Jak jsem dnes zjistila, tak zítra je den, kdy si můžete přes aplikaci Uber objednat koťátka na pomazlení. Našla jsem dokonce video, jak to fungovalo v Salt Lake City a myslím si, že zkusím zítra na naši velkou poradu také jedno koťátko objednat. Výtěžek z akce jde na podporu útulků Tlapky Mochov a O.S. Kočičí domov Sluníčko - útulek pro kočičky pro opuštěné či týrané kočičky.

Akce bude probíhat od 12 do 19 hodin a po objednání Uber doveze uživatelům roztomilá koťátka, se kterými si zájemci budou moct až 20 minut hrát nebo je jen pohladit. Poplatek 300 korun poputuje na podporu domovů Sluníčko a Tlapky Mochov. Záštitu nad akcí poskytla platforma Nekupuj-Adoptuj, která se zasazuje o správné zacházení se zvířaty a vyřešení kritické situace v útulcích. Uber chce kromě finanční pomoci rozšířit povědomí o kočičí adopci a zlepšit kritickou situaci zvířat bez domova v ČR. Spolu s koťátky za zájemci dorazí také odborný dohled složený ze zástupců útulků, kteří zodpoví veškeré dotazy, ať už o péči o koťátko nebo o možnostech adopce zvířátka. Služba UberKOTATKA je zejména pro kanceláře, aby chlupatá klubíčka udělala radost, co největšímu počtu lidí.

Jak si koťátka objednat?

Stačí si otevřít aplikaci Uber a namísto kliknutí pro objednání vozu zájemci přejedou na ikonku koťátek a potvrdí objednání. Poplatek stržený z účtu uživatelů poputuje na podporu kočicčích domovů Sluníčko a Tlapky Mochov. Lidé, kteří ještě v aplikaci nejsou zaregistrovaní, mají šanci využít kódu UBERKOTATKA a kotě si objednat zdarma, poplatek 300 korun za ně útulkům zaplatí Uber.

V zahraničí pod názvem UberKITTENS si akce získala mnoho příznivců, kteří nakonec poskytli koťátkům i nový domov. Ve střední Evropě proběhly UberMACIATKA v říjnu v Bratislavě, Praha je tak druhé město, kde se taková akce uskuteční.  

Reklama