Čtenářka, která zaslala tento příspěvek, si přála zůstat v anonymitě, a tak její přání plním. Odvážně popisuje své začátky od pocitu: „Jééé! Ono je to hezké!“ přes manželství, až k stávajícím novým dimenzím.

Jak může člověk dojít na swingers? Zcela náhodou...


Sex mezi 16 a 18 rokem - hmm, to vlastně ještě žádný nebyl. Jen nesmělé pokusy o objevování bližšího kontaktu, první pusy „tajně“ ve vrbičkách, držení se za ruce, kolem ramen, váhavé doteky a rozpačitý smích... teoretické znalosti z knížek, spousta ostychu a vnitřní boj, kolik mu toho mám dovolit, a už, nebo ještě ne? Bylo to nevinné a skoro dětské, přešlapování na prahu něčeho nového a neznámého.

Sex mezi 18 a 20, to už ano, ale jako každý začátek, i tenhle byl složitý. Teoretické vědomosti se v praxi ukazují zoufale nedostatečnou berličkou, a nastalo objevování sebe sama, reakcí těla i mysli, mnohdy překvapivých. Drobná nedorozumění, občasná nešikovnost, stud, obava se zeptat toho druhého, aby to nevypadalo... a první úspěchy - jééé, ono je to hezké! Bylo to poprvé, a pak kouzlo prvních krůčků a pokroků.

Sex mezi 20 a 30 lety byl klasický sex partnerský a manželský, s tím prvním a zatím i jediným mužem, postupně rozvíjený k lepší znalosti partnera, k tomu, jak si to umět užívat. Občas okořeněno nutností překonávat překážky, protože přišly na svět děti, a ty mají dar žádat pozornost svých rodičů v nejméně příhodné okamžiky... Bylo to příjemné, bezpečné a spolehlivé, každodenní potěšení.

Sex mezi 30 a 40 lety se konal ve znamení konce a nových začátků. Manžel šel za jiným štěstím, a pak se zjistilo, že jsou i jiní muži na světě. A že ti muži jsou každý jiný i v posteli, každý má svůj přístup, jiné zvyky a jinak se chová k partnerce. Takže nové objevování, nové zkušenosti, občas legrace, někdy překvapení - tohle ještě neznám, a hele, ono to není špatné. Muži na jeden večer i muži na delší vztah, setkávání a rozloučení. Bylo to trošku dobrodružné, trošku nudné, trošku hledání a někdy i samoty, jindy zas zábavné a osvěžující.

Sex mezi 40 a 50 lety čím dál tím lepší. Už vím, „jak se to dělá a na co to je“, a nemusím řešit nic okolo. Vím, co chci a jak to dostat, a nebojím se přitom dál zkoušet, když se objeví něco, co tu ještě nebylo. Vím, že ne všechno, co si člověk přečte v románech, nebo případně zahlédne v pornofilmech, je záhodno také realizovat, ačkoli tam člověk může najít mnohou inspiraci. Ale musí si umět vybrat a ne bezhlavě napodobovat kdejakou exhibici. Zažila jsem sex na netradičních místech, s muži o mnoho let staršími i o něco málo mladšími, až jsem si skoro začínala myslet, že už mě nic nepřekvapí. A pak přišel další zásadní objev, swingers. Dlouho jsem váhala a nechala se hodně přemlouvat, vůbec jsem netušila, co můžu čekat, a zda najdu dost odvahy a sebevědomí. Kdybych tomu muži, který mě poprvé na swingers party pozval, nevěřila málem víc než sobě, asi bych se neodhodlala. Ale slíbil mi ochranu a bezpečí, že se nestane nic, co si sama nebudu přát, a jeho mužná náruč se mi zdála dostatečnou zárukou. Také hrála roli zvědavost a konec konců utéct se dá vždycky... no, nebylo potřeba. Už první návštěva měla svoje kouzlo a s každou další už to bylo jen lepší. Postupně jsem se naučila si užívat tu volnost a možnosti, které se nabízejí, a dnes se na swingers akce vyloženě těším. Přestože už věk vyjádřený číslicí 50 mě zvolna míjí, doufám, že ještě dlouho budu mít radost ze sexu a volbu náležitě si jej užít, však věk je jen číslo. A tomu muži, který mi ukázal tuto „jinou dimenzi“ sexu, jsem dosud ani nepoděkovala, to by se mělo co nejdříve napravit. Jak jinak, než příjemným sexuálním zážitkem...

Anonym

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16.8.2013: Sex po 16, 18, 20, 30, 40, 50...

  • Jak se měnil a mění váš pohled na sex s věkem?
  • Připadá vám teď lepší, horší?
  • Nudnější, veselejší?
  • Bezprostřednější, upjatější?
  • …?

penisTéma je velice osobní, proto tentokrát po delší době opět vyhlašuji nickovou anonymitu – pokud ji chcete využít, podepište příspěvek Anonym. Téma vnímám napříč generacemi, budu rád, když mi napíší čtenářky starší i čtenářky které teprve první zkušenosti v této oblasti učinily nedávno a jejich vnímání s posunulo z roviny teoretické k praktické. Vaše příspěvky zasílejte nejpozději 16.8.2013 do 15.00 na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na zisk pěkného dárku – hru Kama Poker (Albi) a knížku Penis, rádce nejen pro muže (Grada) – ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

poker

Reklama