Lidé si vždycky nějak poradili. A tak i bez elektrického proudu by to muselo jít. Takto uvažuje čtenářka s nickem V.poho. Život by byl úplně jiný ale fungoval by dál...

Netragicky vidí konec elektrického proudu čtenářka V.poho...


No jo, elektrika.
Jasně, že by to bez ní šlo.
Některým by se dokonce splnily jejich romantické představy o večerech u krbu. Plameny by romanticky osvětlovaly ruměnné ženské tváře.
Seděly bychom totiž u topení, do kterého bychom musely přikládat dřevo, které bychom si ručně naštípaly potom, co jsme ho přivezly z lesa na kárce. Anebo koňmo.
Ovšem v tom případě by nás ještě před romantikou u krbu čekalo krmení Vraníka anebo Fuxy, možná kydání hnoje a v létě nejspíš sekání trávy a vlastnoručně zasetého obilí (bez sekačky, jak jinak), potom zase sušení sena a vojtěšky. Vraníkovi bychom pumpovaly vodu z pumpy a sobě a dětem nakonec taky.
Měly bychom krásné svaly i bez fitcenter, vařily bychom na plotně a některé z nás by měly problém dokonce i tu plotnu zapálit.
Anebo vymést komín.
:-)
Asi by přestaly věčné diskuse, jestli sprcha jednou nebo dvakrát denně není málo.
Každou sobotu bychom prostě vklouzly do vany a bylo by nám úplně jedno, jestli okolo ní hoří svíčky. Vodu na koupel bychom si totiž musely napumpovat, donést a ohřát. A tak by to po zbytek týdne u lavoru šidili nejenom naši muži.
:-)
Prostě život bez elektřiny by byl úplně jiný než je teď.
Ovlivnil by naše životy sakumprásk od základu.

Protože elektřina, to není jen světlo a lednička doma.

Bez elektřiny by především měly problém továrny, různé ty plynárny, vodárny apod. Čili všechno to, co nám tak zlehčuje a zpříjemňuje život.
Výrobky bez elektrických strojů by byly drahé a pro mnohé z nás nedostupné.

Anebo by se objevil nějaký ten šikula, který by namísto elektřiny vynalezl něco jiného.

Kdo ví:-)).

V.poho

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

apc prepetova ochranaPříspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží zaslouženou odměnu, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, sloužící k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky.

čeps

Reklama