Když jsem byl nedávno na návštěvě u kamarádky Zdenky, bolelo mě rameno. Překvapila mě prohlášením: „Počkej chvíli, dám ti na to rašelinu.“

„Cože mi na to dáš?“

„No, nahřeju rašelinu,“ řekla s odzbrojující samozřejmostí.

Už jsem se neptal a jen (s drobnými obavami) vyčkával, co se bude dít. Zdenka po chvíli přinesla z kuchyně rašelinový termofor a přiložila mi ho na rameno - krásně se podle něj vytvaroval a musím říct, že intenzivní teplo zabralo dokonale. Přetažené rameno povolilo a návštěva u Zdenky s Pavlem se krásně vydařila.

Poprosil jsem Zdenku, aby mi o tom, jak objevila rašelinový termofor, napsala víc.

Zdenka a rašelinový termofor...

raselinaRašelinový termofor jsem poprvé viděla na předváděčce v nákupáku, ale protože jsme doma měli jiné nahřívací polštářky, odolala jsem tentokrát své nakupovací mánii a neutrácela. Pak jsem se ale odstěhovala za Drahoušem do Opavy, kde jsme nic nahřívacího neměli, tak jsem si na něj vzpomněla a objednala si ho přes net. Je fakt super, dá se nahřát v mikrovlnce i ve vodě a hřeje fakticky dlouho. Je boží, když se v noci vrátíš vykoslá z pařby, když máš menzes (i když, to u Tebe asi nehrozí, že? Chichi) nebo Tě bolí za krkem. Taky jsem ho používala při bronchitidě a zánětu nosohltanu, aby uvolnil hleny - nechutné, ale účinné. Taky se dá použít jako chladivý obklad, když ho namísto do mikrovlnky vrazíš do lednice. Je to takový můj měkký, hřejivý kamarád, který mi dělá společnost v postýlce, když je Miláček pryč.

Jaká jsou fakta?

Rašelinový termofor je vlastně vylepšený klasický vodní termofor. Namísto vody je naplněn rašelinovou směsí, která udrží teplotu několikanásobně déle. Jak udávají výrobci: Nahřívá se ve vodě, parou nebo v mikrovlnné troubě. Lze jej použít i jako chladivý obklad, pro tyto účely se naopak ochladí v ledničce.

Pomáhá při...

  • bolestech zad a kloubů
  • bolestech ledvin
  • žlučníkových záchvatech
  • poruchách prokrvení
  • bolestivé menstruaci
  • kojenecké kolice

Kolik stojí?

V internetových obchodech se cena pohybuje od 260 korun za polštářky až po 496 korun za bederní rašelinový bederní pás.

 

foto zdroj: www.termofory.cz/

Reklama