Bulvár

Oběd s retardovaným strýcem

Doufám, že vás mé zážitky z představení partnera rodině pobaví, dodnes kolují tyto historky v naší rodině..
 
Žila jsem v Kanadě - 4 roky - a při jedné návštěvě domoviny jsem se zamilovala do svého nynějšího manžela a rozhodla jsem se tehdy, že tedy budu žít s ním v České republice.. Brzy jsem byla pozvaná na hody jedním z mých strýců, a tak jsem tuto příležitost využili, abych tam představila široké rodině svého partnera. Nutno podotknout, že můj manžel byl a je velmi nemluvný. Byl slavnostní oběd, manžel mlčel a jen se usmíval. Jeden z mých strýců se na něj obrátil a s velmi pečlivou artikulací a velmi, ale velmi pomalu se zeptal: "Jak se vám tu líbí?" Všichni jsme s údivem zírali na strýce - ten, kdo ho neznal, musel mít dojem, že jde o nějakou duševní retardaci. Manžel na něj vytřeštil oči a zmohl se jen na přikývnutí..Strýc zase tím retardovaným způsobem pečlivě vyslovuje .."Budete tu dlouho?" Manžel se na mě zděšeně podíval, jestli už nemá jít, a pak se zmohl jen na "ani ne.."..
 
Můj otec se postupně začal nápadně usmívat, až propukl v huronský smích, a za chvíli vše vyšlo najevo -  mému strýci, který se u stolu tak divně choval, totiž před obědem řekl, že jsem si našla partnera v Kanadě a že trochu rozumí česky, ale musí se na něj mluvit pomalu a srozumitelně....Strýc to dlouho otci nemohl zapomenout a dodnes si ho někteří členové rodiny dobírají..
 
Když pak manžel šel oficiálně mého otce požádat o mou ruku, zase otec "perlil". Nenechal manžela ani doříct větu a na manželovo: "Chtěl bych vás požádat o ruku.." mu ihned skočil do řeči: "Ale já už jsem zadaný.."..
 
Snad to šlo líp napsat, ale doufám, že i tak jste se pobavili..
 
Martas
 

Já tedy ano, díky, Martas! 
Představování partnerů, kteří nemluví česky, je vůbec švanda, že... Rodiče zase neumí jeho jazyk, a tak všem přítomným nezbývá, než se roztomile tvářit . Zažili jste to?
   
25.07.2005 - Společnost - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Enya [*]

  to je pěknej trapásek a to požádání o ruku taky

  superkarma: 0 25.07.2005, 19:32:04
 2. avatar
  [6] Susina [*]

  superkarma: 0 25.07.2005, 13:39:10
 3. avatar
  [5] Trinitty20 [*]

  Jo sranda. Je to fajn

  superkarma: 0 25.07.2005, 12:32:43
 4. avatar
  [4] bookcase [*]

  taťka je vtipálek, super - s humorem jde všechno líp

  superkarma: 0 25.07.2005, 12:26:29
 5. [3] Evalota [*]

  Prima.Něco podobného jsem zažila.Než jsem se vdala roznesla má maminka po celé rodině,že si beru Mongola.Víska odkud byl můj muž se totiž honosila přezdívkou Mongolsko.Bratr maminky a celé mé příbuzenstvo se pak učilo mongolský pozdrav,protože manžel i já jsme rodinku jeli na Ostravsko zvát na svatbu.Viděla jsem,jak jim spadl kámen ze srdce,když zjistily,že si neberu skutečného Mongola a nebudu spát v jurtě !

  superkarma: 0 25.07.2005, 12:16:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme