Reklama

Horká pára respektuje přirozenou strukturu potraviny. Jedná se o jemné, neagresivní vaření, které zachovává až o 50 % více vitaminů a minerálních látek než při běžné úpravě. Šťáva zůstává uvnitř potraviny a její barva i tvar zůstávají zachovány. Navíc dochází k podpoře přirozené chuti a k přípravě není potřeba ani žádný tuk.

philipsNový parní hrnec Philips Alu (HD 9160) s příkonem 1 850 W s funkcí Turbo Start vyvíjí páru do 15 vteřin, čímž pomáhá zachování vitaminů a nutričních hodnot v potravinách. Je vybaven ovládacím panelem s kontrolkou informující o nutnosti doplnění vody, digitálním časovačem se signálem hotovo a automatickým vypnutím, kontrolkou nutnosti odstranění vodního kamene, tlačítkem zapnutí/zastavení a tlačítkem udržování teploty. Navíc je zde několik možností optimálně nastavených předvoleb pro přípravu např. ryb, zeleniny, rýže, brambor nebo kuřecího masa. Součástí parního hrnce HD 9160 je zvýrazňovač chuti Flavour Booster vhodný jak pro suchá, tak nově i tekutá ochucovadla. Napařovaný pokrm tak můžete velmi jemně dochutit sušenými nebo čerstvými bylinami nebo kořením a nově také například vínem, citronem nebo sójovou omáčkou.

Philips dále představuje parní hrnce s příkonem 900 W, které tvoří základna se zásobníkem vody s kapacitou 1,1 l, následuje tzv. Flavour Booster, zvýrazňovač chutí s táckem pro odkapávání, tři napařovací mísy s kapacitou 2,5 l, 2,6 l a 3,5 l, mísa na polévku nebo rýži a víko. Samozřejmě není nutné vždy využívat všechny napařovací mísy. Vyšší model Philips HD 9140 v černém nebo bílém provedení s digitálním časovačem je vybaven ovládacím panelem kde jsou mimo jiné čtyři přednastavená tlačítka pro přípravu ryb, zeleniny, brambor a kuřecího masa. Navíc se parní hrnec po uplynutí každého napařovacího programu automaticky přepne do režimu udržování teploty. Teplota pokrmu se udržujte dalších 20 minut. Model HD 9120 je vybaven manuálním 60minutovým časovačem se signálem dokončení. Jak již jsme zmínili v úvodu součástí parních hrnců Philips HD 9140 a HD 9120 je opět tzv. zvýrazňovač chutí. Jedná se o sítko, které je možno umístit hned nad základnou se zásobníkem vody. Napařovaný pokrm tak můžete dochutit sušenými nebo čerstvými bylinami nebo kořením.

Více na www.philips.cz