Bulvár

O zrcadlo lidé z Primy nestojí


Letošní ankety TýTý, jejíž nominační večer proběhne 4. března a o týden později 11. března budou ceny vyhlášeny a předány, se nezúčastní nikdo z televize Prima.  

Televize Prima tak nebude promovat tuto anketu na své obrazovce a nevyšle své zástupce do poroty rozhodující o osobnosti, která vstoupí do Dvorany slávy a posuzuje návrhy na Objev roku. proč

„Důvod tohoto rozhodnutí je velmi jednoduchý. Domníváme se, že tato anketa není transparentní, zejména ta část, která je vysílána na televizní obrazovce. K tomuto předpokladu nás vede jednak zkušenost z loňského ročníku, jednak fakt, že oba večery vysílá pouze jedna televize,“ říká generální ředitel televize Prima Martin Dvořák.

„Není už možnost, že by toto rozhodnutí televize Prima změnila,“ řekla Jana Malíková, tisková mluvčí televize Prima.


Anketa TýTý

-          nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky

-          letos již patnáctý ročník

-          anketu vyhlašuje Týdeník Televize

-          pořad vysílaný na České televizi, v roce 2005 poprvé TýTý na TV Nova

 

Televizi Prima jde také o to, že by mělo jít o větší zapojení ostatních televizí do soutěže. „Zapojení všech vysílatelů do soutěže by mělo být rovnocenné, zejména se jedná o vysílání. Umíme si představit několik modelů, jak by na vysílání participovali všichni vysílatelé,“ sdělila Malíková.

Ostatní televize jsou jiného mínění. "Názor televize Prima nesdílíme a ankety TýTý se Česká televize určitě zúčastní," řekl tiskový mluvčí České televize Martin Krafl. 

"Snahou televize Nova je pro diváky vytvořit co nejatraktivnější program, ve kterém oznámí výsledky ankety, které kompletně převezme od Týdeníku Televize. TýTý není záležitostí jednotlivých televizí, ale anketou televizních diváků, kteří si sami volí nejoblíbenější osobnosti a pořady. Prima má samozřejmě právo se k tradiční a populární anketě tímto způsobem postavit, ale svým krokem dává najevo, že jí na televizním divákovi nezáleží," sdělila stanovisko televize Nova tisková mluvčí Veronika Šmítková.

"TýTý letos oslaví již 15 let svého úspěšného trvání, proto nás překvapuje, že televize Prima k tomuto kroku přistoupila až v okamžiku, kdy anketu Týdeníku Televize začala vysílat televize Nova," dodává generální ředitel televize Nova Petr Dvořák.
 

Kategorie TýTý 2005

 • Osobnost televizního zpravodajství
 • Osobnost televizní publicistiky
 • Osobnost televizních zábavných pořadů
 • Osobnost televizních soutěžních pořadů
 • Herec
 • Herečka
 • Zpěvák
 • Zpěvačka
 • Pořad roku
 • Seriál roku

Letošní vyhlášení výsledků ankety TýTý bude na televizi Nova moderovat Leoš Mareš. Kdo získá pověstné zrcadlo Kurta Gebauera, rozhodnou nejen čtenáři titulů (mimo Týdeníku Televize se kupon objeví i v jiných titulech), ale všichni diváci svým telefonickým a sms hlasováním. Hlasovat pomocí telefonů se začne od 4. března 2006 večer, kdy TV NOVA vysílá TýTý Nominace.

Kdo získá zrcadlo v jednotlivých kategoriích, se ještě neví. Jedno je už ale jasné nyní, televize Prima o něj nemá zájem.

Souhlasíte s postojem televize Prima? Posíláte hlasy svým oblíbencům? Kdo podle vás umí nejlépe zorganizovat večer s předáváním cen: Česká televize, TV Nova nebo TV Prima?   

   
31.01.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] monca13 [*]

  Tak u nás doma je už dnes jasná vítězka všech ženských kategorií 15. ročníku ankety TýTý.
  Mám totiž dceru, které je 15 let, takže je to teenager a když nás neslyší, říkáme jí TÝTÝ.

  superkarma: 0 01.02.2006, 00:51:15
 2. avatar
  [8] lilithheta [*]

  Thanys: TýTý ještě chápu a dokud to uváděl pan Eben, tak se mi to i líbilo. Ale co mě fakt "bere" je anketa Anno nebo "atlet roku", "basketbalista roku", "fotbalista roku", "sportovec roku" ... . Čekám kdy vymyslí "ping-pongistu roku"

  superkarma: 0 31.01.2006, 14:09:51
 3. [6] Katka [*]

  Taky mě to předávání různých cen a novácké estrády unavují. V poslední době nejčastěji sledujeme ČT2 a Primu.

  superkarma: 0 31.01.2006, 10:25:56
 4. avatar
  [5] Trinitty20 [*]

  Fandím Primě, hodně se teď vyšvihla, a vesměs koukám jen na ni, protože má bezva program. Škoda věčná škoda

  superkarma: 0 31.01.2006, 10:22:41
 5. avatar
  [4] Syrael [*]

  Prima se prostě nechce porovnávat s něčím tak nemožným jako je Nova :-))A kromě toho, těch všelijakých cen a soutěží a anket a akademií....je tolik, aby se v tom prase vyznalo :-)))

  superkarma: 0 31.01.2006, 09:54:59
 6. avatar
  [2] Beaute [*]

  TV Prima v poslední době hodně fandím,tak nějak pocitově.Ani to pořádně neumím vysvětlit.Novu nezapínám skoro vůbec a na CT sleduji jen Bydlení a zahrada je hra a Sama doma Občas nějakou publicistiku.
  Týtý je mě úplně ukradené stejně jako předávání jiných cen

  superkarma: 0 31.01.2006, 08:56:31
 7. avatar
  [1] Janinas [*]

  Já se přimlouvám, aby zrcadlo získala Daniela Šinkorová,protože ji obdivuji, jak hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

  superkarma: 0 31.01.2006, 00:48:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme