se večer lépe spí a druhý den více chutná . Na jiné metody a diety kašlu, člověk si koleduje akorát na dlouhodobé trávicí průsery a ztrátu minerálů ... a navíc ... za chvíli bych vypadala jako hřbitovní zběh ...
  Ale jak píše Dása, člověk si na to musí zvyknout. Když je člověk zvyklý něco večer jíst, žaludek se dlouho vzpíná ... potvora ... a řve hlady ... ale dá se zkrotit

  superkarma: 0 30.01.2006, 12:59:43
 2. avatar
  [9] Dása [*]

  skolacka: Tak to bych teda neřekla. vím, že se to teď hodně diskutuje, ale znám spoustu ženských, které přestaly jíst večer a hodně zhubly. Já jsem takhle zvyklá už dlouho, takže mi to ani nepřijde, ale kdybych začala jíst večer, tak budu ještě větší keř než jsem

  superkarma: 0 30.01.2006, 12:16:54
 3. avatar
  [6] Kelly [*]

  skolacka: ... u mne je to přesně tak, jak se říká ve rčení:
  snídani sobě, s obědem se poděl s přítelem a večeři nech nepříteli ... já když odpoledne nejím, mám u ranního vážení za den 1/2 kg dole. Pokud si dám ale odpoledne třeba chleba, rýži, brambor, maso ... prostě cokoliv, váha stojí, ne-li stoupá
  Každý jsme jiný a musí na sobě vyzkoušet, co na něm funguje ...

  superkarma: 0 30.01.2006, 11:40:05
 4. avatar
  [5] Janinas [*]

  Milá Helip! Tak to mi mluvíš z duše. Mám přesně stejný problém, jen ta vůle pokulhává. Potřebovala bych zámek na lednici.

  superkarma: 0 30.01.2006, 11:37:54
 5. avatar
  [4] skolacka [*]

  nevím, ale myslím že s tím jídlem do 17:00 se trápíš zbytečně. Obzvlášť pokud jdeš spát dýl to má na tělo uplně opačný efekt... Má se naposledy jíst 3 hodiny před spánkem (samozřejmě ne vepřo knedlo zelo )

  superkarma: 0 30.01.2006, 11:22:38
 6. avatar
  [3] Žábina [*]

  taky mám ten problém
  já tedy nemusím sladké, ale zas různé chlebíčky a jednohubky..to je pro mě zkouška

  superkarma: 0 30.01.2006, 11:21:31
 7. [2] helip [*]

  To jsem ráda, že v tom nejsem sama

  superkarma: 0 30.01.2006, 10:54:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme