Bulvár

Obchody Albert slaví 25 let kvality s českými zákazníky

Před pětadvaceti lety byl otevřen první supermarket v České republice. Nesl jméno Mana a provozovala ho společnost Ahold, která dnes vlastní maloobchodní síť Albert. Již čtvrt století tak poskytuje své služby ve všech koutech republiky a každý den obslouží přes šest set tisíc zákazníků.

ahold skupina

Od roku 1991 se mnohé změnilo – včetně toho, co české rodiny nakupují. Naučili jsme se mnohem více jíst kuřecí maso, pijeme minerálky a podle spotřebitelských trendů Čechů také stále více dbáme na zdravý životní styl.

Nebojíme se experimentovat

Díky pestré nabídce ovoce a zeleniny stále častěji kupujeme nám dosud neznámé suroviny pro tvoření zcela nových receptů. Kdo z nás před pár lety slyšel o avokádu, cuketě, nebo vaření z dýně? Podle výzkumu Instant Research jsou zdravé potraviny důležité pro 47 % zákazníků, zatímco kdysi je za klíčové považovala necelá čtvrtina.

„Zákazníci mají rádi novinky. Pokud je prodej speciálního sortimentu navíc podpořen i bližšími informacemi o produktech, vidíme z jejich strany velmi pozitivní reakce,“ říká Slavomíra Havlinová, která má v řetězci Albert na starost nákup sortimentu ovoce a zeleniny.

f

Kvalita je klíčem k úspěchu

Na pozitivním vztahu Čechů ke zdravému životnímu stylu má velký podíl také přístup společnosti Ahold ke způsobu provozování řetězce Albert.

„Společným úsilím tisíců našich zaměstnanců a stovek regionálních dodavatelů dbáme o to, abychom zákazníkům denně poskytovali pestrou škálu zboží špičkové kvality. Snažíme se ale zlepšovat i ve všech dalších směrech – od maximální efektivity našich kroků až po ekologii. I díky tomu jsme již potřetí získali Národní cenu kvality ČR a letos jsme se přihlásili do prestižní soutěže o Evropskou cenu kvality,“ říká Pavel Mikoška, ředitel kvality obchodního řetězce Albert.

 V současnosti mají zákazníci možnost navštívit prodejny Albert ve všech regionech České republiky. O jejich bezproblémový chod se stará okolo 17 000 zaměstnanců, čímž se Ahold řadí mezi největší zaměstnavatele v zemi.

www.albert.cz

   
12.08.2016 - Společnost - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme