Čtenářka ekleinovka s humorem sobě vlastním pospala tradiční rodinné návštěvy u tety Máňi z Chotěšova. Děkuji Vám ekleinovko, při čtení Vašeho příspěvku jsem se tady uculoval, neb jsem si to živě představoval. Já mám podobnou babičku…

Přeji všem šťastné shledání o Vánocích se svými blízkými a vítání podle vašeho gusta :))

Naše široká rodina se pravidelně o Vánocích schází, takže vítání je na denním pořádku. Jsou to hubance, objímání, spojené s přáním všeho dobrého do dalších let atd......

Ale - jako dítě jsem byla vytáhlík, hubeňour a pěkné numero. Měla jsem hodně tet a strýčků a nejvíce vzpomínám na vítání s tetou Máňou z Chotěšova. Pravidelně jsme se o svátcích navštěvovali a mně u ní fascinovalo velké množství domácího zvířectva, které jsme doma neměli. Jezdila jsem tam celkem ráda, jen jsem se obávala jejího objetí.

Máňa byla dobračka, myslela to dobře. Jenže - vrhla se na mne se svými stodvaceti kily, přitiskla mne k sobě, že mi málem vyrazila dech a spustila: ,,Bože dítě, ty zase vypadáš, oni tě doma nedávají pořádně najíst nebo co!“ A se zvednutým obočím a výrazem žádajícím vysvětlení, se obrátila na tátu. Ten už to znal a tak odpovídal: ,,Znáš ji, je to mlsná koza Líza.“ Máňa neváhala a okamžitě mi namazala silný krajíc se škvarkama a s cibulí, Vánoce nevánoce. Já měla takovou chuť na její cukroví!

Pozorovala mne svým ostřížím zrakem a mně sousto hořklo v puse. Popadla jsem krajíc a letěla na dvorek s tím, že se jdu podívat na čuníka. Také, že jsem u něj byla rychlostí blesku. Čuník slupnul krajíc pomalu i s mou rukou a já se spokojeně vrátila. ,,No vidíš, jak ti u nás chutná“, s úsměvem konstatovala teta Máňa a konečně jsem se mohla cpát jejím výborným cukrovím.

 Jen táta za jejími zády zvedl ruku a naznačoval cosi jako pár na zadek. Měl mne přečtenou. A tak návštěva pokračovala poklidně dál v klábosení a blbnutí s bratranci a všem nám bylo dobře. Tak ať je dobře i vám a užijte si krásné, ničím nerušené svátky.

ekleinovka


Téma dne – vítání milé i nemilé

  • Jak se vítáte s cizími lidmi a jak se známými
  • Které způsoby vítání jsou milé a které nemilé?
  • Na jaké přivítání nikdy nezapomenete?
  • Koho letos ještě přivítáte a jak se na ně, ji, něj těšíte?
  • Jaké přivítání byste nikomu nepřála?
  • A koho byste ráda přivítala?

Své úvahy, příběhy, fotografie, videa, prostě vše, co se k tomuto tématu váže, očekávám na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás, co přispějete k tématu dne smysluplným příspěvkem, odměním. A věřte, že to bude vítané překvapení!

Reklama