Přidám ke všeobecným stížnostem drobnou epizodku, která zatím nemá happyend.
Ortodontistka zjistila, že se synovi špatně vyvíjejí zuby moudrosti, čili že mu ještě neprořezané moudráky tlačí na sedmičky a hrozí nebezpečí, že moudráky ty sedmičky tlakem vyviklají, a že je tudíž nezbytné nechat je vytrhnout. Absolvovali jsme rentgen, paní doktorka vypsala doporučení k resekci a poslala nás k zubnímu lékaři.
 
K zubnímu lékaři jsme se objednali (do telefonu jsme uvedli, oč jde), ovšem volno bylo až za měsíc. Po měsíci pan doktor prohlédl rentgen i pravil, že to on nedělá a že musíme na zubní chirurgii na Karlovo náměstí, kde je jediná ordinace pro celou Prahu pro výkony tohoto typu.
 
V dobrém rozmaru, neboť jsem si myslela, že jsme skoro u konce anabáze, jsem vytočila číslo zubní chirurgie, abych syna na extrakci objednala.
„Zubní chirurgie."
Dobrý den, potřebovala bych objednat syna na resekci."
My neobjednáváme."
Takže můžeme přijít rovnou?"
Přijďte, ale dorazte nejpozději v půl osmé ráno. Fronta bývá dlouhá, tak abyste to stihli do jedenácti."
Co máme stihnout?"
No, vystojíte si frontu u okénka, to bude trvat, bývá tu hodně lidí. Když budete mít štěstí, přijdete do jedenácti na řadu. Pak se posadíte v čekárně a až budete na řadě, pan doktor syna prohlédne a objedná vás na výkon."
Ale my máme doporučení od ortodontistky a diagnóza je jasná. Potřebujeme resekci. Není možné objednat se rovnou?"
Ne, to nelze. Musíte si vystát frontu u okénka, pak v čekárně, pak následuje prohlídka a pak vás pan doktor teprve objedná. A říkám, přijďte nejpozději v půl osmé, jinak se ten den na řadu u okénka nedostanete."
 
Přiznám se, že synovi zatím rostou moudráky křivě, protože prostě nemám možnost urvat se z práce na celý den. A je mi nanic z toho, že v dnešní době existuje pro celou Prahu jediná zubní chirurgie. Měla jsem za to, že to řeší antimonopolní zákon...
 
Znechucená Kadla

Fuj. Úplně nechutné. Něco podobného se mi s tím objednáním se na objednání stalo taky...  A zase je to jen o lidech... Asi jak se v některých zařízením kumulují perfektní profesionálové, jinde se kupí takové charakterové zrůdičky.
Reklama