Bulvár

Oběd pro čtyřčlennou rodinu za 500Kč Hodně, nebo málo?

O čerstvé zkušenosti z dovolené se s vámi ve svém příspěvku podělí čtenářka Prvosenka.

Tak jelikož jsme se z dovolené právě vrátili, mohu se podělit o své nejčerstvější zážitky ohledně stravování o dovolené. Na dovolenou jsme vyrazili do zděné patrové chaty s tím, že na oběd si vždycky někam dojdeme (s sebou jsem ale pro jistotu vzala nejzákladnější suroviny na vaření a brambory), abych si dovolenou užila i já. Ale hnedle po prvním výletě, kdy nás oběd i s pitím vyšel na necelých 500,-Kč(dali jsme si jen "hotovky"), jsem po jednoduchém výpočtu 7x500=3500,-Kč za jídlo za týden došla k názoru, že se "obětuji" a nějaké rychlé jídlo radši uvařím.

Při nákupu v Tescu zrovna měli v akci stehenní řízky za 39,-Kč/kg, což byla vskutku lákavá nabídka a hlavně s bramborami, které jsem vezla z domova, pro naši čtyřčlennou rodinu chutný a hlavně laciný oběd. Další den to byly řízky z kuřecích prsou také s bramborem (manžel si nemohl oběd vynachválit, je totiž "řízkový"), v jeden den to byla dětmi požadovaná krupicová kaše a hrachová polévka (zasytili jsme se až až).

V den odjezdu domů jsme zašli cestou znovu do restaurace, jindy jsem udělala palačinky, k večeři jsme dvakrát opekli buřtíky, pochutnali jsme si i na topinkách, došlo také na smaženici z maxi klobouku mnou nalezené houby (babky), zkrátka nikdo z členů rodiny si na stravu během dovolené nestěžoval. A nádobí jsem vždy umyla já a utřel ho buď manžel nebo děti.

Někdy ještě jezdíme na hory na podnikovou chatu a tam si vozím jídlo zmrazené a jen ho ohřeju. Takže ušetřím čas i peníze zároveň.

Takže abych to shrnula, o dovolené jsme se pořádně nadlábli za malé peníze a rozhodně jsem ji nestrávila u plotny.

Prvosenka

Děkujeme za tip na levné stravování a uvidíme, co tomu řeknou naše čtenářky.

Připadá vám oběd i s pitím za 500Kč pro čtyři lidi drahý? Stálo by vám za to vařit?

Nebo byste ty 3 500Kč za týden obětovaly? Jak to vidíte?

Napište nám svůj názor na:redakce@zena-in.cz

   
08.07.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [6] Rikina [*]

  Tak na výletě v Česku, v turisticky atraktivních oblastech, je 500,- za oběd pro čtyři celkem přiměřená částka. Sml80 Ono taky záleží na tom, co pojem "oběd" obnáší, pokud je to předkrm, polévka, hlavní jídlo dezert plus pití, tak by ta pětistovka byla málo. Sml57 Pokud je oběd jen jedno jídlo plus nápoj, tak by měla bohatě stačit... asi by mi to nestálo za to vozit s sebou brambory a vařit. Sml80 Už proto ne, že jezdím vlakem, nebo autobusem, a představa vláčení dalšího zavazadla s jídlem není vůbec pěkná. Ale já jsem už sama, takže to není taková rána pro rozpočet, když si dám na výletě oběd v hospodě.

  superkarma: 0 08.07.2010, 22:11:54
 2. avatar
  [5] Tulinka [*]

  125kč/osoba-oběd+pití Sml80 bych se nerozmýšlela.Vždyť dovolenou nemáme každý měsíc,tak proč si 1x do roka těch pár dnů nedopřát Sml58

  superkarma: 0 08.07.2010, 21:44:21
 3. avatar
  [4] femme [*]

  átéčko — #3  přesně tak, ani v kempu, ani v apartámu Sml22 já si prostě myslím, že vaření, kromě pobytu na chalupě, se k dovolené moc nehodí Sml80 Sml24 

  superkarma: 0 08.07.2010, 19:47:22
 4. avatar
  [3] átéčko [*]

  femme — #2 Já bych raději zůstala doma, než vařit někde v kempu

  1. na komentář reaguje femme — #4
  superkarma: 0 08.07.2010, 16:52:40
 5. avatar
  [2] femme [*]

  LadyZa — #1  já na dovolenou k moři zase jezdím odjakživa s tím, že nebudu vařit vůbec Sml24 Sml58

  1. na komentář reaguje átéčko — #3
  superkarma: 1 08.07.2010, 15:32:57
 6. avatar
  [1] LadyZa [*]

  Na dovolenou k moři jsem se vydala s podmínkou, že mě nebude nikdo nutit smažit se na pláži a abych měla přes poledne co dělat, tak budu vařit. A tak to funguje dodnes. V devět jsem na pláži, v jedenáct odcházím, uvařím, přitom si počtu i v knížce a kolem čtvrté na pláž odcházím. Ostatní mají ruce a mohou si kdykoliv jídlo ohřát a najíst se, obvykle je všeho jako pro regiment a jezdí nás jen 6, já se vracím podle toho, jak se mi tam líbí, někdy i po západu slunce. Je fakt, že toho přes rok moc nenavařím, akorát o víkendech.Sml15Sml16

  1. na komentář reaguje femme — #2
  superkarma: 0 08.07.2010, 15:30:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme